Bilgisayar Destekli Harita Çizimi

Gelişen teknoloji ile bir çok sanat ve meslek tarih olurken hiç şüphesiz onların başında en eski yazım aracı olan daktilo gelmektedir. Bilgisayar’ın ortaya çıkması ve daha gelişmiş kelime işlemci proğramları ile bir anda daktiloyu gereksiz hale getirmiştir. Bir çok mesleğin tarihe karışmasına neden olan Bilgisayar Teknolojisi aynı zamanda bir çok meslek ve iş kolununda ortaya çıkmasını sağladı. Bilgisayar ile yapıldığında daha hızlı ve kolay hale gelen işlerden biride Bilgisayar Destekli Harita Çizimi olup, Cad proğramı ile sıfır hata ve daha hızlı yapmanızı sağlıyor. Öğrenmeside oldukça kolay olup, ücretsiz kursların Harita-Tapu Kadastro alanında yer almaktadır. Dilerseniz İstanbul’da ücretsiz eğitim imkanlarını ele alalım.

Harita Kroki Çizimi

İsmek Bilgisayar Destekli Harita Çizimi Kursu
Önemli bir meslek sahibi olmak isteyenler için harita ve kroki çizimlerini bilgisayar ortamında Cad proğramı ile kolayca yapabileceğiniz eğitimlerde aynı zamanda imar uygulamaları ve projeleri yapabileceksiniz. İsmek Bilgisayar Destekli Harita Çizimi Kursu 352 saat sürecek eğitimden oluşmakta olup aşağıdaki bilgileri öğreneceksiniz. Temel harita bilgileri ve uyulması gereken zorunluluklar, trigonometrik fonksiyonlara hakim olmak, geometrik hesaplar ve koordinat sistemleri ile hesaplama tekniği, harita üzerinde alan hesaplama ve çizim tekniği ile her türlü kroki hazırlamaya öğreneceksiniz. Cad proğramı ile imar ve proje uygulamalarıda öğretilecektir. Kesinlikle kaçırılmaması gereken eğitimlerden birisidir.

16-45 Yaş Arası Bireylere
Bilgisayar Destekli Harita Çizimi kursu yeni bir branş ve uzmanlık seviyesinde bir eğitim olması nedeniyle şuan kısıtlı kurs merkezinde verilmektedir. İsmek mesleki uzmanlık merkezinde verilen eğitim için 16-45 yaş arası şeklinde yaş sınırlaması uygulanmaktadır. Kursiyer seçimleri sınav ile yapılmaktadır.

1 Yorum

Yorum yap
  1. Merhaba iyi çalışmalar ben 28 yaşındayım 7 8 senedir 3d program kullanıyorum bilgisayarlara programlara yabancı değilim kadastro işi yapmak istiyorum tabi kabul ederseniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir