Seramik ve Cam Kursları

Hani hediyelik eşya satan dükkanlarda bir birinden özel ürünleri görürde bbüyük beğeni ile sevdiklerimize hediye için alırız ya, artık onarı yapma fırsatınız olduğunu biliyormusunuz? gerek hobi, gerekse ticaret için yapabileceğiniz seramik ve cam işleri için İsmekte sizleri 5 farklı eğitim imkanı bekliyor. Cam süs eşyası yapımı, seramik biçimlendirme, boyacı çini işlemeci, ön üflemeci ve transferci eğitimlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. 16 Yaş ve üzeri herkese sunulan bu imkanlardan istifade etmek için size en yakın ismek kurs merkezine nüfus cüzdanı ile gelmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz bu eğitimleri ve içeriğini kısa ve öz bir şekilde tanıyalım.

Seramik Biçimlendirme
Sıvama yöntemi ve cimdikleme en önemli konular arasında yer alan Seramik Biçimlendirme kursu 416 saat süremktedir. Eğitimler esnasında sucuk ve plaka yöntemini öğrenecek, sır hazırlama, sır pişirim ve yarı mamul dekorlama konularında detaylı ve bol uygulama eğitimleri alacaksınız.

Cam Süs Eşyası Yapımı
Sizde bir birinden özel sanat eserleri yapmak isterseniz, İsmek cam süs eşyası yapımı kursu tam size göredir. Ücretsiz olan bu eğitim tolamda 280 saat sürecek olup başlıca konular arasında, cam kesimi, çatlatma tekniği ve eskitme yöntemlerini göreceksiniz. Soğuk cam boyama ve kompresörleme boyama teknikleri öğreneceksiniz.

Boyacı Çini İşlemeci
Sırlama pişirimi yapmayı bilen yada Seramik Biçimlendime eğitimi almış olanlara önerilen bir eğitim ismek Boyacı Çini işlemeci kursu 256 saat sürmekte olup eğitimler boyunca göreceğiniz başlıca konular arasında, tabak ve pano desenini boyama teknikleri, geometrik çizimler, çini sırlama ve dik formları boyama tekniklerini öğreneceksiniz.

Seramik ve Cam Kursları
İsmek Seramik ve Cam Kursları alanında yararlanabileceğiniz diğer 2 kurs ise Ön Üflemeci ve Transferci olarak sizlerin istifadesine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Konu hakkında soru öneri ve görüşlerinizi iletiniz.