Yazarlık Kursu

Yazarlık hakkında yanlış bir bilinen bir kavramı düzelterek konuya giriş yapalım. Yazar sadece kitap, roman yazan kişi olmayıp, gelişen teknoloji ile çok geniş bir kavram haline gelmiştir. O nedenle sayfada geniş detaylarını bulacağınız Yazarlık Kursu sizlerin elektronik ortamda meslek sahibi olmanızı ve kazanç ayda binlerce TL kazanç sağlama imkanı sunmaktadır. Hızla gelişen İnternet ve mobil teknoloji insanların alışkanlıklarını çok farklı bir yönden değiştirmiştir. Yazılı basın gazete, dergi,  kitap gibi materyallere olan ilgi azalmış olup, daha çok elektronik ortamda bilgi edinme alışkanlığı ortaya çıkmıştır.

Yazarlık Atölyesi

Ücretsiz Yazarlık Kursu
İstanbul’un sanat ve meslek eğitim kursları İsmek Yazarlık Atölyesi ile 2 yıldır, çok özgün eğitimlere imza atıyor. Toplamda 120 saat eğitimlerden oluşan Yazarlık Kursu içeriğine bakıldığında Türkçe imlaları, grammer kuralları ile araştırma, yazmaya hazırlık ve yazım tekniklerini bulacaksınız.

İsmek Yazarlık Atölyesi Eğitimleri
16 Yaş üzeri herkese açık olan İsmek Yazarlık Kursu ile aslında bir çoğunuzun hayatı değişecektir. Çalışan, ev hanımı, öğrenci, memur her insana önerdiğim bu eğitimi fırsata çevirmek için ilk adımı hemen atmalısınız. İsmek 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 6 ilçede Yazarlık Kursları bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listeden size en yakın İsmek Kurs Merkezini bulabilirsiniz.

  • Bakırköy Cevizlik Mahallesi
  • Beşiktaş Ortaköy
  • Esenler Fevziçakmak
  • Fatih Küçükayasofya
  • Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi
  • Üsküdar Aziz Hüdayi Mahallesi

Yazarlık Atölyesi Eğitimlerine Neden Katılmalıyım?
Yukarıda eğitim ve kurs içeriği ile ilgili bilgi verilmiş olup, Yazarlık Atölyesi eğitimleri, gerekliliği ve size sağlayacağı katkıyı aşağıda ele aldık, şimdi 5 dakikanızı ayırarak sonuna kadar incelemelisiniz.

Yazar = (Bilgi Üreten, Bilgilendiren)
Yüzyılın en önemli icatları olan Bilgisayar, Cep Telefonu ve İnternet insanların bilgi, beceri, araştırma, geliştirme ve öğretici yönünü ortaya çıkarmış olup, sağladığı imkanlar ile sonuca en kısa sürede ulaşmayı mümkün kılmıştır. İnsanların araştırma yönü gelişmiş olup, aradığı bilgiye nokta atışı şeklinde ulaşma kavramını ortaya koymuştur. Aradığımız bilgi, belge ve yardım konularına çok kısa sürede, bol alternatiflerle ulaşma imkanı insanların mutlu bir hayat yaşamasını sağlamaktadır.

Merak Ettiğimiz Her Şeyi Anında Öğrenebiliyor muyuz?
Bundan 20 yıl öncesine dönüp baktığınızda insanlar bir konuda bilgi edinmek istediklerinde ilk başvurdukları nokta kütüphane ve kırtasiye gibi kitap ve ansiklopedi bulabileceğimiz yerler olurdu. Aradan geçen zamanda gelişen teknoloji ve hızla artan İnternet siteleri insanların kütüphane ve ansiklopedilerin sayfalarında saatlerce dolaşmasına gerek kalmadan Bilgisayar ve mobil cihazlarından 1 dakika gibi kısa bir sürede aradığı sonuca ulaşabilmesini sağlamıştır. Aradığımız zaman karşımıza bir çok alternatifi ile karşımıza çıkan sonuçların nasıl oluştuğunu, kimler tarafından, nasıl, hangi tekniklerle hazırlandığını merak ediyor musunuz?

Editörler ve Yazarlar (Gizli Kahramanlar)
Evet değerli arkadaşlar elektronik arama ortamında Google, Bing, Yandex gibi sitelerde bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlarda emeği geçen insanlar aslında bir yazar yada elektronik ortamda tabiri ile birer editördür. Ülkemizin önemli İnternet sitelerinden birini düşünün her gün girseniz her gün yeni içerikler, bilgiler ile karşılaştığınız bir site bir çok kategoride bilgi veren bir İnternet sitesi hayal edin, bu site için en az 5-10 kişi içerik (yazı, makale) hazırlamaktadır. İşte bu arkadaşlar bir yazar olup, bazen bunu ek iş bazende sadece bu iş ile uğraşmaktadır. Oldukça keyifli ve kazançlı bir iş olup, İnternet siteleri var oldukça ölmeyecek bir meslektir. Hiç bir robot, yazılım yada program insanın hazırladığı bilgiyi hazırlayamaz. O nedenle İnternet sitelerine girilen her bilgi, her makale, her yönlendirme mutlaka bir insan tarafından yapılmalıdır.

Yazar, Editör, Tanıtım Yazısı Uzmanı Olacağız
Sayfada yer alan yazılarım belki uzun olduğu için sizleri sıkıyor olabilir, ama sizleri en iyi şekilde aydınlatmak adına cümlelerde biraz cömert davrandığım söylenebilir. Yazarlık Kursu amacımız yazmayı öğrenmektir

Niye Bir Yazmayı Bilmiyor muyuz?
Tabii ki biliyoruz ama bu yazma sıradan bir yazı yerine insanların mutlu olmasını sağlayacak, bilgilendirecek, işlerinin görülmesini sağlayacak yazılar olacağı için mutlaka bir eğitim sürecinden geçmeliyiz. Bunun için başta İsmek olmak üzere, Halk Eğitim Merkezi, Komek, Busmek gibi kurslarda ücretsiz Yazarlık Atölyesi eğitimleri bulunmaktadır.

Seo Uyumlu Yazı Yazmayı Öğreneceğiz?
İnternet sitelerine yazılan her içerik bir şeyi hedeflemektedir. Örnek şuan okumakta olduğunuz yazının aramalardaki hedefi Yazarlık Kursu, Yazarlık Atölyesi gibi kelimeler olup bu kelimelerde özellikle dikkat etmek gerekir. Yazının spam olmaması için mutlaka kelime yoğunluğuna dikkat etmeli, akıcı olmalı, bilgilendirici olmalı, özgün olmalıdır.
İnternet sitelerinin en can sıkıcı sorunu kopyalanarak çoğaltılan içeriklerden uzak durmalısınız. Tüm içeriği kendiniz yazmalı, bilmediğiniz konuda araştırma yaparak öğrenmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir