Memorial Antalya Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu

Evliliklerin en güzel anlarından biride hiç şüphesiz hamilelik haberidir. Anne adayları için zor bir süreç başlamış olup, kendisi ve bebek sağlığı için dikkat etmesi ve mutlaka kaçınması gereken durumlar olacaktır. Bunun için sizlere ücretsiz eğitim veren kurumlardan sürekli bahsiyoruz. Antalya’da yaşayan anne adayları için Memorial Hastanesi ücretsiz doğuma hazırlık eğitimi vermeye hazırlanıyor. Sizde bu ücretsiz imkanlardan istifade etmelisiz.

Doğuma Hazırlık Kursu
Memorial Hastanesi Antalya şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan kursları 18 Ekim’de başlayıp 4 hafta sürmesi planlanmaktadır. Katılımlar ücretsiz olup, başvuru yapmak için 444 7 888 nolu telefonu aramanız yeterlidir. Sadece Cumartesi günleri 14:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlerde kursiyerlere anne ve bebek sağlığına dair bilinmesi gerekenler aktarılacak olup, bir nevi bilinçli hamilelik branşı işlenecektir. Dilerseniz eğitimlerde ele alınacak konuları özetle başlıklar halinde paylaşalım.

 • Gebelik sürecinde anne adaylarında oluşabilecek değişiklikler
 • Sağlık problemi teşkil edebilecek durumlar ve alınacak önlemler
 • Hamilelik sürecinde sağlıklı beslenme ve kaçınılması gerekenler
 • Bu süreçte oluşabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önleme
 • Gebelik süresince karşılaşabileceğiniz cilt sorunları ve tedavisi
 • Erken doğum sorununa karşı alınacak önlemler
 • Doğum ağrısına karşı bilinmesi gerekenler ve uygulamalar
 • Doğum sonrası emzirme ve bebek bakımı bilgileri

Memorial Antalya Hastanesi

Evet değerli arkadaşlar anne adayları mutlaka böylesi hayati önem taşıyan konularda bilgi ve eğitim sahibi olmalıdır. Böylesi konular şansa bırakılmayarak özellikle ilk defa anne olacaklar için önemlidir. Memorial Antalya Hastanesi geçtiğimiz aylardada bilinçli hamilelik kursu düzenlemiş olup, gelecek zamanlarda yeni eğitimlerde görüşmeyi temenni ediyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz.

2 Yorum

Yorum yap
 1. Kurs ne zaman başlıyor katılmak istiyorum

  1. Seda: Bu eğitim güncel olmayıp, haber tarih olarak eskidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir