Cilt Bakımı & Güzellik Uzmanlığı

Özellikle kadınların daha fazla ihtiyaç duyduğu cilt bakımı bir noktadan sonra zaruri ihtiyaç haline gelmektedir. Çünkü yüz güzelliği tüm hanımların olmazsa olmazı olup, 25 yaş sonrası ortaya çıkan yaşlanma belirtileri, ince çizgiler ve göz çevresindeki çökmeler, kontur bozuklukları için profesyonel cilt bakımı uygulamasına gerek duyulmaktadır. Peki bu işlemleri kendiniz yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise hem daha güzel bir yüze sahip olmak hemde kazanç sağlama imkanlarını hemen tanımaya başlayalım.

İsmek cilt bakımı eğitimleri

Ücretsiz Cilt Bakımı Kursları (İsmek)
Güzellik salonlarına binlerce TL ödemek yerine bakım tekniklerini öğrenerek kendi uygulamanızı kendiniz yapacağınız İsmek bu alanda verilen eğitimler 4 farklı branştan oluşmaktadır. Uzmanlık seviyesinde eğitimler alacağınız kurslar tamamen ücretsiz ve sertifikalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika ile ayrıca bu alanda iş yapmaya başlarsınız. Ticari konuya tekrar değineceğim, fakat şimdi branşları, eğitim süreleri ve eğitimde ele alınacak konuları özetle tanıyalım.

Cilt Bakımı (80 Saat Temel Düzey)
İlk tanıyacağımız branş bu işin en temel hali olup, genelde kendi ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlere yöneliktir. Eğitim cilt temizliğinin nasıl yapılacağına dair konularla başlamakta olup, bu hususta ilk etapta cilt tipleri tanıtılmakta ve analizi ele alınmaktadır. Çünkü her insanın cilt tipi farklı olup, uygulanması gereken temizlikte kuru, yağlı, normal ve olgun ciltlerde farklı olmalıdır. Kursun ikinci aşamasında ise kursiyerlere kullanılan kozmetikler tanıtılmakta ve hangi cilde hangi ürün kullanılması gerektiği öğretilmektedir. Çünkü bakım kozmetikleri çok çeşitli olup, kremler, jeller, losyonlar, köpükler, yağlar, maskeler ve peeling çeşitleri hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız. Sıkıştırıcı ve nemlendirici ürün seçimi ile cildin ihtiyacı olan vitamin ihtiyacı öğretilmektedir.

Cilt Bakım Teknikleri (280 Saat ileri Seviye)
Yukarıda yer alan branşta kişi kendi cildinin bakımı içi bilgi edinirken Cilt Bakım Teknikleri branşında ise daha geniş kapsamlı eğitimler alarak bu işi ticari olarak yapması amaçlanır. Cilt temizliği, bakımı ve sağlık aşamalarının öğretildiği bu eğitimleri başarı ile tamamlayanlar otel, kaplıca ve güzellik salonlarında cilt bakımı yapabilmektedir. Sizde yeni ve farklı bir meslek sahibi olmak isterseniz kaçırılmaması gereken eğitimlerin başında gelmektedir.

Cilt Bakımı Epilasyon ve Masaj Teknikleri (528 Saat Güzellik Uzmanı Olun)
Bu alanda ele alacağımız branşlardan biride Cilt Bakımı Epilasyon ve Masaj Teknikleri olup, ben güzellik uzmanı seviyesinde yetenek elde etmek, ayda binlerce TL kazanmak istiyorum diyenleri buraya bekliyorum. Öncelikle aylarca sürecek geniş kapsamlı bir eğitim olup, biraz sabır ve özveri gerektirmektedir. Sadece cilt bakımı ile sınırlı kalmadan aynı zamanda vücut bakımı eğitimleri verilmektedir. Şimdi dilerseniz bu eğitimde neler öğreneceğinize birlikte bakalım.

Klasik Masaj Teknikleri: Tüm insanları en çok rahatlatan uygulama hiç şüphesiz masaj uygulamasıdır. Eğitimin ilk aşaması insan vücudunda yer alan kemik ve kas yapısını tanıma imkanı olan anatomi ile başlamaktadır. Bu noktadan sonra fizyoloji eğitimleri başlamakta olup, sonrasında ise her insanın severek yaptırdığı masaj eğitimlerine geçilmektedir. İlk etapta klasik masaj eğitimleri verilmektedir. Masajın 4 farklı çeşidi olup, bunlar dinlendirme, spor, estetik ve tedavi masajı olarak gruplandırılır. Bunların yapılış özellikleri ve süresi farklı olup, manipülasyon seçimi öğretilmektedir. Aynı zamanda masaj esnasında kullanılan yağlar, etkileri ile diğer ürünler olan sabun solüsyonlar, pudralar ve alkol içeren sıvıları yakından tanıyacaksınız. Bu noktadan sonra önemli bir konu olan el hareketlerine geçilecek olup, efloraj, friksiyon, petrisaj, presyon, perkisyon, vibrasyon gibi önemli el hareketlerini bu uygulamalar şeklinde öğreneceksiniz.

Cilt Bakımı Kozmetikleri: Günümüzde cilt bakımı uygulamaları genelde hazır ürünlerle yapılmaktadır. Dünyaca ünlü kozmetik markalarından biride Avon, Oriflame gibi doğrudan satış yapan firmalar olup, aynı zamanda bu firmaların cilt bakım ürünlerini satarak ayda binlerce TL kazanma imkanınız bulunmaktadır. Avon temsilciliği ve kazanç olanakları hakkında detaylara www.satistemsilcileri.com sitesinde bulabilirsiniz. Eğitimin bu kısmında kursiyerlere cilt bakımı ürünleri tanıtılmakta ve hangi cilde hangi ürün uygun onu öğretilmektedir. Cilt bakımında kullanılan emülsiyonların yapısı ve emilim süreci öğretilmektedir. Krem, jel, losyon, köpük, peeling, yağ, maske, nemlendirici ve tonik ürünlerin çeşitleri içerikleri ve kullanımı bol uygulamalar ile öğretilmektedir.

Epilasyon: Tam anlamıyla güzellik uzmanı haline gelmeniz için ayrıca epilasyon eğitimleri verilmektedir. Bu kapsamda epilasyon yöntemleri ile kılın anatomik yapısı öğretilmektedir. Profesyonel bir şekilde yapmanız için İnfundibulum, yağ bezi, istmus, bulge, inferior, bulbus, gibi önemli hususlar ile kılın büyüme evreleri ele alınmaktadır. Anagen, katagen ve telogen yapıları ile aynı zamanda saç sağlığı hakkında önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. Son aşamada ise epilasyon yapılacak odanın hazırlanmasında ısı, ışık, ses ve ortam hazırlaması konusunda dikkat edilmesi gerekenler ele alınır. Son aşama ise epilasyon yöntemleri olan ampüllü epilasyon, iğneli (elektro epilasyon) tekniği ve bol uygulamalar ile yapılışı öğretilmektedir.

Evet değerli arkadaşlar bir branş tanıtımının daha sonuna gelmiş bulunuyorum. İsmek güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında verilen eğitimleri temel, ileri seviye ve güzellik uzmanı derecesinde olmak üzere 4 gruba ayrılmıştır. Sizlerin düşüncesi ve meslek sahibi olma arzunuza göre dilediğinizi seçebilirsiniz. Başvurular İnternet üzerinden yapılmakta olup, aşağıda yer alan linkten kayıt tarihleri ve başvurunun nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir