Akbem

Yaz aylarında Antalya’da en önemli gündem maddesi hiç şüphesiz tatil olur. Fakat eğitim faaliyetleri de hız kesmeden devam ettiğini belirtmek istiyorum. Özellikle yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen çocuklar Antalya Büyükşehir Belediyesinin yaz okullarına akın ediyor. Kısa adı AKBEM olan (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) sanatsal, kültürel, sosyal ve akademik kurslarına bu yılda devam ediyor.

Akbem

AKBEM Yaz Kursu Kayıtları Başladı

8-14 Yaş arası çocukların yararlanabildiği kurslar için başvuruların başladığını belirtmek istiyorum. 18-23 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan başvurular belirlenen merkezlerine gelerek yapılıyor. Yani şuan için İnternet üzerinden Online başvuru imkanı bulunmuyor. Veliler kursa katılmasını istediği çocuk ile birlikte gelmesi gerekiyor.

Eğitimler 2 Temmuz’da Başlıyor

Kayıt sürecinin tamamlanması ile birlikte eğitimler başlıkta da belirtildiği gibi 2 Temmuz tarihinde başlayacaktır. Yaz kurslarından yararlanamayanlar üzülmesin. Sonrasında kış dönemi kayıtları başlayacaktır.

Yaz Dönemi Kursları Ücretsiz Değildir!

Kayıtları 18 Haziran’da başlayan AKBEM yaz dönemi kurs kayıtları ücretli olup, ücretlerin ne kadar olduğunu öğrenmek için başvurular hakkında bilgi almak için 0242 349 15 71 numaralı telefondan Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünü arayabilirsiniz.

Kimler Yararlanabilir?
Yukarıda da belirtildiği üzere Antalya’nın her yerinde yer almayı amaçlamakta olup, şuan bazı ilçelerde yer almaktadır. O nedenle ulaşım problemi olmayan ve 8-14 yaş arası çocuklar yararlanabilmektedir. 15 Yaş üzeri yetişkinler içinde kısa ası ASMEK olan (Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları) hizmet vermektedir.

Kurs Merkezleri Nerede, Hangi İlçelerde?
Çocuklar için hizmet veren bu uygulama oldukça yeni bir uygulama olup, ilk olarak 3 yıl önce başlamıştır. O nedenle şuan Antalya’nın her yerinde hizmet verdiğini söyleyemeyiz. Şuan için 17 kurs merkezi olup, Elmalı, Kemer, Korkuteli, Aksu, Yeşilbayır, Altındağ, Yenimahalle, Altınova, Varsak, Çaybaşı, Milli Egemenlik, Dokuma, Meltem, Döşemealtı ve Kepezaltı şubelerinde yer almaktadır. Ayrıca bazı ASMEK şubeleri de kullanılmaktadır. Bu yıl Konuksever, Uncalı ve Lara ASMEK kurs merkezleri çocuklar için hizmet verecektir. Aşağıda yer alan listede kurslarımızın adres ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Antalya yaz okulu Akbem yaz kursları

Hangi Eğitimler Veriliyor?
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için sosyal, kültürel, akademik ve sanatsal dallara yer verilmektedir. Branşlar geçen yıl olduğu gibi yine 23 dalda seçenek sunmaktadır. Kursları 2 grupta Akademik Branşlar (Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, İngilizce, Bilgisayar, Kur’an-ı Kerim, Hızlı Okuma ile) sadece Kepezaltı şubesine özel Bilim ve Teknoloji Eğitimleri yer almaktadır.

Kültür – Sosyal ve Sanat Branşlarında: çocukların kişisel yeteneklerini artırmaya yönelik eğitimler yer almaktadır. Branşlara bakmak gerekirse Halk Oyunları, Görsel Sanatlar, Modern Dans, Heykeltraş, Bale, Drama, Bağlama, Bez Bebek, Satranç, Piyano, Satranç, Karakalem, Resim, Değerler Eğitimi, Tiyatro, Keman ve Gitar gibi müzik alanında seçenekler içermektedir.

Yaş Gruplarına Göre Ayarlama Yapılıyor
Akbem 8-14 yaş arası bireylere kurs vermekte olup, daha detaylandırmak gerekirse ilkokul 2. sınıf ve ortaokul öğrencileri eğitim görmektedir. Branş seçenekleri öğrencilerin sınıflarına göre değişmektedir. İlkokul 2. sınıf öğrencileri için branş seçimi daha kısıtlı olup, aşağıda yer alan görselde hangi sınıfların hangi branşları seçebileceği gösterilmektedir. Çoğunuzu kayıt ettirmeden önce seçebilecekleri branşları inceleyin.

Branş Seçimi

Çok Özel Etkinlikler
Çocuk ve gençlerin gelişimine katkı sağlayacak eğitimler yanı sıra yeni bilgiler edineceği renkli etkinlikleri bulacaksınız. Bilgi yarışması, sinema ve tiyatro etkinlikleri ile satranç turnuvası ve bale gösterileri bunlardan sadece bir kaçıdır. Sizde bu heyecanın tam ortasında yer alabilirsiniz.

Akbem Kayıtları Nasıl Yapılır?
Resmi İnternet sitesi akbem.com’un kapanması ile birlikte tüm haber ve duyuruları Akbem Facebook sayfasından yapılmaktadır. Bu nedenle Online kayıt imkanı bulunmamaktadır. Kayıt için size en yakın Akbem kurs merkezine yanınızda gerekli belgeler ile gelmelisiniz. Unutmamanız gereken kurs kayıtları belirli tarihlerde yapılmakta olup, aynı zamanda kontenjan sınırlıdır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Eğitim almak isteyen çocuklar velileri ile birlikte kurs merkezlerine başvuru için gelirken yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf getirmeleri gerekmektedir.

Yaz Kurslarını Unutmayın
Yılın 12 ayı kurs imkanı sunan Akbem kursları kış ve yaz mevsimi olmak üzere 2 farklı süreçte eğitim verilmektedir. Dileyen öğrenciler okulların kapanması ile birlikte tatillerini Akbem kurslarında eğitim alarak değerlendirmektedir. Haziran ayında başlayacak olan kayıtları kaçırmayın.

Akbem’de Katılım Belgesi Sevinci Yaşandı
Yaz tatilini en iyi şekilde geçirmek isteyen çocuklar Haziran ayında başlayan kurslarla çok güzel eğitimlerden yararlandılar. Geçtiğimiz günlerde kursiyerlere katıldıkları branşlarda katılım belgeleri düzenlenen tören ile taktim edildi.

Çaybaşı Akbem’de Bez Bebek Sergisi
Çocukların derslerine katkı amaçlı verilen eğitimlere ek olarak sosyal ve kültürel eğitimlerinde yer aldığı kurslarda öğrencilerin başarılarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı Akbem kurs merkezinde bez bebek kursiyerleri hazırladıkları el emeği göz nuru eserleri sergileme fırsatı buldular.

15 Yaş Üzeri Bireylere Eğitimler Asmek’ten
Sayfada bilgilerini inceleme imkanı bulduğumuz Akbem 8-14 yaş çocuklara yönelik olup, 15 yaş üzeri ve yetişkinler içinde bir birinden özel sanat, meslek, spor ve hobi eğitimlerini bulacağınız Asmek kursları bulunmaktadır.  https://www.ismekkurs.com/asmek-kurslari

Bu site ya da sayfa AKBEM ile hiç bir bağlantısı yoktur. Sadece haber değeri gördüğü eğitim bilgilerine yer vermektedir. Bu sayfada yer alan bilgiler her zaman güncel olmayabilir. Bu nedenle en güncel bilgilere ulaşmak için 0242 349 15 71 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

21 Comments

Add a Comment
  1. Hacer Atalan

    Merhaba Duacı köyünde akmek bulunmaktadır. Ancak çoğunlukla kapalı olduğu için bize hiçbir faydası yoktur. Merkeze uzak olduğumuz için ulaşım sorunundan dolayı çocuklarımızı kursa gönderemiyoruz. Lütfen çocuklarımız ıçın birşeyler yapar mısınız? Okulumuzda resim, müzik, din kültürü, rehber öğretmenleri bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.