Bahçe Bakımı (Bahçıvanlık)

Hani evlatlarımızı şefkatle büyütürüz ya işte yine önemli ve yetiştirilmesi gereken bir varlık ise yeşillik ve oksijen kaynağımız, yazın ve kışın ayrı lezzetleri tattıran ağaçlardır. HZ. Muhamet (S.A.V) efendimiz kıyamet kopsa bile elindeki fidanı dik diyerek bizlere ağaç dikmenin ve yeşilin önemini belirtmiştir. Son zamanlarda hızla artan betonlaşma sürecine kısa bir arar vererek yeşil ve bahçeciliğe önem vermeliyiz. Yoksa meyveleri sadece pazar ve marketlerden almak zorunda hatta ithal meyve almak zorunda kalırız. İstanbul’da İsmek Türkiye genelinde Halk Eğitim Merkezleri tarafından bahçe bakımı kursları ücretsiz olarak verilmektedir.

İsmek Bahçe Bakımı Kursu
Toprak türleri ve üretim için uygun toprak ortamını hazırlamayı öğreneceğiniz bu eğitim toplamda 216 saat olup aynı zamanda bitkileri yakından tanıyıp, büyüme aşamasındaki incelikleri ve dikkat edilmesi gereken adımları kavrayacaksınız. Aşılama hakkında uygulamalı eğitimlerin verilleceği ismek bahçe bakımı kursu, bitki hastalıkları ile mücadele ve bitki zararlıları ile aynı zamanda meyvecilik hakkında geniş kapsamlı detayları göreceksiniz. Bu eğitim herkes için serası olana yada evinin önünde küçük bir bahçesi yada toprak sevdası olana kısaca yeşili seven herkese ücretsizdir. Yaşınız ne olursa olsun içimizde bahçe sevgisini yeşertmeliyiz.

İster Hobi İster Bahçıvanlık
Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için bahçe bakımı elemanı (Bahçıvan) en çok aranan meslekler arasında yer almaktadır. Firma ve sitelerin bahçe düzenlemesi için aranan bu elemanları bu ücretsiz kurslarda yetiştiriyoruz. Aynı şekilde fidan satımı ve peyzaj firmalarında görev yapacak hale geleceksiniz.

Lale Yetiştiriciliği
Sanat ve meslek edindirme kursları birazcık farklı alanlara yönelmek ve daha profesyonel bahhçe bakımı ve ağaç yetiştirmek isteyenler için Bahçecilik bölümleri açmaya başladı. Bu bölümlerde hızla artan branş sayısına bu yıl farklı bir bölüm eklendi. İsmek lale yetiştiriciliği kursu ile çiçek sevginiz ikiye katlanacaktır. İstanbul’un simgeleri arasında yer alan Lale soğanı ve yetiştirilmesi hakkında tüm detayları bu kurslarda bulacaksınız.

Bahçe Bakımı Eğitimi

Özellikle bağ ve bahçe sahibi olan vatandaşlarımızı bu kurslara katılmaları yönünde öneriyoruz. Çünkü daha profesyonel bahçe bakımı ve bitki hastalıklarını tanıyıp, daha verimli bir bahçe hazırlamak sizin elinizdedir. Örnek vermek gerekirse son yıllarda çilek yetiştiriciliğindeki yenilikler gözümüze çarpmaktadır.