Hayvan Sağlığı

Dünya sadece insanlara ait olmayıp, bizim gibi yaratılmış olan canlı varlıkların olduğunu bilmek gerekir. Tabiki yaratılmışların en şereflisi olan insan kendinden başkasına eziyet etmeyerek onlara yardımcı olmalıdır. Bunun için öncelikle hayvan sağlığı ve bakımı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu nedenle gelişmiş sanat ve meslek eğitimi kursları branş listesine Hayvan Sağlığı alanı ekliyor. Onlardan biride İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek olup, yeni eğitim öğretim döneminde ilk defa uygulanacak olan İsmek Hayvan Sağlığı kursu ilk etapta tek branşta (Pet Hayvanları) alanında eğitim verecek olup, tüm detayları ve merak edilen soruların cevabı aşağıdadır.

Pet Hayvanları
Bu yıl ilk defa uygulamaya başlayan Hayvan Sağlığı alanında tek branş olan İsmek Pet Hayvanları kursu toplamda 64 saat sürecek bir eğitimden oluşmaktadır. Hayvan bakıcılığı konusunda detaylı eğitimlere ulaşabileceğiniz kursta alacağınız eğitimler arasında hayvanların beslenmesi, kalacak barınakların kurulması, hastalıkları ve hastalıklara karşı alınacak önlemler ile hayvanlarda bilinmesi gereken hijyen kurallarına dair detayları göreceksiniz. Pet Hayvanları eğitiminde özellikle kedi ve köpeklerin bakımı ve onların eğitimi yönünde olmaktadır. Sadece bakımı değil onlarla iletişim kurma ve itaat ettirme bilgisi alacaksınız.

Hayvan Sağlığı ve Bakımı

Halk Eğitim Merkezi Hayvan Sağlığı Kursları
Türkiye’nin her ilçesinde bulunan şubeleri ile eğitim veren Halk Eğitim Merkezi hayvan sağlığı alanında 3 farklı branş olup, bunlar Pet Hayvanları, Organik Manda Yetiştiriciliği ve Koyun Yetiştiriciliği olarak ücretsiz yararlanabilirsiniz. Halk Eğitim Merkezi Hayvan Sağlığı alanındaki kurslar daha farklı boyutta olup, aynı zamanda ticari anlamda gelir sağlarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir