Bilgisayarlı Stilistlik Kursu

İnsanların dış görünümde en çok önemsediği noktalardan biri hiç şüphesiz dış giyim çeşitleriir. Yolda yürürken mağaza vitrinlerine bakar, yeni modeller olup, olmadığına dikkat ederiz. Yeni bir model gördüğümüzde ona hayran kalır, fiyatını uygun bulmamız halinde hemen almak isteriz. Bu yeniliklerin arkasında kimin olduğunu hiç merak ettiniz mi? bazılarımızın adını bile yeni duyduğu bir meslek olan Stilist bulunmaktadır. Bir nevi modacı olan Stilistler gelişen teknolojiden nasibini almış olup, artık bilgisayar teknolojisi ile işlem yapmaktalar.

Stilist Proğramı

Stilist Görevi Nedir?
Mesleğin gereklilikleri arasında hayalinden bir model çıkarmak yada bir gazete yada dergid gördüğü kıyafetin çizimini yapabilmektir. İlk etapta bir kalıp üzerine resmeden stilist sonrasında Modelist ile işbirliği yaparak hazırladığı resmin bedenlere uygun olarak kalıp çıkarılması ve kesimi gerçekleştirilir. Devamında ise modelhanenin diğer bir personeli olan model makinacının hazırlanan parçaları dikmesi ile ilk numune ürün çıkarılmış olur. Onay alması halinde ise seri üretime geçmektedir.

İsmek Bilgisayarlı Stilistlik Kursu
İstanbul’un halk üniversitesi haline gelmiş olan İsmek giyim ve üretim teknolojisi alanınd bir birinden özel eğitimleri barındırmaktadır. Onlardan biride tekstil firmaları ve modaevlerinin olmazsa olmazı Stilistlerdir. İsmek Bilgisayarlı Stilistlik Kursu 128 saat sürecek eğitim sürecinde tasarlama ve artistik çizim ilkelerine uygun olarak stilist proğramlarından yararlanmayı öğreneceksiniz. Model dosyası, pastala hazırlık, pastal proğramı, parça, bandıl ve paltal menüsü ile parça, pastal ve plotter çizim işlemlerini öğreneceksiniz.

Kurs Seçiminde Dikkatli Olun
İstanbul genelinde yaklaşık 10 farklı kurs merkezinde eğitimi verilmekte olup, bunların bazıları mesleki uzmanlık merkezi olarak görülmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken mesleki uzmanlık merkezlerinin 16-45 yaş sınırı uygulamasıdır. İsmek Online kayıt sistemini kullanarak kayıt olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir