İstanbulda Bahçıvanlık Kursları Başlıyor

Yeşil ve doğa ile iç içe olmak isteyenlere sevindirici bir habimiz olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı ile ­İstanbul Ağaç ve Peyzaj Anonim Şirketi tarafından İstanbul’daki Halk Eğitim Merkezleri arasında gerçekleştirilecek olan ücretsiz bahçıvanlık kursları hem eğitici hemde sertifikalıdır.

Her Yıl Düzenli Olarak Tekrarlanıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kursları sadece İsmek ile sınırlı olmayıp, bir çok alanda çalışmalarına devam ediyor. Onlardan biride her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ücretsiz bahçıvanlık kurslarıdır. Bahçe bilgisi edinmek, hobi yada meslek amaçlı yapmak isteyen herkes bu eğitimlerden ücretsiz yararlanabilmektedir.

İstanbul’un Her Yerinde Bahçıvanlık Eğitimi
Sosyal sorumluluk kapsamında düzenlenen bu eğitimi doğa severlerin sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz. İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında kolayca erişilebilir noktada eğitim alabileceksiniz. Kurslar 7’den 70’e okuma yazmayı bilen herkese açık olup, ister hobi ister profesyonel bahçıvan olmak için katılabilirsiniz.

Bol Uygulamalı Pratik Eğitimler
Eğitimler teorik ve aynı zamanda bol bol pratik uygulamaların olduğu ortamlarda gerçekleşmektedir. Bitki ve ağaçları yakından tanıyıp, onların yaşam ve sağlık koşullarına tanık olacaksınız. Eğitimler aynı zamanda pratik geziler ile desteklenecek olup, bu sayede bir çok doğal güzellikleri yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

İsmek Bahçecilik Eğitimlerindende Yararlanabilirsiniz!
Doğa severlerin ücretsiz yararlanabileceği tek imkan bu olmayıp, İstanbul’un ücretsiz halk üniversitesi haline gelen İsmek Bahçecilik alanında verdiği 3 farklı branş ile (Bahçe Bakımı, Lale Yetiştiriciliği ve Arı Yetiştiriciliği) gibi eğitimlerdende İsmek Online kayıt sayfasını kullanarak kayıt olabilirsiniz.

Bahçe düzenleme eğitimi

Yeşil ve doğa insan hayatı için olmazsa olmaz olup, özellikle ağaç dikmek bir insanı yaşatmak kadar sevabı olduğunu bilmelisiniz. O nedenle butür konulara hakim olup, fırsat buldukça ağaç dikelim. Ağaçları koruyalım onlara su verelim. Unutmayın onlarda bir canlıdır. Kuruduklarında hiç birimize faydaları olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir