Ses Eğitimi

Günümüzde severek dinlediğimiz sanatçılar güzel sesleri elbette Allah vergisi olup, fakat o sesleri ham hali ile sanatçı olunmamaktadır. Bir dizi ses eğitimi ve egzersizleri sonucu bu hale gelmektedir. Özellikle şan eğitimi ses güzelliği, doğru kullanım iöin önemlidir. Sayfada detaylarını bulacağınız ses eğitimi ise temel düzeyde şan eğitimi olduğu söylenebilir. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan eğitim detaylarına bakalım.

Şan Eğitimi

İsmek Ses Eğitimi
İstanbul’da yaşayan ve zorunlu eğitim yaşını aşmış herkese sanat, meslek, spor ve aynı zamanda müzik eğitimi veren İsmek branş listesinde adeta yok yok ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz 348 branş bulunmaktadır. 32 Alana ayrılmış olan eğitimler arasında özellikle Müzik ve Gösteri Sanatları dikkat çekmektedir. 30’dan fazla branşı barındıran bu alanda müzik, enstürman ve şimdi detaylarını gördüğümüz ses eğitimi bulunmaktadır. 232 Saat sürecek olan İsmek Ses Eğitimi eğitim süresinden bile ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. İnsanda ses sistemini tanıma ile başlanacak olan kurs duruş teknikleri ve solunum geliştirici egzersizler ile devam edecektir. Artikülasyon ve Türkçe’nin daha etkin kullanılması için Diksiyon eğitimide verilmektedir. Rezonans, Entonasyon, Vibrato ile özellikle müzik alanında önemli bir kural olan nüanslar, aralıklar, inici ve çıkıcı dizeleri bol uygulamalar ile öğreneceksiniz.

Kimler Katılmalı?
Başlıkta kimler katılabilir yerine bilerek kimler katılmalı dedim, çünkü katılım için yaş haricinden herhangi bir kısıtlama olmayıp, ses eğitimi almak için illede müzik sanatçısı olmak gerekmez. İlahi söyleyen, şiir okuyan yani sesini güzel ve etkili kullanmak isteyen herkes katılabilir. Aynı şekilde camiilerimizde imam ve mmüezzinlerde bu eğitimden yararlanarak daha güzel Kur’an-ı Kerim okuyabilir. Sesini daha güzel kullanarak insanlara Kur’an’ı ve islamı daha kolay sevdirebilir. Bazı imam ve müezzinlerin sesleri maalesef kulak tırmalayabiliyor.

Şan Eğitimi Almalısınız
Yukarda branşı tanıtırken İsmek Ses Eğitimi giriş düzeyinde şan eğitimi olduğunu bahsettik, asıl ses güzelliği Şan Eğitimi ile olur. Şan eğitimi ile sadece sesinizi değil, iç organlarınızı bile hakim eder hale geleceksiniz. Ses öyle bir çıkacakki siz bile şaşıracaksınız. Şuan İsmek’te Şan Eğitimi olmayıp, Halk Eğitim Merkezi kurslarına uğrayarak size en yakın şubesindden bilgi almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir