Seymer Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Seymer
Türkiye’de sanat ve meslek edindirme kurslarının uygulanışı hızla yaygınlaşmaktadır. Bu yazımızda Türkiye’nin en gelişmiş 6. Kenti olan Adana’da ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ele alacağız. İlk inceleyeceğimiz eğitim kurumu kısa adı SEYMER olan (Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi) olacaktır. Adana’da yaşayan her yaş için özel eğitimlerin bulunduğu kursları yakından inceleyeceğiz.

Adana Seyhan Belediyesi Kurs

2017-2018 Kursları Ne Zaman Başlıyor?

18 Mayıs’ta gerçekleşen genel sergi ile 2016-2017 eğitim öğretim dönemine kısa bir ara veren SEYMER 2017-2018 döneminin hazırlıklarını başlamıştır. Fakat onun öncesinde önemli bir duyurumuz olacaktır. Okulların kapanması ile birlikte Seymer yaz kursları başlıyor. Daha dar kapsamlı olsa da eminim severek katılacağınız eğitimler olacaktır. Bu konuda detaylı bilgi için size en yakın kurs merkezine gelebilirsiniz.

Seymer Nedir?
Adana’nın merkezi ilçesi olan Seyhan aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 5. İlçesi unvanını taşımaktadır. Adana il merkezinin tümünü kaplayan ilçe de eğitime büyük bir önem verilmektedir. Seyhan Halk Eğitim Merkezi ile hayata geçirilen Seymer kursları büyük bir ilgi görmüş ve gelişerek devam edilmektedir.

Kimler Yararlanabilir?
Yerel bir eğitim merkezi olduğu için ilk olarak Adana’da yaşıyor olmanız gerekir. Adanalı olmak gerekmez, eğitim öğretim sürecinde bu şehirde yaşamanız yeterlidir. Her yaşa uygun eğitimler olduğu için yaş sınırlaması yok diyebilirim.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
12 Farklı kurs merkezi ile yaygın bir şekilde hizmet veren Seymer Branş listesine baktığımızda ise yaklaşık 30 farklı alanda 200’den fazla Branşta eğitim seçeneği olduğu görülmektedir. Tabii ki her kurs merkezinde talep edilen ve açılan Branşlarda her yıl farklılık görülebilmektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce ilgilendiğiniz şubenin hangi eğitimleri içerdiğine göz atmalısınız. Bununla ilgili hazırladığımız dosyaya aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Seymer Kurs Merkezleri Nereler de Var?

İlk kurulduğu güncen beri hızla yaygınlaşan Seymer yerleşkeleri şuan için 12 farklı noktada hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan listede size en yakın şubenin adres ve iletişim bilgisini görebilirsiniz.

Yerleşkeler Şubeler

Kurs Başvuruları Nasıl ve Nerede Yapılıyor?
Yazının giriş kısmında kursların güncel kayıt tarihleri yer almaktadır. Kayıt sürecinin başlaması ile birlikte özellikle zaman kaybetmeden Online başvuru yapabilirsiniz. Çevrimiçi başvuru için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve açılan sayfada yerleşke (kurs merkezi seçerek) ilgilendiğiniz şubede başvuru yapabileceğiniz kursları görebilirsiniz. Size uygun eğitimi seçerek kayıt işlemine devam edebilirsiniz. http://seymer.seyhan.bel.tr/Registration/Step1 Bu işlem sadece ön kayıt niteliğinde olup, 3 gün içerisinde başvuru yapmış olduğunuz yerleşkeye aşağıda yer alan belgelerle gelerek kaydınızı onaylatmak gerekiyor.

  • 1 Adet Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Diploma Fotokopisi
  • 2 Adet Fotoğraf

Kurslar Ücretli mi?

Seyhan Belediyesi tarafından sağlanan eğitimlerin tümü ücretsiz olup, gönlünüzce yararlanabilirsiniz.

Eğitim Sonunda Sertifika Veriliyor mu?

Evet, arkadaşlar eğitimlerin büyük bir bölümü modüler olduğu için kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir. Henüz modülü olmayan eğitimlerde ise katılım belgesi verilmektedir. Bu sadece Seymer’de değil Türkiye’nin her yerinde bu şekilde uygulanır. Yani hangi eğitimin sertifikalı, hangisinin katılım belgeli olduğunu Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü belirlemektedir.

Birden Fazla Branş Seçebilir miyiz?

Sanat, sosyal ve kültürel eğitimlerden birini seçmeniz halinde Bilgisayar, Yabancı Dil ve Meslek kurslarından  2. Branş seçimi yapabilirsiniz.

Seymer Genel Sergisi 18 Mayıs’ta

Yıl boyunca verdiğimiz eğitimlerin etkisini yakında görmek isteyenler, el emeği göz nuru eserleri yerince incelemek isteyenler için her yıl genel sergi gerçekleştirilmektedir. Bu yıl 18 Mayıs tarihinde 75. Yıl Sanat merkezinde gerçekleşmiş olup, büyük bir katılımla son bulmuştur.

E-Ticaret Kursları Başlıyor

2000’li Yılların başında yaygınlaşmaya başlayan İnternet ev Web siteleri günümüzde ticaretin önemli araçlarından biri haline geldi. Öyle ki en işlek cadde üzerinde iş yerin olacağına başarılı bir İnternet sitenin olması daha etkili gibi cümlelerle karşılaşabilirsiniz. Evet, doğru bir cümle olup, E-Ticaret siteleri üzerinden satışlar yaşadığımız yer ile sınırlı kalmadan Türkiye ve hatta Dünyanın her yerine yapabilirsiniz. Bunun için tabii ki bir dizi eğitim gerekmektedir. İhtiyaç duyacağınız eğitimi Seymer size ücretsiz olarak vermektedir. Kültür Merkezi Seymer’de başlayacak kurslar için başvuru yapabilirsiniz.

Seymer’de Kuaförlük Kursları Devam Ediyor
Türkiye’nin her yerinde en çok icra edilen mesleklerden biri kuaförlük bay ve bayanlar için cazip olan bu mesleğe adım atmak için artık kurslara katılmak yeterli oluyor. Seymer kuaförlük kurslarında ihtiyacınız olan eğitimi alacaksınız Kurs sonunda Türkiye’nin her yerinde hizmet veren kuaför ve güzellik merkezlerinde görev yapabilirsiniz. Kendi yerinizi açmak isterseniz ise bu sefer mesleki eğitim merkezlerinde sınava katılarak kalfalık ve ustalık belgesi almanız gerekir. Kuaförlük konusunda eğitim vermek isterseniz de usta öğreticilik belgesi almanız yeterli olacaktır.

Seymer Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Yazının giriş kısmında özetle değindik ama bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Okulların kapanması ile birlikte Adana’da şimdi yaz kurslarından yararlanma zamanıdır. Yapılan açıklamada detaylı bilgi olmadığı için sizden ricam size en yakın Seymer kurs merkezini arayarak bilgi almanız yönünde olacaktır.

Seymer Kursiyerlerinden Meme Kanseri ile Mücadeleye Destek

Her 8 kadından birinde görülen meme kanseri ile mücadeleye karşı destek olmaya devam ediyoruz. Adana Halk Sağlığı tarafından başlatılan erken teşhis hayat kurtarır projesinde Tellidere ve Küçükdikili’de eğitim gören kadın kursiyerlerimiz mamografi taramasına katıldı. Meme kanserinin teşhisinde en önemli teşhis yöntemi olan Mamografi taramasından her kadın mutlaka yaptırmalıdır. Özelikle meme de kitle, kist gibi belirgin bir sorun olan hanımlar ihmal etmemesi gerekir.

Seymer Usta Öğretici Başvuruları Başladı
Türkiye’de sanat ve meslek edindirme kursları sadece kursiyerler için değil aynı zamanda öğretmen ve usta öğreticiler içinde kariyer ve kazanç fırsatı demektir. Seymer’de eğitimci olmak isteyenler için 2017-2018 başvuruları başladı. Başvurular 15 Haziran 15 Temmuz tarihleri arasında Seymer Kültür Merkezine yapılacaktır. Usta öğretici belgesi olan herkes başvuru yapabilir. İlgilenen arkadaşlar başvurularını saat 09:00 ile 12:00 arasında bizzat yapması gerekmektedir. Başvuru için gelirken yanınızda diploma, usta öğretici belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisini getirmeyi unutmayınız. Hangi branşlarda usta öğretici alımı yapılacağı ile ilgili detaylara 0322 432 74 74 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacak tüm adaylara başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir