Türk Hava Yolları İş Garantili Kurslar

Sayfada size gelecekte hayatınızı değiştirecek bir eğitimden bahsedeceğim. Kocaeli Üniversitesi ve Türk Hava Yolları tarafından yapılan anlaşma gereği havacılık sektörünün ihtiyaçlarına uygun kurslar açılacaktır. Bu kurslar diğerlerinden farklı olup, eğitimde başarı sağlayan kursiyerler Türkiye’nin en gelişmiş kurumlarından birisi olan THY’de istihdam edilecektir.

Türk Hava Yolları İstihdam Garantili Kurslar
Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda açılacak olan “Uçak Bakım Yardımcı Teknisyeni” kursları ilk etapta 200 kişilik bir eğitim protokolü yapılmış olup, yukardada belirttiğim gibi eğitimlerde devamlılık sağlayıp, başarılı olanlar hayatlarına çok güzel bir yön verecek olan kurumda Uçak Bakım Yardımcı Teknisyeni olarak göreve başlayacaklar.

Eğitim EASA (Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı) Uyumlu
Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından verilecek olan eğitim Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı’nın yayınladığı kurallara göre verilmekte olup, eğitim toplamda 6 ay sürecektir.

Pratik THY Teknik Tesislerinde Yapılacak
İki aşamalı olarak verilecek olan eğitimin teorik kısmı Kocaeli Üniversitesine olup, pratik kısmı ise İstanbul yeşilköyde bulunan Türk Hava Yolları Teknik tesislerinde gerçek uçaklar üzerinde gerçekleştirilmesi planmaktadır.

Kursiyerler Yazılı ve Sözlü Sınavla Belirlenecek
Yukardada belirtildiği gibi ilk etapta 200 kişinin katılacağı kurslara yazılı ve sözlü sınavlarla alım yapılacaktır. 6 Ay sürecek eğitim sürecinde İŞKUR sigortanızı yapıp aynı zamanda belli bir miktarda sizlere ödeme yapacaktır. Kursa katılmak isteyenlerde ingilizce bilgisi okuma ve anlama konusuna önem verilmektedir.

Eğitimler 17 Kasım’da Başlıyor
Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) ve Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından verilecek kurslar 17 Kasım’da başlayacak olup, Nisan ayına kadar devam edecektir. Tekrar özetlemek gerekirse eğitimlerde başarılı olan ve Türk Hava Yolları kriterlerine uygun olan kursiyerler çok önemli bir kurumda uçak bakım yardımcı teknisyeni olarak görev yapacaktır. Daha fazla bilgi ve online başvuru işlemleri için http://sem.kocaeli.edu.tr adresini kullanabilirsiniz.

Eğitimlerde Öğretilecekler
Mühendislerin gözetiminde çalışacak olan teknisyen ve teknisyen yardımcılarının bilmesi gerekenler arasında temel uçak gövde ve yapısı, uçakların elektrik sistemler, pistonlu modeller, motorların, bakımı, testi ve avionics uygulamalarını gerek teorik gerekse THY Teknik tesislerinde gerçek uçaklar üzerinde öğreneceksiniz. Eğitimlerde uygulanan müfredat Uluslararası Ortak Havacılık Kuralı olan JAR 66’ya göre yapılmaktadır. Burda öğreneceğiniz bilgiler nerede olursanız olun işinize yarayacaktır.

Uçak Bakım Teknisyeni Kursu

Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi OMÜSEM
Umuttepe Yerleşkesi Kocaeli
0262 303 43 30

3 Yorum

Yorum yap
  1. Selam, Ben Azerbaycanda Baküde yaşıyorum, havalaninda çalışıyorum, iş bölümüm uçakda reklam ve eylence, istiyorumki
    Uçakda elektronik bakım bölmünü öyrenim, bana yardımcı ola bilirmisiniz? Önceden teşekkür ederim.!

    1. Aslan: İSMEK kurslarından yararlanabilmek için İstanbul’da olmanız gerekir.

  2. İyi günler
    Verdiğiniz eğtimler hakında bilgi alabiliriyim ve uçak mühendisliği olarak ban en uygun ve yararlı eğtim ne olur sizce bana yardımcı olursanız memnun kalırım
    saygılarımla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir