İstanbul çok geniş bir şehir olmasına karşın belli başlı ilçeleri ile dikkat çekmektedir. Onlardan biride Kadıköy olup, tarihi dokusu ve doğal güzellikle ile her gün milyonlarca insanın buluşma noktası haline gelmektedir. İş hayatı, kültür sanat ve gezilecek yerleri ile dikkat çeken Kadıköy’de özellikle eğitim faaliyetleri ön plana çıkmaktadır. Bir birinden önemli eğitim kurumların yer aldığı ilçede aynı zamanda İsmek Kadıköy kursları biri müzik ihtisas merkezi olmak üzere toplamda toplamda 6 farklı noktada eğitim imkanı sağlamaktadır. 16 Yaş üzeri herkesin ücretsiz yararlanabileceği İsmek Kadıköy kurs merkezleri ve eğitimi verilen branşları aşağıda tanıyalım.

Kadıköy Kurs

KADIKÖY İSMEK (RASİMPAŞA MAHALLESİ)
Merve Biçer ve Neslihan Özdemir yönetiminde eğitim veren Rasimpaşa Mahallesi İsmek ilçe merkezinde eğitim almak isteyenlerin tercihi olmaya devam ediyor. Kadıköy sahil, otobüs durakları ve vapur iskelesine sadece 5 dakika uzaklıkta olup, yaklaşık 60 branşta eğitim imkanı sağlamaktadır. Aşağıda yer alan listede Rasim Paşa İsmek kurs merkezinde verilen eğitimleri görebilirsiniz.
Rasimpaşa Mahallesi Recaizade Sokak Özcan İş Merkezi No:21 Kadıköy
0216 345 16 95

Rasimpaşa Mahallesi

Yazarlık Atölyesi Kursları
Son yıllarda hızla artan İnternet teknolojisi aynı zamanda bazı meslekleri de beraberinde getirmiştir. Eskiden yazılı basın denince ilk akla gazeteler gelirken şimdi İnternet sitesi haberciliği, faydalı siteler ilgi görmektedir. Web tasarım tenik eğitim gerektirirken sitenin içeriğini ise içerik hazırlama konusunda tecrübeli, yazarlık deneyimi olan bireylere ihtiyaç duymaktadır. Şuan binlerce insan İnternet sitelerine yazı hazırlayarak kazanç elde etmektedir. Sizde yazarlık deneyimi kazanmak isterseniz İsmek’in yazarlık atölyesi eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. İstanbul’da sadece bir kaç noktada olan bu eğimi Kadıköy Rasimpaşa şubesinde bulabilirsiniz. 120 saat sürecek eğitimlerde grammer ve imla kuralları ile içerik oluşturma teknikleri öğretilmektedir.

Bilgisayarlı Modelistlik, Bilgisayarlı Stilistlik Eğitimleri
Tekstil sektörü ülkemizin önemli gelir kaynaklarından olup, aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon insana istihdam imkanı sağlamaktadır. Hızla gelişen teknolojiye ayak uyduran Türk tekstil sanayicileri özellikle bilgisayarlı stilist ve modelist bulmakta zorlanmaktadır. Bu açığı kapatmaya çalışan İsmek Kadıköy’de bilgisayarlı modelistlik ve stilistlik eğitimleri Rasimpaşa İsmek şubesinde bulunuyor.

Kadıköy Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu
Devletimiz insanları sadece meslek sahibi yapmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi işinizi kurma imkanı sunuyor. KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) kendi işini kurmak isteyenlere 30 bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL’ye kadar maddi imkan sağlamaktadır. Bunun için ilk etapta 70 saat sürecek olan Kosgeb Uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Kadıköy’de Kosgeb kursları sadece rasimpaşa ismek kurs merkezinde yer almaktadır.

Photoshop Kursu (Resim Düzenleme Eğitimi)
İnternet sitelerinin artışı, fotoğrafçılığın gelişmesi ile birlikte dünya genelinde en çok kullanılan resim düzenleyici program Photoshop tam anlamı ile kullanabilmek için mutlaka eğitim almak gerekir. 72 Saat sürecek eğitimlere katılabilmek için temel düzeyde bilgisayar bilginiz olmalıdır.

HASANPAŞA İSMEK
Kadıköy’ün merkezi noktalarından biri olan Hasanpaşa Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Evlendirme Dairesi ve Söğütlüçeşme Tren İstasyonu bu mahalle sınırlarında yer almaktadır. Kadıköy’de en fazla branşı bulabileceğiniz ikinci kurslar burada olup, Hasanpaşa İsmek şubesi 37 branşta eğitim imkanı sağlamaktadır.
Andelip Esat Sokak No:6 Kadıköy
0216 449 23 04

Adli Kalem İşleri
Hukuk alanında görev yapmak, adalete hizmet etmek isteyenler için geçtiğimiz yıllarda İsmek’te Adli Kalem İşleri branşı eklenmiş olup, Kadıköy’dde bu eğitimi sadece Hasanpaşa İsmek şubesinde bulabilirsiniz. 120 Saat sürecek olan kurslarda hukuk terminolojisi ve hukuk dosyalama, dosya takibine dair eğitimler vermektedir.

İngilizce ve İspanyolca Kursları
Hasanpaşa İsmek kurs merkezinde yabancı dil eğitimi almak isteyenler için İngilizce A1-A2-B1 yani başlangıç, temel ve ileri seviye ingilizce eğitimi sizi bekliiyor. Aynı şekilde İspanyolca dilini öğrenmek isteyenler içinde başlangıç ve temel seviyede eğitimleri kaçırmayın.

Model Gemi Yapımı
Özellikle emekli vatandaşlarımızın ilgilendiği model gemi yapımı kursu hobi yada kazanç sağlamak için öğrenebilirsiniz. El emeği, göz nuru model gemi yapmak isteyenleri bekliyoruz.

SAHRAYI CEDİD İSMEK
1983 Yılında yaklaşık 10 bin kişilik nüfusu ile mahalle olan Sahrayı Cedid mahalle muhtarı rahmetli Şadan Batok 1984 yılından 2009 yılına kadar 6 dönem muhtarlık yapmıştır. 2011 Yılında vefat eden muhtarın mahalleye sağladığı katkılar için mahalle halkı yakından tanımaktadır. Kadıköy ilçemzde yer alna kurslardan biride Sahrayı Cedid İsmek olup, yaklaşık 40 branşta eğitim vermektedir.
Demir Birlik Sitesi İmam Ramis Sokak No:83 A Blok Kat:2
0216 363 13 36

Arapça Başlangıç ve İleri Seviye
Türkiye’de en çok tercih edilen yabancı dil eğitimlerinden biride Arapça olup, Kadıköy’de Arapça kursu Rasinpaşa ve Sahrayı Cedid şubesinde yer almaktadır. Sahrayı Cedid şubesinde başlangıç, temel ve ileri seviye arapça kurslarından ücretsiz ve sertifikalı olarak yararlanabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi ve Dijital Fotoğrafçılık Kursları
Özellikle 2000 li yılların başında hayatımıza giren dijital fotoğraf makineleri fotoğraf çekmeyi daha heyecanlı hale getirmiştir. İleri seviye makinelerinde yer aldığı günümüzde profesyonel fotoğrafçı olmak isteyenleri bu eğitimlerden ücretsiz yararlanmaya bekliyoruz.

KOZYATAĞI İSMEK
2015-2016 eğitim öğretim döneminde faaliyetlerine başlayan İsmek Kozyatağı şubesinde 30’dan fazla branşta eğitim verilmektedir. İş hayatının en yoğun yaşandığı semtimizde işsizliğin önlenmesi için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri ücretsiz ve sertifikalı olarak bulacaksınız.
Bayer Caddesi Güven Sokak No:7 Yan Yol Kozyatağı
0216 463 02 70

Almancca ve Japonca Kursları
Hasanpaşa ve Rasimpaşa İsmek kurslarında yer alan ileri seviye İngilizce kurslarına ek olarak Kozyatağı şubesi ise Japonca ve Almanca branşlarında temel ve ileri seviye eğitimleri içermektedir.

Yabancılar Türkçe Kursu
Kadıköy’de yabancı dil eğitimlerinin dolu dolu yaşandığı ilçemizde aynı zamanda ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşlara ücretsiz Türkçe eğitimleri verilmektedir. Bunun için Kozyatağı İsmek kurslarına başvuru yapabilirsiniz.

MERDİVENKÖY İSMEK
İstanbul’un en kalabalık mahallelerinden biri olan Merdivenköy aynı zamanda İstanbul’un Fethi döneminde çok önemli yerlerden birisi olmuştur. Bir çok tarihi eserlerin yer aldığı mahallede aynı zamanda Kadıköy İsmek kurslarından biri yer almaktadır. İlçemizde yer alan kurslara bakıldığında en az branşı içeren Merdivenköy İsmek 21 branşta eğitim vermektedir.
Mandıra Caddesi Teker Sokak No:2 Merdivenköy
0216 565 83 59

Kadıköy’de Bilişim Teknolojileri Eğitimi Burada
Yukarıda yer alan branşlara baktığınızda Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri alanında hiç bir eğitim görülmemektedir. İşte o eğitimler Merdivenköy İsmek şubesinde yer almakta olup, Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayar Destekli Reklam Tasarımı, Bilgisayarlı Muhasebe ve İnternet E-Posta Yönetimi gibi eğitimler sizi bekliyor.

HASANPAŞA İSMEK MÜZİK İHTİSAS MERKEZİ
İsmek sadece sanat ve mesleki eğitimlerle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda sanat eğitimleri de vermektedir. Özellikle müzik eğitimleri almak isteyenleri ücretiz eğiten İsmek Müzik Okullarından biride Kadıköy’de bulunanmakta olup, yaklaşık 30 branşta müzik eğitimleri vermektedir. Hasanpaşa Müzik Okulu ve eğitimi verilen branşları görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ismek-hasanpasa-muzik-okulu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.