Çekmeköy İsmek

İstanbul’da yaşayanların en çok özlemini duyduğu genelde doğal alanlardır. Bol oksijen ve ormanlarla kaplı ilçelerden biride Çekmeköy olduğu görülmektedir. Anadolu yakasında yer alan ve yeni ilçelerden birisi olup, daha önceleri Ümraniye’ye bağlı bir semt iken 2009 yılında ilçe olmasına karar verilmiştir.

İstanbul’un önemli içme suyu ihtiyacını karşılayan Ömerli barajı bu ilçede yer almakta olup, nüfusu ilçe oluşu ile birlikte %100 oranında artış göstermiş olup, şuan yaklaşık 200 bin insanın yaşadığı yer haline gelmiştir. Sanayileşme alanında çalışmalar hızla devam etmekte olup, bu kapsamda çalışmalara İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları ile destek vermektedir.

Aşçılık ve Pastacılık Kursları
Hatice Sürün ve Fatma Gerz Mandalı yönetiminde hizmet veren Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi İsmek kurs merkezinde ilk olarak ele alacağımız branş Yiyecek İçecek alanında olup, dileyen aşçılık, dileyen ise pastacılık alanında eğitim alabilmektedir. Aşçılık çırağı yanı sıra özellikle hanımların en çok tercih ettiği eğitimlerden ev yemekleri yapımı branşı herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz kurslar arasında yer almaktadır.

Enstrüman Eğitimleri (Bağlama, Gitar, Ney)
Müzik alanında da oldukça geniş kapsamlı eğitimleri bulacağınız İsmek Çekmeköy şubesinde 3 farklı branşta esntrüman eğitimleri bulunmaktadır. Türk Sanat Müziğinin en çok tercih edilen müzik aleti bağlama yanı sıra Gitar ve tasavvuf müziğin olmazsa olmazı Ney eğitimleri sizi beklemektedir.

Bilgisayar & Ofis Programları Kullanımı
Teknoloji ve bilişim eğitimlerinden yararlanmak için öncelikle bilgisayar bilgisi gerekmektedir. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz ilk olarak 160 saat sürecek olan Bilgisayar Kullanımı branşından yararlanmalısınız. İşletim sistemi temel ve ileri seviye konuları yanı sıra İnternet, E-Posta ve kelime işlemci alanında eğitimler verilmektedir. Böylece bilişim teknolojileri alanında daha çok eğitim hakkı elde edersiniz.

İnternet & Web Tasarım
Bilgisayar bilgisi olanlar için mesleki eğitimlerde ilk olarak tavsiyemiz 192 saat sürecek olan Web Tasarım olacaktır. Webmaster olmanın ilk adımı olan bu kurslarda statik İnternet sitelerinin tasarımı için gerekli olan HTML işaretleme dili ve CSS stil şablon dili öğretilmektedir.

Kadın Giysileri Dikimi & Modelist Yardımcılığı
Çekmeköy İsmek kurs merkezinden aktaracağımız son branş tekstil ve giyim alanında olup, özellikle modelist yardımcılığı sizlere geleceğin mesleklerinden birini kazandıracaktır. Kalıp çıkarma eğitimi alacağınız modelistlik kursları yanı sıra kadın giysileri dikimi ile dikiş eğitimleri verilmektedir.

TAŞDELEN İSMEK
Çekmeköy ilçesinde ücretsiz sanat ve mesleki eğitim alabileceğiniz kurslardan biride Taşdelen İsmek olup, ilçenin en gözde semtlerinden biridir. İsmini İstanbul’da yaşayanların severek içtiği Taşdelen kaynak suyundan almaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 120 metre olan Taşdelen özellikle hafta sonları mesire olarak kullanılan ender yerlerden biridir. Sizde eğiti tercihinizi bu semtten yana kullanacaksınız. 30’dan fazla branşın bulunduğu kurslardan yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki butona tıklayınız.

ALEMDAĞ
Semt ismini içerisinde bulunduğu Alem dağından almaktadır. Rakımı yaklaşık 450 metre olan Alemdağı İstanbul’un en yüksek 2. noktası olarak bilinmektedir. Etrafından bulunan ormanlık alanlar ile yine mesire alanları olarak tercih edilebilecek yerlerden biridir. Bunun dışında eğitim alanında da gelişmiş olan semtimizde Alemdağ İsmek kurs merkezi bulunmaktadır. Reşadiye Caddesi üzerinde bulunan kursun iletişim bilgileri aşağıdadır.
Reşadiye Caddesi, 145. Sokak, No:2
0216 430 94 94

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir