İstanbul Ücretsiz Kurslar

İstanbul için bir zamanlar taşı toprağı altın denirdi, halende öyledir. Burada verilmek istenen mesaj aradığınız her türlü imkanı geniş kapsamlı ve bol alternatifleri şeklinde bulacağınızı anlatmaktadır. Onlardan biride eğitim imkanları olup, her alanda eğitim imkanı bulabilirsiniz. Onlardan biride sanat ve meslek kursları olup, dünyanın örnek aldığı kurumlardan biri olan İsmek burada hizmet vermektedir. Aynı şekilde ilçe belediyeleri ve devlet kurumlarını bulacak, sanat meslek eğitimleri yanı sıra kendi işinizi kurmak için İstanbul Kosgeb imkanlarından yararlanacaksınız. Hazırsanız şimdi kurumları tanımaya başlayalım.

Ücretsiz Eğitim Kurumları

İsmek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim Merkezi İsmek 20 yıl önce çok kısıtlı imkanlarla faaliyetlerine başlamış olup, geçen süreçte tüm dünyaya örnek olacak şekilde gelişmiştir. İlk etapta 3 olan kurs merkezi sayısı 235’e yükselmiş olup, eğitimi verilen branş sayısı ise 400’ü geçmiştir.

Neden İsmek’i Tercih Etmeliyim?
Öncelikle tamamen ücretsiz olup, eğitim boyunca tek kuruş bile ödemeyeceksiniz. Bir diğer avantajı daha önce ismini hiç duymadığınız, özel kurslarda bile bulamayacağınız branşları içermesidir. Aynı şekilde eğitim sonunda özel kurslar gibi katılım belgesi vermek yerine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermektedir.

Uzmanlık Düzeyinde Eğitimler
İstanbul genelinde 235 kurs merkezi ile eğitim veren İsmek bazı kurs merkezlerini farklı projelendirerek mesleki uzmanlık ve ihtisas merkezi olarak belirlemiştir. Bu şubelerde 16-45 yaş arası bireylere daha gelişmiş ve ileri seviye eğitimler verilmektedir. Bu kursların kontenjanı kısıtlı olması nedeniyle kursiyer seçimleri genelde sınavla yapılmaktadır. Yapılan sınav genelde katılmak istediğiniz eğitim ile alakalı olmaktadır.

Herkese Eşit Şartlarda Eğitim
İsmek kayıt sayfasında girdiğinizde sizde T.C vatandaşı yada yabancı uyruklu olarak seçim yapmanızı istemektedir. Buda demek oluyor ki İsmek tüm dünya insanlarına eğitim vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yanı sıra her ne amaçla olursa olsun İstanbul’da bulunan yabancı uyruklu vatandaşlarda İsmek’in sanat ve meslek kurslarından ücretsiz bir şekilde yararlanabilir.

Engelli Vatandaşlara Fırsat
İsmek’in en güzel yönlerinden biride engelli vatandaşlarımızı meslek sahibi yaparak iş hayatına kazandırmasıdır. Şuan İstanbul genelinde 3 farklı noktada bulunan engelliler merkezi ile hemen hemen tüm engelli bireylerin temel ve mesleki eğitimleri karşılanmaktadır. İşaret dili, Brailler alfabesi gibi eğitimler yanı sıra santralist ve web tasarım gibi önemli mesleki eğitimler engelli vatandaşlarımız içinde geçerlidir.

İsmek Kayıtları Nasıl Yapılır?
İşte imkan bu diyenlerin şuan nasıl kayıt olunacağını düşündüklerini biliyorum. O nedenle sizleri yönlendirme adına İsmek kayıt tarihleri ve nasıl başvuru yapılacağına dair detayları farklı bir sayfada geniş kapsamlı bir şekilde aktardık, şimdi aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak hemen sizde İsmek kurslarına kayıt olun. https://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

İstanbul Halk Eğitim Merkezleri
İstanbul’da ücretsiz kurslar tabii ki İsmek ile sınırlı kalmayıp, devletimizin imkanları da bu alanda seferber edilmiştir. Örnek vermek gerekirse onlardan biri Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz kısa adı HEM olan Halk Eğitim Merkezi kurslarıdır. İstanbul’un her ilçesinde bir yada birden fazla şubesi ile eğitim veren bu kurumlar dershanelerin kapanması ile birlikte aynı zamanda üniversiteye hazırlık eğitimleri vermeye başlamıştır. Kayıtları sürekli açık olup, yapmanız gereken size en yakın kuruma giderek başvuru formu doldurmaktır.

İstanbul İşkur Kursları
Tanıtırken en çok keyif aldığım kurslardan birisi İşkur (Türkiye İş Kurumu) olup, son yıllarda yaptığı çalışmalar ile beğeni toplama devam ediyor. İşsizliğin bitirilmesinde kararlı olan kurum EİP yani İşbaşı Eğitim Programları ile işsizleri iş başında eğitmektedir. Hem eğitim hem aylık 1000 TL maaş veren kurum böylece işverenler içinde yerinde nitelikli eleman kazandırmaktır. Normal şartlarda bulamayacağınız eğitimleri İşkur kurslarında bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Eczacı Kalfası, Forklif Operatörü gibi bir çok önemli eğitim sadece İşkur kurslarında ücretsiz ve maaş imkanı ile sizi bekliyor. Aşağıda yer alan linke tıklayarak İstanbul’daki İşkur kursları ve başvuru detaylarını görebilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/istanbul-iskur-kurslari

İstanbul Kosgeb Kursları
Ülkemizin geldiği güzel noktayı özetleyen uygulamalardan biride Kosgeb Kursları olup, aslında bu kurstan çok size kendi işinizi kurma imkanı sağlıyor. İstanbul’da kendi işini kurmak isteyenler için maksimum 100 Bin TL’ye kadar destek veren kurumun imkanlarından yararlanabilmek için öncelikle 70 saat sürecek olan Kosgeb Uygumalalı Girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekir. Kosgeb kursları kurumun kendisi ve yetki verdiği kurumlar tarafından yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse yetki verilen kurumlardan biride İsmek olup, eğitim ismekten kredi kosgen’den şeklinde bir sloganı bulunmaktadır. En yakın zamanda açılacak kursları görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. Kosgeb’in yayınladığı eğitim takvimini göreceksiniz. https://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-istanbul

Baygem (Bayrampaşa Belediyesi)
Şimdi dilerseniz birazda İstanbul’un ilçelerine bakalım. İlk olarak Bayrampaşa Belediyesi ile başlıyoruz. Kısa adı BAYGEM Bayrampaşa Gençlik Merkezi genelde belli bir yaş aralığında sembolik bir ücret ile eğitim vermektedir. Öğrencilerin derslerine yardımcı eğitimler yanı sıra yine kısmi anlamda mesleki eğitimler bulacaksınız. Detaylar ve başvuru bilgisine Bayrampaşa Belediyesi İnternet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Atamem (Ataşehir Belediyesi)
2008 Yılında ilçe oluşu birlikte hızla kalkınmaya başlayan Ataşehir sanat ve meslek kursları için kısa adı Atamem’i kurmuştur. Ağırlıklı olarak insanların mesleki eğitim almasını amaçlamaktadır. Verilen eğitimler arasında Kuaförlük, Aşçılık, Bilgisayar destekli muhasebe, Web tasarım gibi eğitimler dikkat çekmektedir.

Beşiktaş Belediyesi Kursları
Sorumlu belediyecilik anlayışı ile hareket eden bir diğer ilçemiz Beşiktaş Belediyesi kursları yine ücretsiz yararlanabileceğiniz alternatif olup detaylara sitemizdeki sayfasından ulaşabilirsiniz. Beşiktaş ilçe sınırları içerisinde ikamet eden bireylere öncelik verilmekte olup yaklaşık 50 farklı branşta eğitim imkanı sunulmaktadır.

Küçükçekmece Belediyesi Kursları
İstanbul’da hiç bir ilçeye sahip olmayacak bir özelliği sahip olan Küçükçekmece bir tarafı marmara denizi bir tarafı ise Küçükçekmece gölü bulunmaktadır. Sınırı ise ortadan geçen D100 (E5) karayolu belirlemektedir. Son yıllarda planlı yapılanma ile hızla gelişen Küçükçekmece Belediyesi Kültür Sanat Kursları kapsamında çok detaylı etkinlikleri bulunmaktadır. Ücretsiz kurs imkanı sağlayan Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy, Cennet Mahallesi ve Halkalı şubeleri ile sizleri bekliyor.

Evet değerli arkadaşlar İstanbul’daki ücretsiz kurslar hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, yeni fırsatları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir