Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı

İsmek Bilinçli Hamilelik Kursu
Annelik her kadının mutlaka yaşamak isteyeceği hayatı boyunca en özel duygulardan birisidir. Peki hamilelik ve çocuk bakımı konusunda yeterli bilgiye sahipmiyiz? günümüzde yeterli önem verilmeyen hamilelik dönemi ve doğum sonrası yapılması gerekenler konusunda İstanbul’un halk üniversitesi haline gelen ismek bilinçli hamilelik kursu açarak önemli bir gelişmeye öncülük etmektedir. Sağlıklı nesiller için gebelik sürecinde başlayan önlemler ile bazı olumsuzlukları önleyebilirsiniz. Anne ve çocuk sağlığını ilgilendiren konularda ücretsiz ve detaylı bir eğitim imkanı sizi bekliyor. Özellikle anne adayları bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı

İlk olarak 2012-2013 Eğitim döneminde eğitimlerine başlanan ismek Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı eğitimi anne adayları tarafından büyük ilgi gördü. Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmeniz için bilmeniz gerekenler ve yeni doğan bebek bakımı ve sağlığı için saygı değer annelerimizin bilmesi gerekenleri 104 saatlik kursumuzda ücretsiz eğitim ile baştan sona uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Nerede ve nasıl faydalanacaksınız?
İlk etapta 2 ismek kurs merkezinde planlaması yapılan bu eğitim ilgi görmesi ile kurs merkezi sayısı ilk etapta 5’e yükseldi. Sonrasında yine talep düşmesi üzerine şuan biri Anadolu, biri Avrupa yakasında olmak üzere 2 şubede eğitim verilmektedir. İsmek Online kayıt sisteminden kayıt olabilirsiniz.

Sigara, Alkol ve İlaç Kullanımına Ara Veriniz
Bir çok anne adayının yaptığı hatalardan birisi daha önce başlamış olduğu sigara kullanım alışkanlığını gebelik sürecindede devam ettirmesidir. Kesinlikle ve kesinlikle yanlış olup, bebeğinizin sağlığı ile oynarsınız. Yine aynı şekilde ilaç kullanımı ve tedavi uygulamaları kısıtlanması gerekli olup, kullanılan ilaçlar ise doğum uzmanı kontrolünde yapılması gerekmektedir.

Hamilelik Sürecinde Varis Oluşabilir
Hormonel değişiklik ve damarlarda oluşan basınç ile gebelikte sık görülen hastalıklardan biride varis damarlarda genişleme şeklinde ortaya çıkar. Hamilelik süresince kesinlikle tedavi ve varis şikayetlerini rahatlatıcı ilaç kullanmamalısınız. Ağrı, sızlanma, şişlik ve kramp gibi sorunlar oluyorsa istirahat ederken ayaklarınızın altına yastık koyarak yukarda tutmalı ve varis çorabı kullanmanız önerilir. Gebelik döneminde oluşan varisler doğum sonrası 2-3 aylık periyotta kendiliğinden kaybolabilmektedir. Kaybolmaması durumunda ise tedavi olursunuz.

Saç Dökülmesi İle Karşılaşabilirsiniz
Gebelik döneminde karşılaşabileceğiniz sorunlardan biride saç dökülmesi olup, fakat sevindirici yönü geçici bir sorun oluşudur. Doğum sonrası normal halinize dönersiniz.

Bu eğitim anne adayları ve yeni doğmuş bebekleri olanlar için geçerli olup ayrıca diğer branşlarımız arasında 3-6 yaş çocuk sahibi anneler içinde yine çok özel eğitimler bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir