Satış Görevlisi Eğitimi

Ülkemiz ekonomisi özellikle üretime dayalı ilerlemektedir. Üretilen ürün, malzeme ve eşyaların tüketici ile buluşmasını ve pazarlanmasını sağlayan birde satış görevlisi bulunmaktadır. Bu bireysel bir kişi olabildiği gibi bir bakkal, bir mağaza yada devasa satış zincilerleri olabilir. Bunların her biri mutlaka satış konusunda deneyimli olduğu kadar aynı zamanda halkla ilişkiler ve müşteri ikna kabiliyeti olmalıdır. Bu tür yetenekleri olan insanlar sürekli başarılı olup, görevinde devamlı yükseliş içerisinde olacaklardır. Bunun için sizlere ücretsiz satış görevlisi kursları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Satış  Pazarlama Kursu

İsmek Satış Görevlisi Kursu
Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul 15 milyona yaklaşan nüfusu ile 40 ülkeden bile daha büyük ve daha kalabalıktır. Böylesine geniş bir ticaret hacmine sahip olan şehirde sizde birşeylerin satış ve pazarlamasını yaparak kendinize iş imkanı sağlayabilirsiniz. Bunun için İsmek 184 saat sürecek olan satoş görevlisi eğitimi vermektedir. Çok geniş kapsamlı eğitimlerde özellikle planlı çalışma ve insan ilişkilerinde temel sosyolog konular ele alınmaktadır. Müşteriyi karşılama, ikna etme ve memnun edici konular ele alınmaktadır.

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?
16 Yaş ve üzeri herkese açık olan eğitimlere özellikle satış ve pazarlama içerisinde olan insanlar ile geleceğini bu alanda şekillendirmek isteyen insanlara öneriyoruz. Satış yaptığınız ürün ne olursa olsun bu eğitimle daha profesyönel olacağınız kesindir. İkna kabiliyeti ve müşteri ilişkilerinde başarınız artacaktır.

Tüm Satış Alanlarında İstihdam Edilirsiniz
Bu tür eğitimleri alan insanlar satış ve pazarlama gerektiren her alanda kendine iş bulabilirler. Bu eğitimden yararlanmak için ille bir dükkan yada mağazanız olmaya gerek yoktur. Bir seyyar satıcı bile bu eğitimle satışlarını artıracağı insan ilişkileri artacağı kesindir. O nedenle 16 yaş ve üzeri herkes bu eğitimlere katılabilir. Ve katılmasını mutlaka ve mutlaka öneriyoruz.

Gençliğimde Marketçi İle Unutulmaz Anım
Size başarısız bir satıcı örneği vereceğim. 14 – 15 Yaşında yaşadığım yerde bir markete girdim adam masaya oturmuş istifini bozmadan bana buyur yada hoşgeldin demek yerine nevar demişti bende şaşırmış bir halde ona birşey yok diyerek geri çıktım. Çok sürmedi o market kapandı. Çünkü bu şekilde itici bir müşteri ilişkisi olmaz. Maalesef bu durumda olan çok satıcı bulunuyor. Sıkıntınız, probleminiz herneyse işimize yansıtmamamız gerekir.

Satış Görevlisi Ne Kadar Kazanır?
Türkiye’nin her yerinde gerek kendi işiniz gerekse firmalarda çalışabileceğiniz satış görevlisi yüzlerce kategoriye ayrılabilir. Bir arkadaşımız beyaz eşya mağazasında çalışırken bir diğer arkadaşımız ise galerilerde araç satışı yapabilir. Bu durumda yaptığı işlem hacmi ve kazandırdığı miktar maaşı için belirleyici olabilir. Yani kendine güvenen başarılı satış temsilcileri aylık 5000 TL gibi bir rakama çalışması mümkündür.

Satış Temsilcisi Olun, Kendi İşinizi Yapın
Özellikle kadınların iş kaynağı haline gelen kozmetik markaları insanlara kendi işlerini kurma imkanı sunuyor. Bunların en başında ise Avon gelmektedir. 130 Yıl önce amerikada kurulan firma ülkemiz dahil 6 milyon temsilcisi bulunmaktadır. 1993 Yılında ülkemizde hizmet vermeye başlayan Avon ürünleri satışı yaparak bile ayda 1000 – 5000 TL arasında kazanmanız mümkündür. Bunun içinde sizlere satış görevlisi kursu öneriyoruz.

Kozmetik Satış Danışmanı Kursu
Dünyaya örnek olan İsmek öylesine gelişmmişki yukarda Avon’dan konu açılmışken bu alanda iş yapan arkadaşlarımıza özel bir branş önermek istiyoruz. Kozmetik Satış Danışmanı ile ürünleri daha yakından tanıyarak insanlar en ugyun ürünleri önerecek hatta bir anlamda cilt bakım uzmanı gibi olacaksınız.

Emlak Danışmanlığı Kursu
Satış konusunda kendini geliştirmek isteyenlere özel bir sektörde gayrimenkul alanında yaşanmaktadır. Emlak danışmanlığı branşında verdiğimiz eğitimlere katılarak sizde arsa, ev alım, satım ve kiralama işlemlerinden ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece ücretsiz eğitimlerden yararlanmaktır.

Online Satışa Eticaret’e Yönelin
2000’li yıllard hayatımıza giren bilgisayar ve internet teknolojisi aynı zamanda önemli bir iş kaynağı haline geldi insanlar internet üzerinden dilediği ürünü alıp satabilmektedir. Eticaret tekniklerini öğrenip, birazda internet ve web sitesi deneyimi ile sizde oturduğunuz yerden satış yaparak kazanabilirsiniz.

İsmek’e Kayıt Nasıl Olur?
Gçtiğimiz yıla kadar sadece kurs merkezlerinde bizzat yapılan kayıtlar yeni uygulama ile artık internet üzerinden online olarak yapılmaya devam ediyor. Kursiyer.ismek.org adresinden 2 dakikanızı ayırarak sizde dilediğiniz eğitimlerden ücretsiz ve MEB onaylı sertifika kapsamında yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir