Bayrampaşa İsmek

İlk yerleşim yeri oluşu 1927 yılına dayanmakta olup, o dönem Bulgaristan’dan göç eden vatandaşlarımız yerleştirilmiş ve tarım ile uğraşmaları için boş araziler verilmiştir. İstanbul halkı 1950 yılına kadar bu bölgeyi mesire alanı olarak kullanmış olup, asıl yerleşim yeri olması ise 1955 yılında İstanbul’un en büyük iki caddesi Vatan ve Millet caddeleri yapımı sırasında evleri istimlake uğrayan vatandaşlar bu bölgeye yerleştirilmiştir. Mimar Sinan’ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptığı kanalların üzerine ev inşa eden bölge halkı tuvalet giderlerini yanlış bağlaması nedeniyle bölgede kolera salgını ortaya çıkmış ve büyük ölümlere neden olmuştur. 1990 Yılında Eyüp’ten ayrılarak ilçe statüsü kazanmıştır. İçerisinde Türkiye’nin en büyük otobüs terminali Bayrampaşa Otogarı bulunmaktadır. Yaklaşık 300 bin insanın yaşadığı ilçede sanat ve meslek eğitimleri için İsmek hizmet vermektedir.

Bayrampaşa Kurs

İsmetpaşa Mahallesi
İsmetpaşa Mahallesi, Tuna Caddesi, No:59
0212 312 68 11

Büyük İstanbul Otogarı
Altıntepsi Mahallesi, No:A3 Kulesi (Galata Kulesi) Büyük İstanbul Otogarı
0212 312 65 24

Arapça ve İngilizce Kursları
Özellikle gençlerin en çok tercih ettiği eğitimlerden biri olan Yabancı Dil kursları ile başlayalım. Bayrampaşa İsmek kurs merkezi bu alanda başlangıç ve temel seviyede İngilizce ve Arapça kurslarından yararlanabilir.

3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri
Evliliklerin en mutlu anlarında biride çocuk sahibi olmak ve onun yetiştirilmesidir. Özellikle okul öncesi dönem oldukça önemli olup, gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Annelere önerebileceğimiz kurslardan biri 3-6 Yaş arası çocuk etkinlikleri olup, gerek kendi çocuğunuz gerekli anaokulu gibi yerlerde görev yapabilirsiniz.

Aşçılık ve Lezzet Eğitimleri
Evlerde kadınların yaptığı leziz yemekleri özellikle kurumsal alanda aşçılığı erkekler yapmaktadır. Sizde başarılı bir usta aşçı olmak isterseniz ilk adım olarak aşçı çırağı kurslarına katılarak başlamalısınız. Bayrampaşa İsmek aşçılık dışında diğer lezzet eğitimleri içermektedir.

Baklava Yapımı
Küçük büyük herkesin en çok sevdiği ve tükettiği tatlılardan olan baklava yapımı son zamanlarda biraz hileli hale gelmesi nedeniyle insanlar evlerinde kendileri yapmayı istemektedir. Bu kapsamda İsmek baklava yapımı kursu kısa süreli eğitimler arasında yer almakta olup, sizde baklava ustası haline gelebilirsiniz.

Sütlü Tatlılar Hazırlama
Bir diğer lezzet eğitimi ise hafif tatlılardan hoşlananlar için sütlü tatlılar hazırlama branşı ile yine kısa süreli eğitimler ile severek tüketilen sütlü tatlıları hazırlamayı öğrenin

Bilgisayar Kullanımı
Lezzet eğitimlerinden tekrar mesleki alana dönecek olursak ilk olarak her evin olmazsa olmazı haline gelmiş olan Bilgisayar ile başlayalım. Bayrampaşa halkı arasında Bilgisayar kullanmayı bilmeyen kalmasın diye Orta mahallesi şubesinde eğitimlere devam etmektedir.

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi
Sağlığını kaybeden insan genelde birilerine ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaca cevap verebilmek için İsmek hasta ve yaşlı refakatçisi alanında alanında eğitimler vermektedir. Bu şekilde donanımlı hasta bakıcı ve yaşlı insanlara destek olmayı gerek yardım amaçlı gerekse kazanç amaçlı olarak yapabilirsiniz.

Tekstil ve Giyim Kursları
Türkiye’nin önemli iş alanlarından biri olan Tekstil Bayrampaşa ilçesinde de oldukça gelişmiş olup, bu kapsamda bir çok eğitim fırsatı bulunmaktadır. Kadın giysileri kalıp hazırlama, artistik çizim ve dikim eğitimleri verilmektedir.

Modelist Yardımcılığı Kursu
Tekstil alanında en güzel görevlerden biride Modelistlik olup, bu alanda kendini geliştirmek için İsmek Orta Mahalle şubesinde modelist yardımcılığı eğitimi ücretsiz olarak verilmektedir.

Bayrampaşa Web Tasarım Kursu
İlçemizde 50 farklı branşta ücretsiz kurs bulunmaktadır. Gönül ister ki hepsini tek tek tanıtalım ama buna imkan olmadığı için öne çıkan eğitimleri ele alıyoruz. Bu kapsamda son aktaracağımız kurs Bilişim Teknolojileri alanında olup, Web Tasarım kursları ile sizde başarılı bir Webmaster yada Seo uzmanı olabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum yap
  1. kac yaşindaki cocuklari aliyosunuz hangi kurslar mevcut

    1. Hülya: 12 Yaş üzeri çocuk ve yetişkin herkes kayıt olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir