Gölcük Belediyesi Kursları (GÖLMEK)

Size yeni bir ücretsiz eğitim merkezi haberi vermekten inanın mutluluk duyuyorum. Sanayi alanında gelişmiş illerimizden biri olan Kocaeli ili Gölcük ilçesinde yeni bir kurs merkezi yapılan anlaşma ile faaliyetlerine başlamıştır. Gölcük Belediyesi Kursları GÖLMEK ilk olarak 2011 – 2012 eğitim öğretim döneminde faaliyetlerine başlamış olup, kısa sürede halk arasında büyük bir ilgi görmesi nedeniyle kurs merkezi ve branş sayısı artırılmıştır. Geçen süreçte markalaşma aşamasına gelen Gölcük Belediyesi Kursları bundan böyle Gölmek kursları olarak hizmet vermeye devam edecektir. Detaylar ve marak ettiğiniz soruların cevabı aşağıdadır.

Gölmek Kursları Nedir?
Bir çoğunuzun ilk defa duyduğu bu isim emin olan gelecekte insanların kayıt tarihlerini ve eğitim takvimini özenle takip edeceği bir eğitim kurumu haline gelecektir. Bunu bizler ve çocuklarımız mutlaka görecek sanat ve mesleki eğitime olan katkısı sadece Kocaeli ve ilçelerinde değil Türkiye genelinde dikkat çeker hale gelecektir.

9 Kurs Merkezi 21 Branşta Eğitim
Yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığı ilçede kurs ve branş sayısı belki az ve yetersiz olabilir. Şuan dünya genelinde örnek alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kursları İsmek 1996 yılında faaliyetlerine ilk başladığında 3 kurs merkezi olduğunu biliyormuydunuz. Geçen zaman sürecinde 3 olan İsmek kurs merkezleri 240’a yükseldi. Aynı durum Gölmek içinde geçerli olup, bunun oluşmasında ise Gölcük ilçe halkının eğitimlere vereceği önemle yakından alakalıdır. Siz talep ettikçe yeni kurs merkezleri ve branşlar bir bir açılacak kullanıma sunulacaktır.

Gölmek’te Eğitim Verilen Branşlar
Tiyatro, Aerobik, Giyim, İğne oyası, Resim, Hat, Tezhip, El Nakışı, Ebru, Mefruşat, Cilt bakımı, Saçaklama, Gemi Maket yapımı, Örgü, Takı tasarımı, Pasta yapımı, Kaligrafi, Çini işleme, Kırkyama, Bağlama, Gitar eğitimleri verilecektir. Aradığınız branş yoksa talep etmeniz halinde gereği yapılacaktır.

Gölmek Kurs Merkezleri
Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, Sanat Galerisi, Değirmendere Sanatevi, İhsaniye Sosyal Merkez, İhsaniye Merkez, Halıdere, Ulaşlı, Yazlık ve Hisareyn’de bulunan Gölmek şubelerinden eğitim ve kayıt için yararlanabilirsiniz. Online başvuru imkanı olmayıp, kayıtlar bizzat yapılmalıdır.

Gölmek Kursları

Son olarak ilçemizde ücretsiz kurs imkanı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ko-mek kursları olduğunu belirtmeliyim. İlçe mizde bulunan 4 farklı Ko-mek Gölcük kurs merkezi bulunmakta olup, dilediğiniz eğitim kurumundan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Hepsi MEB onaylı sertifikalı olup, yeni bir başlangıç ve iş hayatınız olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir