Akbem Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Antalya’da yaşayan çocukların merakla beklediği Akbem yaz kursu kayıtları başladı. 8-14 Yaş arası çocuk ve gençlere yönelik eğitim veren AKBEM (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) yaz kursu kayıtları bu yıl 17-23 Haziran tarihlerinde gerçekleşecektir. 17 Haziran Pazartesi günü saat 08:30 itibari ile başvuru yapabilirsiniz.

Akbem Yaz Kursları

Akbem Kurs Kayıtları Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan kayıt tarihlerinde başvurularınızı İnternet üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://atabem.antalya.bel.tr/atabemkursiyer/kayitol.jsp

Açılan sayfada sistem sizden adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve T.C. kimlik numarası bilginiz istenmektedir. Bu bilgileri doğru girmeniz halinde kayıt sayfasına erişebilirsiniz. İlk defa giriş yapacak kullanıcılar için eksik bilgilerin doldurulması ve kayıt sözleşmesinin onaylanması gerekiyor. Bu noktadan sonra kurs merkezi ve branş seçimine geçebilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Eğitim almak isteyen çocuklar velileri ile birlikte kurs merkezlerine başvuru için gelirken yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf getirmeleri gerekmektedir. Aynı şekilde yapılan ödemenin makbuzu ya da dekontunu yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Akbem Kursları Ücretli mi?

Evet, arkadaşlar Akbem kursları ücretlidir. Talep edilen ücret sembolik bir rakam olduğunu ve yaz ayları ile kış mevsimi arasında farklılık gösterdiğini belirtmek istiyorum. Akbem kayıt sayfasında yer alan kayıt şartnamesi sayfasında ücretlerin yaz dönemi kursları için 100 kış dönemi kursları için 50 TL olduğu belirtilmektedir. Bir defaya mahsus talep edilen bu ücret belirtilen IBAN numarasına yapılması gerekiyor.

Akbem Kurslarından Kimler Yararlanabilir?

Akbem açılımı (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) olduğunu ve Antalya’da yaşayan öğrencilere yönelik eğitim verdiğini belirtmeliyim. Tabii ki alt ve üst yaş sınırı bulunmaktadır. Bu sınır yaz ve kış mevsimine göre değişiklik göstermektedir. Akbem kursiyer şartnamesi sayfasında yaş sınırlandırması ile ilgili aşağıda yer alan bilgi yer almaktadır.

Merkeze başvuracak öğrencinin başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir. (06–14 yaş aralığında ilkokul ve ortaokul öğrenimi gören öğrenci olmak)

Akbem yaz kursları yaş aralığı 8-14 olarak belirlendiğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Şimdi dilerseniz Akbem kurs merkezlerinin hangi ilçelerde olduğuna bakalım.

Akbem Kurs Merkezleri Hangi İlçelerde Var?

Çocuklar için hizmet veren bu uygulama oldukça yeni bir olup, ilk olarak 3 yıl önce başlamıştır. O nedenle şuan Antalya’nın her yerinde hizmet verdiğini söyleyemeyiz. Şuan için 17 kurs merkezi olup, Elmalı, Kemer, Korkuteli, Aksu, Yeşilbayır, Altındağ, Yenimahalle, Altınova, Varsak, Çaybaşı, Milli Egemenlik, Dokuma, Meltem, Döşemealtı ve Kepezaltı şubelerinde yer almaktadır. Ayrıca bazı ASMEK şubeleri de kullanılmaktadır. Bu yıl Konuksever, Uncalı ve Lara ASMEK kurs merkezleri çocuklar için hizmet verecektir. Aşağıda yer alan listede kurslarımızın adres ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Akbem Kurslarında Hangi Eğitimler Veriliyor?

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için sosyal, kültürel, akademik ve sanatsal dallara yer verilmektedir. Branşlar geçen yıl olduğu gibi yine 24 dalda seçenek sunmaktadır. Kursları 2 grupta Akademik Branşlar (Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, İngilizce, Bilgisayar, Kur’an-ı Kerim, Hızlı Okuma ile) sadece Kepezaltı şubesine özel Bilim ve Teknoloji Eğitimleri yer almaktadır. Eğitimler çocukların yaşına göre sınıflandırılmaktadır. 2. Sınıflar, 3-4. sınıflar ve 5.6.7.8. sınıflar ile 11.12. Sınıflara farklı eğitimler verilmektedir. Aşağıda yer alan görselden demek istediğimi daha net anlarsınız.

Akbem Yaz Kursu Eğitimleri

Kültür – Sosyal ve Sanat Branşlarında: çocukların kişisel yeteneklerini artırmaya yönelik eğitimler yer almaktadır. Branşlara bakmak gerekirse Halk Oyunları, Görsel Sanatlar, Modern Dans, Heykeltraş, Bale, Drama, Bağlama, Bez Bebek, Satranç, Piyano, Satranç, Karakalem, Resim, Değerler Eğitimi, Tiyatro, Keman ve Gitar gibi müzik alanında seçenekler içermektedir.

Yaş Gruplarına Göre Ayarlama Yapılıyor
Akbem 8-14 yaş arası bireylere kurs vermekte olup, daha detaylandırmak gerekirse ilkokul 2. sınıf ve ortaokul öğrencileri eğitim görmektedir. Branş seçenekleri öğrencilerin sınıflarına göre değişmektedir. İlkokul 2. sınıf öğrencileri için branş seçimi daha kısıtlı olup, aşağıda yer alan görselde hangi sınıfların hangi branşları seçebileceği gösterilmektedir. Çoğunuzu kayıt ettirmeden önce seçebilecekleri branşları inceleyin.

Branş Seçimi

Çok Özel Etkinlikler
Çocuk ve gençlerin gelişimine katkı sağlayacak eğitimler yanı sıra yeni bilgiler edineceği renkli etkinlikleri bulacaksınız. Bilgi yarışması, sinema ve tiyatro etkinlikleri ile satranç turnuvası ve bale gösterileri bunlardan sadece bir kaçıdır. Sizde bu heyecanın tam ortasında yer alabilirsiniz.

Akbem’de Katılım Belgesi Sevinci Yaşandı
Yaz tatilini en iyi şekilde geçirmek isteyen çocuklar Haziran ayında başlayan kurslarla çok güzel eğitimlerden yararlandılar. Geçtiğimiz günlerde kursiyerlere katıldıkları branşlarda katılım belgeleri düzenlenen tören ile taktim edildi.

Çaybaşı Akbem’de Bez Bebek Sergisi
Çocukların derslerine katkı amaçlı verilen eğitimlere ek olarak sosyal ve kültürel eğitimlerinde yer aldığı kurslarda öğrencilerin başarılarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı Akbem kurs merkezinde bez bebek kursiyerleri hazırladıkları el emeği göz nuru eserleri sergileme fırsatı buldular.

15 Yaş Üzeri Bireylere Eğitimler Asmek’ten
Sayfada bilgilerini inceleme imkanı bulduğumuz Akbem 8-14 yaş çocuklara yönelik olup, 15 yaş üzeri ve yetişkinler içinde bir birinden özel sanat, meslek, spor ve hobi eğitimlerini bulacağınız Asmek kursları bulunmaktadır.  https://www.ismekkurs.com/atasem

Bu site ya da sayfa AKBEM ile hiç bir bağlantısı yoktur. Sadece haber değeri gördüğü eğitim bilgilerine yer vermektedir. Bu sayfada yer alan bilgiler her zaman güncel olmayabilir. Bu nedenle en güncel bilgilere ulaşmak için 0242 349 15 71 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir