Sultangazi ilçesinin yüzeölçümü baz alındığında en büyük mahallelerinden birisi Cebeci, ormanlık ve taş ocakları bulunan bir semtimizdir. Bir diğer özelliği ise geçmişte rumların yaşadığı bir köy olması nedeniyle çok fazla tarihi kalıntı rastlamak mümkündür. 2008 Yılında Sultangazi ilçe olması sonucu kaderi yeniden yazılan Cebeci Mahallesi özellikle Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden göç eden insanların yoğun yaşadığı bir yerdir. Mahalle sakinlerinin kendini geliştirmesi, daha güzel işlerde istihdam edilmesi için kurulan Cebeci İsmek Kurs Merkezi geçtiğimiz yıl kurumun ismi İslam aleminin önemli alimlerinden biri olan Hoca Ahmet Yesevi olarak değiştirilmiştir. Aşağıda kurumun yeni adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Sultangazi Cebeci
Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi Esentepe Mahallesi 2367 Sokak
0212 475 33 46

İsmek Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi Branş Listesi
İsmek Cebeci

Kadınlar İçin Spor Kursları
Sultangazi ilçesinde bulunan 4 farklı kurs merkezi dışında herhangi bir spor eğitim merkezi bulunmamaktadır. Bu açığı kapatmak için bu şubemizde kadınlara yönelik spor branşları eklenmiş olup, özellikle evinizin rahatlığında uygulayabileceğiniz Pilates ve Aerobik kurslarından hemen ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Bilgisayar Kullanımı & Web Tasarım
Sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı spordan sonra ilk olarak Bilişim Teknolojileri alanına bakmak istiyorum. Bu konuda ilk tavsiyemiz bilgisayar kullanım bilgisi olmayanlar için ilk olarak Bilgisayar Kullanımı olacaktır. Bunun dışında ise mesleki eğitim yönünde her zaman gençlere ilk tavsiyemiz olan Web Tasarım branşı görünmektedir. Webmaster olmanın ilk aşaması ve temel yapısıdır.

Adli Kalem İşleri
Şimdi ise rotamızı çok farklı bir eğitim olan hukuk alanına çevirmek istiyorum. Adalete yardımcı olmak, bu konuda hizmet vermek isteyenlerin son yıllarda ilk tercihi Adli Kalem İşleri olmaktadır. Avukatların sağ kolu ve en önemli yardımcısı olacağınız bu mesleği mutlaka incelemelisiniz.

İngilizce ve Arapça
Bir sonraki durağımız yabancı dil alanı olup, bu kapsamda herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz 2 branş bulunmaktadır. Bunlar dünya genelinde en çok kullanılan İngilizce ve Arapça olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ikisi de başlangıç ve temel seviyede eğitim vermektedir.

Kadın Giysileri Modelisti
Son olarak Türkiye’nin en önemli gelir kaynaklarından biri olan Tekstil eğitimlerine göz atmak istiyorum. Cebeci İsmek bu kapsamda oldukça gelişmiş olup, kadın giysileri üzerine kalıp çıkarma, dikim ve aynı şekilde modelist yardımcılığı gibi branşlar bulunmaktadır. Her biri sizi meslek ve iş sahibi yapacaktır.

14 Comments

Add a Comment
 1. Melek

  Merhabalar kasiyerlik kursu da var mı acaba? Varsa kayıtları ne zaman başlıyor?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Melek: İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bu eğitimi bulabilirsiniz. Şuan için hangi şubelerde olduğunu görmek için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmanız gerekir.

 2. Birsen Yalçınkaya

  Ben adli kalem kursu almak istiyorum. Fakat yaşım 41 kurs alabilirim. Birde muhasebe kursuna gitmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla…

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Birsen: İkisi farklı alanlarda olduğu için önce birini tercih etmeniz gerekir. İsmek kurs kayıtları kursiyer.ismek.ist adresinden yapılmaktadır.

 3. Havva arslan kicak

  Kuaforluk kursunuza kayit yapmak istiyorum.isyeri acmak icin.fakat internetteki tel no gecersiz diyor .lutfen yardimci olurmusunuz.iyi calismalar

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Havva: Başvurular kursiyer.ismek.ist adresinden ONLINE olarak yapılmaktadır.

 4. Hulya

  Aerobik kursu kayitlari ne zamana yas siniri varmi kizim 18 yasinda gelebilirmi

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Hülya: Kayıtlar başlamış olup, kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapabilirsiniz. 16 Yaş üzeri sağlık raporu alan herkes katılabilir.

 5. Songul

  Merhaba bilgisayar kulllanimi egitimi icin nezamn kayit yaptirabilirim acaba

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Songül: Eylül ile mayıs ayları arasında başvurunuzu yapabilirsiniz.

 6. fatma

  Selamün Aleyküm, Muhasebe Kursu Kayıtları ne zaman başlıyor. Acilll

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Fatma: Ve aleyküm selam İsmek kayıt tarihleri ile ilgili duyuruyu görmek için tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

 7. Çiçek

  Essalamu aleykum, Kaytlar ne zaman başlar

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Çiçek: Ve aleyküm selam kayıtlar Eylül ayında başlayıp, mayıs ayı sonuna kadar devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.