Aşçılık Kursları

Yaratılmış olan tüm canlılar (sadece insan değil) hayatta kalabilmek için mutlaka beslenmeye ihtiyaç duymaktadır. Yine yaratılmış olan canlı varlıkların en akıllısı olan insan verilen imkanları geliştirerek en verimli halde kullanmayı bilmiştir. Bunlardan biride yeme içme konusudur. Beslenmek için elde ettiği malzemeleri imkanlar dahilinde onlarca farklı lezzete dönüştürebilmektedir. Örnek bir parça et ile bir birinden leziz yemekleri hazırlayabilir. Bu işi meslek haline getirenlere ise aşçı denir. Lokanta, Restaurant ve Yemekhanelerde oldukça iyi bir maaşla görev yaparlar. Şimdi sizde başarılı bir aşçı olmak isterseniz ücretsiz aşçılık kursları sizi bekliyor.
İsmek Aşçılık Kursları
İlk tanıyacağımız eğitim merkezi İsmek İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 250 branşta sağlanan ücretsiz eğitimlerden ikiside aşçılık kursları olarak düzenlenmiştir. İsmek aşçı çırağı ve aşçı yardımcısı kursu ile sıfırdan eğitim alarak ilerleme fırsatı sunmaktadır. Aşağıda branşları tanıyalım.

Aşçı Çırağı; Bu işin en temel eğitimi olup özellikle sıfırdan başlamak isteyenler içindir. 272 Saat sürecek olan İsmek aşçı çırağı kursu ile mutfaklarda çalışmaya başlayabilir. Aşçı ve yardımcısı tarafından verilen görevleri hijyen ve senitasyon kurallarına göre yapandır. Besin öğrelerini tanıyıp, sebzelerin pişirilecek hale getirilmesi öğretilecek olup yapımı basit olan yemek çeşitleri yaptırılmaktadır. Aynı şekilde çorba ve basit tatlılar’ın yapımı ilede mesleğe adım atacaksınız.

Aşçı Yardımcısı; Yukarda belirtilen eğitimi alanlar için yeni bir basamak olup artık iyice mesleği öğrenmenin vaktidir. İsmek aşçı yardımcısı kursu 878 saat sürmekte olup yemek yapımı, uluslar arası çorba çeşitlerini tanıma ve hazırlama, her tür pasta ve tatlı yapımı hakkında yeterlilik kazandırılmaktadır. Et ve balık yemekleri yapabilen, bir birinden özel sosları hazırlayıp, leziz salatalara imza atacaksınız.Hamur işleri ve aklınıza gelecek daha bir çok şeyi bu eğitimde göreceksiniz.

Ev Yemekleri Hazırlama; Daha çok ev hanımlarına yönelik gibi dursada bir çok işletme müşterilerine ev yemekleri imkanı sunmaktadır. 192 Saat sürecek olan İsmek Ev Yemekleri Hazırlama kursunuda mutlaka detaylıca inceleyip yararlanmayı düşünmelisiniz.

İsmek Aşçılık Kursu

İsmek Aşçılık Kursu Kayıt

Her yıl Temmuz ayı içerisinde başlayan kayıtlardan yararlanarak ilk adımı atabilirsiniz. 16 yaş ve üzeri herkese açık olup aşçı çırağı eğitimi oldukça geniş bir alanda onlarca kurs merkezinde verilirken, aşçı yardımcısı kursu ise bir yada birkaç şubede verilmektedir. Nüfus cüzdanı ile yararlanmak istediğiniz ismek şubesine geliniz.