Çocuk Bakım Elemanı Kursu

Günümüzde hızla artan meslek alanlarına bir yenisi daha eklendi. Çocuk Bakım Elemanı annelik duygusu ve çocuk sevgisi yüksek olan hanımların ilk tercihi bu tür meslekler olmaktadır. Gerek evlerde, gerekse kreş ve anaokulu gibi ortamlarda kendilerine iş bulabilmektedir. Tabiki öncesinde mutlaka bir eğitim ve aynı zamanda o eğitimden başarılı olup, sertifika almak gerekir. O eğitimide başta Halk Eğitim Merkezi olmak üzere İstanbul’da yaşayanlar İsmek’te bulacaklar. Sözü fazla uzatmadan hemen eğitimi anlatmaya başlayalım.

İsmek Çocuk Bakım Elemanı Kursu
Aslında bu eğitim her anne ve anne adayı için gereklidir. İllede bir yerde çalışmak gerekmez. Kendi çocuklarınızın daha sağlıklı ve zeki yetişmesi için öğrendiğiniz bilgilerden yararlanabilirsiniz. İsmek çocuk bakım elemanı eğitimi 936 saat sürecek çok detaylı bir eğitimden oluşmaktadır. Eğitimlerde çocukların günlük bakımı, oyun ve eğlenceli etkinliklerin hazırlanması, beslenme ve sağlık koşullarının sağlanması ile dil ve ahlak gelişimin öğretilmesidir.

Yukardaki yetkinliğe erişmek için kursiyerlere bireylerin fiziksel ve bilişsel gelişimi ile sosyal faliyet eğitimleri verilmektedir. Bunun dışında duygusal ve cinsel gelişimleri ile yine aynı şekilde din ve ahlak konularında çocukların anlayacağı tekniklerde öğretilmektedir. Beslenme, anne ve çocuk sağlığı ile uyumsuzluk problemi yaşayan çocuklara için özel davranış şeklini göreceksiniz. Yine çocukların vazgeçilmezi oyun, oyuncak ve eğlenceli etkinliklerin hazırlanışını öğreneceksiniz.

Anne Şefkati Yaşatacaksınız
Annesi yada babası yada her ikisi olmayan çocukların kaldığı yetimhaneler bulunmaktadır. Belkide bu eğitim sonunda böylesi bir yerde göreve başlayacaksınız. Bu yavrularımıza şefkatle yaklaşmak, onların size anne gözüyle bakmalarına neden olacaktır. Çocuk Bakım Elemanı gerçekten çok şerefli bir meslektir.

Yardımcı Annelik

Bu eğitimden yararlanmak isteyen Anneler, Anne adayları İsmek Online kayıt sistemini kullanarak başvuru yapabilirler. Maalesef kurs merkezi sayısı kısıtlı olup, kontenjan dolmadan başvuru yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir