Sultanbeyli İsmek

SULTANBEYLİ İSMEK
İstanbul’un Anadolu yakasında bir ilçe Sultanbeyli ilk bakışta sanki yeni yerleşim gibi görülse de tarihi çok eskilere dayanaktadır. Bunu anlamak için tarihi Aydos kalesi ve ormanlarına bakmak gerekir. Tabii ki biz bu işi tarihçilere bırakarak asıl konumuz olan Sultanbeyli İSMEK kurslarına bakmak istiyorum.

MEHMET AKİF

Kurs merkezi sıralamasını en fazla Branş içeren şubeden başlayarak yapıyoruz. Sultanbey’li en fazla Branşı içeren şube olarak Mehmet Akif’i görüyoruz. Gül caddesi üzerinde yer alan modern binada 9 farklı derslikte 53 farklı eğitim içeriği ile hizmet vermektedir. Branşları tanımaya yabancı dil ile başlamak istiyorum. İngilizce ve Arapça eğitimi dışında farklı bir dil eğitimi bulunmuyor. Giyim ve üretim teknolojileri alanında etkin olduğu söylenebilir. Modelist yardımcılığı yanı sıra birçok Branşta dikim eğitimlerine yer vermektedir. Aynı şekilde ön plana çıkan eğitimlerden biride Yiyecek ve İçecek Hizmetleri olup, 11 farklı kurs seçeneği ile özellikle pastacılık eğitimlerine ağırlık verildiği görülüyor. Pastacı çırağı, Çikolata, Cup Cake, Muffin, Makaron, Sütlü Tatlılar ve Special Kurabiye yapımı gibi farklı eğitimler bulacaksınız. Bu şubemizi ve eğitimleri yakından tanımak için aşağıda yer alan butona tıklayınız.

Adres: Mehmet Akif Mahallesi, Gül Caddesi, No:13
Telefon: 0216 496 36 88

HASANPAŞA

Branş sayısına göre 2. Önceliği Hasanpaşa mahallesinde bulunan ve 44 Farklı eğitim seçeneği sunan kursumuza vereceğiz. Yabancı dil eğitimlerinde ekstra bir şey olmadığı için pas geçiyorum. Önemli olarak gördüğüm Bilişim Teknolojileri alanındaki eğitimlere bakmak istiyorum. 8 Farklı eğitim seçeneğini bulacağınız Bilişim Teknolojileri alanında özellikle bilgisayar bilmeyenler için Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarda Doküman Hazırlama, Ofis Programları Kullanımı, İnternet ve E-posta Yönetimi, Web Tasarım, Etkili Sosyal Medya Kullanımı ile Blog Web Sitesi Yapımı ve son olarak Google ve Yandex Uygulamalarının kullanımı yer almaktadır. Son olarak kişisel gelişim alanına bakmak istiyorum. Özellikle Diksiyon en çok tercih edilen Branşların başında olup, devamında İşaret Dili, İş Organizasyonu, İş Hayatında İletişim gibi çalışma hayatına etki edecek eğitimler bulunmaktadır. Yine daha fazla detay için Hasanpaşa İsmek sayfasına aşağıda yer alan botuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Adres: Hasanpaşa Mahallesi, Ayvacık Sokak, No:3 (Özyılmaz Plaza)

Telefon: 0216 419 56 99

UZUNDERE

Sıradaki kurs merkezimiz 32 Branş ve 10 öğretim görevlisi ile Uzundere İSMEK olacaktır. Mecidiye mahallesinde yer alan kursumuzda yabancı dil eğitiminde yine ekstra bir eğitim bulunmuyor. Farklı Branşlar olarak Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı bulunmaktadır. 5 Farklı Branşta eğitimin yer aldığı bu alan özellikle anne ve anne adaylarının ilgisini çekmektedir. Eğitimlere bakmak gerekirse 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri, 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri ile Çocukla İletişim, Çocuklarda Duygu ve Davranış ile Çocukta Temel İhtiyaç şeklinde eğitimlere katılabilirsiniz.

Adres: Mecidiye Mahallesi, Fatih Bulvarı, No:478

Telefon: 0216 498 51 75

ABDURRAHMAN GAZİ MAHALLESİ

Sultanbeyli Osmanlı’nın en önemli yerlerinden olması nedeniyle mahalle isimlerinde Osmanlı İmparatorluğunun önemli isimleri burada yaşatılmaktadır. Şimdi inceleyeceğimiz merkez Abdurrahman Gazi Mahallesi olup, özellikle Müzik ve Gösteri Sanatlarında eğitim almak isteyenler için Sultanbeyli’de en gözde şube diyebilirim. 35 Branştan 9 tanesi Müzik ve Gösteri Sanatlarına ayrılmış olup, Bağlama, Piyano, Ney ve Ud yanı sıra ses eğitimi ile ülkemizin zenginliği olan Türk Halk Oyunları eğitimine yer verilmektedir. Bunun dışında El Sanatları Teknolojisi yaygın olup, Halı Dokuma dâhil birçok eğitim seçeneği bulunmaktadır.

Adres: Fatih Bulvarı, No:87

Telefon: 0216 419 26 10

BOSNA BULVARI

İlçe genelinde tercih edebileceğiniz kurslardan biride Bosna Bulvarı olup, az ama etkili eğitimler yer almaktadır. Özellikle Bilişim Teknolojileri alanında eğitim almak isteyenler için ilk seçenek Bilgisayar İşletmenliği olup, devamında Web Tasarım ve son yıllarda mobil uyumlu sitelerde kullanılan Bootstrap ve Mobil Uyumlu Web Sitesi Hazırlama, Photshop ile Web Arayüz Hazırlama eğitimi size geleceğin mesleklerini kazandıracaktır. Finansman alanında kendinizi geliştirmek isterseniz Temel Muhasebe ve Excel’de Muhasebe Uygulamaları şeklinde eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Adres: Ahmet Yesevi Mahallesi, Göçmen Sokak, No:8

Telefon: 0216 669 04 00

ORHANGAZİ

Sultanbeyli’de en az Branşı içeren kurslardan biri Orhangazi İSMEK olup, 23 eğitim içerisinde özellikle Spor eğitimleri dikkat çekmektedir. Özellikle kadınlara yönelik olan Aerobik, Pilates ve yeni eklenen spor dallarından biri Crunch eğitimi yer almaktadır. Daha fazla spor eğitimine ihtiyacınız varsa yazıyı incelemeye devam etmelisiniz.

Adres: Antalya Caddesi, No:171

Telefon: 0216 487 46 95

SULTANBEYLİ BELEDİYESİ KURSLARI (SUGEM)

Şimdi dilerseniz ücretsiz eğitim alabileceğiniz bir diğer eğitim kurumu olan SUGEM’i yakından tanıyalım. Açılımı Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi olup, Sultanbeyli Belediyesine ait bir kurumdur. Daha çok öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilgileri ile İngilizce ve Bilgisayar Kullanımı, Web Tasarım ve Müzik gibi eğitimler vermektedir. Okulların tatile girmesi ile birlikte yaz okulu uygulamasına geçen SUGEM yine adından söz ettirmeye devam ediyor. Sadece eğitim vermekle sınırlı kalmayan kurum aynı zamanda TEOG ve LYS’de dereceye girenlere tercihlerinde uzman desteği sağlamaktadır. SUGEM ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için 0216 398 83 98 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir