Fatih’te Bulunan Kurs Merkezi ve Uzmanlık Okulları

Fatih İSMEK Kurs Merkezi ve Uzmanlık Okulları
İstanbul’un kurulduğu ve geliştiği nokta Fatih, tarihi yarımada olarak da bilinmektedir. 57 Mahallesi ve yarım milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve doğal güzelliklerini anlatmaya sayfalar yetmez. Biz daha çok bu ilçede yararlanabileceğiniz ücretsiz sanat ve meslek kurslarından bahsedeceğiz. İstanbul’da ücretsiz kurs denince tabii ki İSMEK markası öne çıkmaktadır. Tüm ilçelerde yaygın şekilde bulacağınız kurs merkezleri Fatih ilçemizde daha gelişmiş diyebiliriz.

Fatih’te 6 Farklı Noktada Hizmet Veriyor

Evet, arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi Fatih ilçemizde ücretsiz yararlanabileceğiniz 5 farklı İSMEK kurs merkezi sizleri beklemektedir. Şimdi dilerseniz ilçemizde bulunan İSMEK kurs merkezleri, eğitimi verilen dallar ve iletişim bilgilerine göz atalım.

Ücretsiz Müzik Eğitimi Fırsatı

Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu

Molla Gürani Mahallesi, Akkoyunlu Sokak, No:1

0212 531 04 48

İSMEK bünyesinde 600’den fazla eğitim seçeneği olduğunu ve hepsinin ücretsiz olduğunu daha önce belirtmiştim. Şimdi ise mesleki eğitimler değil de daha çok sanatsal faaliyetlerin yer aldığı bir merkezi inceleyeceğiz. Fatih müzik ve gösteri sanatları okulunda 70’den fazla dalda müzik eğitimi sizi bekliyor.

Enstrüman, Ses ve Oyunculuk Hepsi Bir Arada

Evet, arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi sanat hayatına dair aradığınız her şeyi burada bulacaksınız. Büyük bölümü enstrüman, müzik aletlerine ayrılmış gibi görülüyor. Bakacak olursak bağlama, gitar, keman, piyano, davul, darbuka, balaban, bendir, çello, kanun, kabak kemane, kemençe, ney, ud ve yan flüt eğitimleri yer almaktadır. Tabii ki sadece müzik aletleri değil, aynı zamanda ses ve oyunculuk eğitimleri de yer almaktadır. Uygulamalı tiyatro ve drama eğitimleri ile içinizdeki oyunculuk yeteneğini gün yüzüne çıkarabilirsiniz

Çapa İSMEK Kurs Merkezi

Şehremini Mahallesi, Başvekil Caddesi, Seccadeci Sokak, No:1

0212 589 20 08

Şimdi dilerseniz ilçemizde yer alan diğer kurs merkezlerini isim ve iletişim bilgileri şeklinde yazının geri kalan kısmında görelim. Unutmayın sitemizde tüm merkezleri detaylıca görebilirsiniz.

Kocamustafapaşa

Sümbülefendi Mahallesi, Kocamustafapaşa Caddesi, No:187

0212 586 60 80

Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Teknoloji Atölyesi

Mimar Sinan Mahallesi, Akşemsettin Caddesi, No:52 (Emniyet Müdürlüğü Arkası)

0212 312 63 28

Çukurbostan

Balat Mahallesi, Sultan Selim Caddesi (Muhtarlık Binası Yanı)

0212 491 01 29

6 Yorum

Yorum yap
 1. Merhaba,
  Ben geçtiğimiz 2017-2018 doneminde, dil okulunuzda bayan kursiyerdim.
  Okul öğrenimi sitemi ile ilgili bir sorunum yok ama bayan olarak tuvaletler ile ilgili önerilerini var:
  1. Tuvaletler zaten çok küçük ve kötü tasarlanmış. Genelde tuvalet kağıtları bulunması sorun oluyor. Her tuvate küçük bir yedek tuvate kağıdı kutusu konulabilir!
  2. Esas önemlisi özellikle gündüz saatlerinde mola sırasında TEK RULO. Havlu yeterli olmuyor. İlkel bedava selpak tipi havluluk erine; daha kullanışlı daha çok havlu içten modern tuvalet kağıdı sistemleinde konulamazmı? Çok maliyetli olacağını düşünmüyorum. Ama bayan öğrenciler için bu değişiklik yapılabilir sanırım.
  3. Temizlik malzemeleri vegerecleriille debayanlar tuvaletinde duracaksa kapalı bir dolapta muhafazaları sağlanamaz mı? Acaba.
  Saygı ve teşekkürlerimle!
  Ayşe Atalık
  İtalyanca öğrencisi

 2. Aşçı kursunu veriyorsanız kayıt olucam acil lütfen

  1. İsmek: Eğitimi verilen branşlar ve online başvuru için kursiyer.ismek.org adresini kullanınız.

 3. Teşekkür ederim

 4. Merhaba ben piano ve inglizce kursuna kursuna kayıt olmak istiyorum ama bitürli yapamadım, lütfen yardamcı olmanızı istiyorum))))

  1. Ziyade: Nasıl bir hata alıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir