Yağlı Boya Resim Kursu

Görsel sanat denince ilk akla gelen hiç şüphesiz resim olacaktır. Birden fazla teknikle icra edilen bu sanat dalı aynı zamanda yağlı boya ilede yapılabilmektedir. Bu nedenle adına yağlı boya resim sanatı denmiş olup, özellikle manzara resimlerinde, kişisel portreler ve geçmişe özlemi en kolay yansıtmanın yolu tuval ile mümkün olmaktadır. Bir çok insanın hayallerini süsleyen ressamlık artık oldukça kolay olup, ücretsiz sanat ve meslek kurslarında alacağınız ücretsiz eğitim ile sizde ik adımı atabilirsiniz. İstanbul,da yaşayanlar için İsmek Yağlı Boya Resim Kursu ile geleceğin ressamlarının yetişmesini sağlıyor. 1996 Yılından beri milyonlarca insana sanat ve meslek eğitimi veren İsmek şimdi sizleri farklı bir hayata davet ediyor.

Yağlı Boya Resim

İsmek Yağlı Boya Resim Kursu
Müzayedelerde milyon dolarlara tabloları satılan bir çok ünlü sanatçının bulunduğu resim sanatı şimdi sizler için 368 saat sürecek bir eğitim proğramına başlamaktadır. 16 Yaş ve üzeri herkesin katılabildiği İsmek Yağlı Boya Resim Kursu tamamen ücretsizdir. İstanbul’un bir çok yerinde bulabileceğiniz bu branşta öğreneceklerinizi görelim. Yağlı boya resim öncesi ve kullanılan malzemeleri tanıyarak başlıyoruz. Yağlı boya resim için kullanılan malzemeler ve temini hakkında bilgi edindikten sonra nokta ve çizgi eğitimleri ile başlıyoruz. Devamında oluşturduğumuz objelere açık ve koyu tonlar ile ışık ve gölge oluşturmayı öğreneceğiz. Renk ve doku uyumları ile perspektif bir çalışma mantığı ile çalışarak bol bol yağlı boya resim çalışmaları yapılacaktır.

Resim Atölyesi ve Resim İhtisas Merkezlerinde Eğitim
Bir çok eğitimde ileri seviye uzmanlık derecesinde imkanlar sağlayan İsmek resim eğitimleri içinde bazı ilçelerde resim atölyesi ve resim ihtisas merkezi ile eğitim vermeye başlamıştır. Onlardan biride Bakırköy ilçemizde olup dileyen normal kurslar yanısıra sadece resim eğitimi veren şubelerdende yararlanabilir.

Kursa Nasıl Kayıt Olunur?
ismek 2014-2015 dönemi ile birlikte bir ilke imza atarak internet üzerinden online kayıt dönemini başlatmıştır. Aynı zamanda bir zorunluluk olan İsmek Online başvuru sistemi kursiyer.ismek.org sitesinden bir tıkla kolayca yapılmaktadır. Sadece ön kayıt niteliğinde olan bu uygulama ile asil ve yedek kayıtlar alınıyor. Asil başvurular eğitime başlama imkanı olanlar olup, yedekler ise asillerden iptal eden, gelmeyecek olanların yerine öncelik sırasına göre asil duruma geçirilmektedir. Bir çok asil eğitim zamanı bir şekilde vazgeçmekte ve başvurusunu iptal etmektedir. Bu nedenle yedek listede olmanız sizi endişşeye sevk etmesin.

1 Yorum

Yorum yap
  1. Merhaba ben Sevim
    Yagli boya kursunuza katilmak isterim
    Sevgilerimle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir