Gebze Ücretsiz Kurslar

Geçmişte Libyssa ve Dakibyza adında yerleşim yerlerin kurulduğu Gebze bir çok uygarlığa beşiklik etmiştir. Tarihte ve günümüzde halen Avrupa ve Asya arasında önemli geçiş noktası olmuş olup, özellikle gelişmiş sanayi merkezi oluşu ile Marmara Bölgesinin en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Kocaeli ilimize bağlı olup Kocaeli nüfusunun %30’luk kesimini Gebze oluşturmaktadır. Kültür, sanat ve eğitim merkezi haline gelen ilçemizde ücretsiz eğitim veren kurumları sağladıkları avantajları ile aşağıda detaylıca tanıyacağız.
Gebze Ücretsiz Kurslar
İkisi devlet, ikisi yerel yönetimlere ait olmak üzere 4 farklı kurumdan ücretsiz ve sertifikalı kurs imkanı bulabilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (Ko-mek), Gebze Belediyesi (Gesmek), Gebze Halk Eğitim Merkezi ve Gebze İşkur Kursları tarafından hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bu kurslardan alacağınız meslek eğitimlerine ek olarak aynı zamanda Gebze Kosgeb girişimcilik kursuna katılarak kendi işinizi kurmak isteyenler için %30’u hibe olmak üzere faizsiz kredi desteği sağlamaktadır.

Ko-mek (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi)

Şehrin her tarafını ücretsiz kurs merkezleri ile kaplayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ko-mek kursları 100’den fazla branşta eğitim imkanı olup 40’tan fazla branşı bulunuyor. Online kayıt imkanı ve eğitim süresinde açık olan kayıtları ile ne zaman isterseniz o an başvuru yapabilirsiniz. Ko-mek Gebze şubeleri olarak 3 farklı kurs merkezi (Gebze Merkez, Osman Hamdi Bey ve Beylikbağı) şubesinden yararlanabilirsiniz.

Gesmek (Gebze Belediyesi)

Gebze Belediyesi sorumlu belediyecilik anlayışı ile hareket ederek ilçemizde yaklaşık 100 farklı branşta eğitim içeriği ile 7 farklı gesmek kurs merkezinde hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayın.
https://www.ismekkurs.com/gesmek-kurslari

Gebze Halk Eğitim Merkezi
Yerel yönetimlerin imkanlarını anlattıktan sonra birde devlet imkanlarına göz atalım. Başta Gebze Halk Eğitim Merkezi olup Osman Yılmaz Mahallesi Barbaros Caddesi 616/1 Sokak No:4 nolu adresten ulaşabilirsiniz.

Gebze Ücretsiz Kurs
Gebze İşkur Kursları
İşte eşi benzeri görülmemiş bir imkan Gebze işkur kursları %80 eğitimleri iş garantili olmakla birlikte eğitim süresince sigortanız devletten olup bununlada yetinilmeyip birde eğitim süresince harçlığınız devletten böylesine geniş imkanlar ile ilçemizde kimse işsiz ve mesleksiz kalmayacaktır.