Piyano Kursu

Özellikle İtalyanların en çok kullandığı enstürmanlardan birisi Piyano genelde onlarda Pianoforte olarak anılır. Her ne kadar davul’a benzemese bile Piyanoda vurmalı çalgılar arasında yer alır. Düğmelere basıldığında içindeki çekiç tellere vurarak sesin çıkmasını sağlar. Ülkemizde çok fazla kullanılmasada yinede bir çok orkestrada görülür. Genelde klasik ve caz türü müziklerde özellikle yer verilmektedir. 88 Tuştan oluşan piyano bu tuşların 52’si beyaz 36 ise siyah renkte notalara göre ayarlanmıştır. Tarihte ilk piyano 1700 yılında Bartolommeo Cristofori tarafından üretilmiştir. Taşınması zor ve pahalı bir enstürman olup, ülkemizde piyano öğrenmek isteyenler için ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Onlardan biride İsmek olup, detayları aşağıda bulacaksınız.

Piyanist Eğitimleri

İsmek Piyano Kursu
Kurduğu müzik ihtisas merkezleri ile her alanda müzik eğitimi veren ismek ücretsiz sağladığı eğitimlerden biride Piyano olup zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış herkes bu imkanlardan yararlanabilir. 232 Saat sürecek geniş kapsamlı eğitimlerde ülkemizde geleceğin piyanistleri yetiştirmek için çalışmalar yapılıyor. Eğitimlerde genelde temel düzeyde batı müziği eğitimleri verilecek olup, her zaman olduğu gibi müziğin temel öğeleri ile başlanacaktır. Piyano çalmak için duruş ve oturuş tekniklerini öğrendikten sonra legato ve staccato tekniklerini bol uygulamalar ile öğreneceksiniz. Yine aynı şekilde önemli konulardan birisi olan do dizisinde bir ve iki oktavda parmak değişiklikleri parmak pratikleri şeklinde öğretilecektir. Tonal, modal, majör, minör, gürlük terimleri ve ifade bağğlarına dir tüm konuları alanında uzman eğitimcilerden öğreneceksiniz.

Online Kayıt Fırsatını Kaçırmayın
Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bu eğitime kayıt olmak için bazen kayıt dönemi tatile denk gelebilir. O nedenle İsmek online başvuru uygulaması getirilmiş olup, sizde kursiyer.ismek.org sayfasından sadece 2 dakikanızı ayırarak kayıt olabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden sanat hayatına adım atabilirsiniz.

Türkiye’de Ünlü Piyanist Fazıl Say
Bağlama, gitar yada keman kadar ilgi görmeyen piyano sanatçısıda ülkemizde çok yaygın değildir. Piyanist olarak Fazıl Say genelde tanınan ve gündem olan isimlerdendir. Onun dışında özellikle yaygınlaşması için bir zamanda The Pianist diye bir film yapılmıştı izleyenleri derinden etkileyen bir yapımdır.

6 Yorum

Yorum yap
  1. Piano çalmak ıstiyorum

  2. Esenyurt yakınlarındaki hangi ismekte piyano eğitimi var

    1. Eyüp: Piyano eğitiminin yer aldığı kursları kursiyer.ismek.org adresinden görebilir ve uygun olanlara kayıt olabilirsin.

  3. Merhabalar, kıymetli görevliler Ben Talant NURDİNOV yabancı uyruklu bir öğrenciyim. Benim en çok sevdiğim piano olduğu için bu kurstan faydalanmak istiyorum.

  4. kurstan faydalanmak istiyorum

  5. ben piyano kursundan faydalanmak istiyorum

    syg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir