Günümüzde severek dinlediğimiz sanatçılar güzel sesleri elbette Allah vergisi olup, fakat o sesleri ham hali ile sanatçı olunmamaktadır. Bir dizi ses eğitimi ve egzersizleri sonucu bu hale gelmektedir. Özellikle şan eğitimi ses güzelliği, doğru kullanım iöin önemlidir. Sayfada detaylarını bulacağınız ses eğitimi ise temel düzeyde şan eğitimi olduğu söylenebilir. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan eğitim detaylarına bakalım.

Şan Eğitimi

İsmek Ses Eğitimi
İstanbul’da yaşayan ve zorunlu eğitim yaşını aşmış herkese sanat, meslek, spor ve aynı zamanda müzik eğitimi veren İsmek branş listesinde adeta yok yok ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz 348 branş bulunmaktadır. 32 Alana ayrılmış olan eğitimler arasında özellikle Müzik ve Gösteri Sanatları dikkat çekmektedir. 30’dan fazla branşı barındıran bu alanda müzik, enstürman ve şimdi detaylarını gördüğümüz ses eğitimi bulunmaktadır. 232 Saat sürecek olan İsmek Ses Eğitimi eğitim süresinden bile ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. İnsanda ses sistemini tanıma ile başlanacak olan kurs duruş teknikleri ve solunum geliştirici egzersizler ile devam edecektir. Artikülasyon ve Türkçe’nin daha etkin kullanılması için Diksiyon eğitimide verilmektedir. Rezonans, Entonasyon, Vibrato ile özellikle müzik alanında önemli bir kural olan nüanslar, aralıklar, inici ve çıkıcı dizeleri bol uygulamalar ile öğreneceksiniz.

Kimler Katılmalı?
Başlıkta kimler katılabilir yerine bilerek kimler katılmalı dedim, çünkü katılım için yaş haricinden herhangi bir kısıtlama olmayıp, ses eğitimi almak için illede müzik sanatçısı olmak gerekmez. İlahi söyleyen, şiir okuyan yani sesini güzel ve etkili kullanmak isteyen herkes katılabilir. Aynı şekilde camiilerimizde imam ve mmüezzinlerde bu eğitimden yararlanarak daha güzel Kur’an-ı Kerim okuyabilir. Sesini daha güzel kullanarak insanlara Kur’an’ı ve islamı daha kolay sevdirebilir. Bazı imam ve müezzinlerin sesleri maalesef kulak tırmalayabiliyor.

Şan Eğitimi Almalısınız
Yukarda branşı tanıtırken İsmek Ses Eğitimi giriş düzeyinde şan eğitimi olduğunu bahsettik, asıl ses güzelliği Şan Eğitimi ile olur. Şan eğitimi ile sadece sesinizi değil, iç organlarınızı bile hakim eder hale geleceksiniz. Ses öyle bir çıkacakki siz bile şaşıracaksınız. Şuan İsmek’te Şan Eğitimi olmayıp, Halk Eğitim Merkezi kurslarına uğrayarak size en yakın şubesindden bilgi almalısınız.

10 Comments

Add a Comment
 1. saliha

  şan dersi almak istiyorum .Kamu kuruluşunda çalışıyorum.hangi günler ve saat dilimlerinde olacağınıda bildirirseniz sevinirim. Kadıköy bana yakın olacaktır .Bilgilernize

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Saliha: Şöyle yapalım. Kursiyer.ismek.ist adresine girerek şan eğitimin verildiği kurslar, eğitimlerin gün ve saatleri ile başvuruyu buradan yapabilirsiniz.

 2. ŞÜKRÜ ADAKLI

  KURSA KATILMAK İSTİYORUM.

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Şükrü: Kurs kayıtları kursiyer.ismek.ist üzerinden Online olarak yapılmaktadır.

 3. Musa Can Bingol

  Size nasil ulasabiliriz ?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Musa: Size en yakın İSMEK kurs merkezine gelerek bilgi alabilirsiniz.

 4. turan lolekıranca

  kursunuzdan egıtım almak çok ısterım

 5. abdulkadir

  meraba sesimin güzel olduğunu söylüyorlar bende bunun farkındayım ama kendime güvenemiyorum bitürlü onun için sizden ses eğitimi ve gitar çalmayı öğrenmek çok isterim.

 6. arda

  Kursunuzdan egitim almak cok isterim

 7. eyüp arslan

  kursunuzdan egıtım almak çok ısterım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.