Akbem

Havaların ısınması ile birlikte Antalya’da Turizm ön plana çıkmaya başladı. Tabii ki tek gündem maddesi bu olmayıp, ücretsiz eğitim fırsatları da ilginize çekebilir. Okulların kapanması ile birlikte başlayacak olan yaz kursları hem çocuklar, hem de yetişkinler için unutulmaz bir yaz tatili yaşatacaktır.

Akbem Yaz Kursu Kayıtları 5 Haziran’da Başlıyor

Antalya ve ilçelerinde yaşayan çocuklara eğitim imkanı sağlayan AKBEM eğitimleri son bulmuş olup, 26 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde yapılacak olan sergi ile veda edecektir. Sergiye iştirak etmek isteyenleri Yeni Mahalle Kültür Merkezine bekleriz. Yaz dönemi kayıtları ise 5 Hazira’da başlayacak olup, 8-14 yaş arasındaki tüm çocukları ücretsiz eğitimlerden yararlanmaya bekliyoruz.

Antalya Yaz Kursları

Akbem Kursları Nedir?
Antalya ve ilçelerinde yaşayan 8-14 yaş arası çocuklara (öğrencilere) yönelik sanatsal ve sosyal eğitim yanı sıra akademik ve kültürel anlamda 20’den fazla branşın yer aldığı ücretsiz eğitim kapısıdır. Antalya’nın tüm ilçelerinde yer almayı amaçlamakta olup, şuan 12 farklı kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Eğitimlerin büyük bir bölümü çocukların okullarda gördüğü derslere katkı niteliğinde olup, aynı zamanda zihinsel ve kişisel gelişimlerine büyük etki etmektedir.

Kimler Yararlanabilir?
Yukarıda da belirtildiği üzere Antalya’nın her yerinde yer almayı amaçlamakta olup, şuan bazı ilçelerde yer almaktadır. O nedenle ulaşım problemi olmayan ve 8-14 yaş arası çocuklar yararlanabilmektedir. 15 Yaş üzeri yetişkinler içinde kısa ası ASMEK olan (Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları) hizmet vermektedir. AKBEM kurslarında sadece 8-14 yaş arasında ki çocuklar yararlanabilmektedir.

Akbem Kursları Nerede, Hangi İlçelerde?
Çocuklar için hizmet veren Akbem oldukça yeni bir uygulama olup, ilk olarak 2 yıl önce eğitime başlamıştır. O nedenle şuan Antalya’nın her yerinde hizmet verdiğini söyleyemeyiz. Şuan için 12 kurs merkezi olup, Aksu, Yeşilbayır, Altındağ, Yenimahalle, Altınova, Varsak, Çaybaşı, Milli Egemenlik, Dokuma, Meltem, Döşemealtı ve Kepezaltı şubelerinde eğitim verilmektedir. Aşağıda yer alan listede size en yakın kurs merkezi ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

akbem-adres-bilgisi akbem-kurs-merkezleri

Hangi Eğitimler Veriliyor?
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için sosyal, kültürel, akademik ve sanatsal eğitimlere yer verilmektedir. Bu yıl branş sayısı 23’e yükselmiş olup, eğitimleri 2 grupta Akademik Branşlar (Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, İngilizce, Bilgisayar, Kur’an-ı Kerim, Hızlı Okuma ile) sadece Kepezaltı şubesine özel Bilim ve Teknoloji Eğitimleri yer almaktadır.

Kültür – Sosyal ve Sanat Branşlarında: çocukların kişisel yeteneklerini artırmaya yönelik eğitimler yer almaktadır. Branşlara bakmak gerekirse Halk Oyunları, Görsel Sanatlar, Modern Dans, Heykeltraş, Bale, Drama, Bağlama, Bez Bebek, Satranç, Piyano, Satranç, Karakalem, Resim, Değerler Eğitimi, Tiyatro, Keman ve Gitar gibi müzik alanında eğitimleri içermektedir.

Yaş Gruplarına Göre Eğitimler Seçebilirsiniz
Akbem 8-14 yaş arası bireylere eğitim vermekte olup, daha detaylandırmak gerekirse ilkokul 2. sınıf ve ortaokul öğrencileri eğitim görmektedir. Eğitim seçenekleri öğrencilerin sınıflarına göre değişmektedir. İlkokul 2. sınıf öğrencileri için branş seçimi daha kısıtlı olup, aşağıda yer alan görselde hangi sınıfların hangi branşları seçebileceği gösterilmektedir. Çoğunuzu kayıt ettirmeden önce seçebilecekleri branşları inceleyin.

Branş Seçimi

Çok Özel Etkinlikler
Çocuk ve gençlerin gelişimine katkı sağlayacak eğitimler yanı sıra yeni bilgiler edineceği renkli etkinlikleri bulacaksınız. Bilgi yarışması, sinema ve tiyatro etkinlikleri ile satranç turnuvası ve bale gösterileri bunlardan sadece bir kaçıdır. Sizde bu heyecanın tam ortasında yer alabilirsiniz.

Akbem Kayıtları Nasıl Yapılır?
Resmi İnternet sitesi akbem.com’un kapanması ile birlikte tüm haber ve duyuruları Akbem Facebook sayfasından yapılmaktadır. Bu nedenle Online kayıt imkanı bulunmamaktadır. Kayıt için size en yakın Akbem kurs merkezine yanınızda gerekli belgeler ile gelmelisiniz. Unutmamanız gereken kurs kayıtları belirli tarihlerde yapılmakta olup, aynı zamanda kontenjan sınırlıdır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Eğitim almak isteyen çocuklar velileri ile birlikte kurs merkezlerine başvuru için gelirken yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf getirmeleri gerekmektedir.

Yaz Kurslarını Unutmayın
Yılın 12 ayı eğitim imkanı sunan Akbem kursları kış ve yaz mevsimi olmak üzere 2 farklı süreçte eğitim verilmektedir. Dileyen öğrenciler okulların kapanması ile birlikte tatillerini Akbem kurslarında eğitim alarak değerlendirmektedir. Haziran ayında başlayacak olan kayıtları kaçırmayın.

Akbem’de Katılım Belgesi Sevinci Yaşandı
Yaz tatilini en iyi şekilde geçirmek isteyen çocuklar Haziran ayında başlayan kurslarla çok güzel eğitimlerden yararlandılar. Geçtiğimiz günlerde kursiyerlere katıldıkları branşlarda katılım belgeleri düzenlenen tören ile taktim edildi.

Çaybaşı Akbem’de Bez Bebek Sergisi
Çocukların derslerine katkı amaçlı verilen eğitimlere ek olarak sosyal ve kültürel eğitimlerinde yer aldığı kurslarda öğrencilerin başarılarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı Akbem kurs merkezinde bez bebek kursiyerleri hazırladıkları el emeği göz nuru eserleri sergileme fırsatı buldular.

15 Yaş Üzeri Bireylere Eğitimler Asmek’ten
Sayfada bilgilerini inceleme imkanı bulduğumuz Akbem 8-14 yaş çocuklara yönelik olup, 15 yaş üzeri ve yetişkinler içinde bir birinden özel sanat, meslek, spor ve hobi eğitimlerini bulacağınız Asmek kursları bulunmaktadır. Yine tamamen ücretsiz olup, aşağıdaki bağlantıdan Asmek’i inceleyebilirsiniz. Her iki eğitim kurumunda eğitim veren, eğitim gören herkese başarılı bir dönem diliyoruz. http://www.ismekkurs.com/asmek-kurslari

Akbem Yaz Kursu Kayıtları 5 Haziran’da için 12 yorum yapılmış


Ayhan

Akbem kurslarını çok faydalı buluyorum ve Lara bölgesine de şube açılmasını dört gözle bekliyorum. Emeği geçenlere teşekkürler.

admin - WEBMASTERYOLCU

Dürdane: Evet Alanya’da Akbem kurs merkezi mevcuttur.

Dürdane uçar

Alanya da bir şubeniz olurmu?

mercan

keman bale drama satranc cok guzelmis
ama origami kursuda olsun lutfen

züleyha koç

Çoğaltılmasını istiyoruz. Kütükçü kavşağında oturuyorum ve en yakın kurs Karatay Lisesinin orada. Ama yürümek için çok uzak, oraya otobüste yok.

aziz

ingilizce matematik turkce fen ınkılap

admin - WEBMASTERYOLCU

Mehtap: Kurs merkezi yöneticileri ile görüşmeniz gerekir.

Mehtap

Ben kayıt tarihini kaçırdım ve oğlumu şuan kayıt ede bilir miyim ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Hale: Usta öğretici başvuları Antalya Büyükşehir Belediyesine yapılması gerekir.

Hale eski

Konya Necmettin Erbakan Universitesi Fen bilgisi öğretmenliği bölümü mezunuyum. AKBEM kurslarında eğitimci olarak görev almak istiyorum.

Kenan Tidin

İlkokul 3. Sınıfa giden oğlumu İngilizce kursuna kayıt yaptirmak için Çaybaşı Mahallesindeki AKBEM e gittim.Ancak daha ilk günden dolmuş yedekten kayıt yaptılar.Sınıflar yetersizmiş.Daha 3 gün kayıt yaptiran olacak talep fazla yetkililere duyurulur.

Filiz

Akbemler kepez bölgesinde ağırlıkta olmak üzere sadece birkaç bölgede mevcut, çocukların bu imkanlardan faydalanabilmesi için en ivedi haliyle şubelerin semt semt çoğaltılmasını bekliyoruz.İsmek Kursları