Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi

Sultangazi ilçesinin yüzölçümü baz alındığında en büyük mahallelerinden birisi Cebeci, ormanlık ve taş ocakları bulunan bir semtimizdir. Bir diğer özelliği ise geçmişte Rumların yaşadığı bir köy olması nedeniyle çok fazla tarihi kalıntı rastlamak mümkündür. 2008 Yılında Sultangazi ilçe olması sonucu kaderi yeniden yazılan Cebeci Mahallesi özellikle Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden göç eden insanların yoğun yaşadığı bir yerdir. Mahalle sakinlerinin kendini geliştirmesi, daha güzel işlerde istihdam edilmesi için kurulan Cebeci İsmek Kurs Merkezi geçtiğimiz yıl kurumun ismi İslam aleminin önemli alimlerinden biri olan Hoca Ahmet Yesevi olarak değiştirilmiştir. Aşağıda kurumun yeni adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Sultangazi Cebeci
Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi, Esentepe Mahallesi, 2367 Sokak
0212 606 07 85

Bilgisayar Kullanımı & Web Tasarım
Sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı spordan sonra ilk olarak Bilişim Teknolojileri alanına bakmak istiyorum. Bu konuda ilk tavsiyemiz bilgisayar kullanım bilgisi olmayanlar için ilk olarak Bilgisayar Kullanımı olacaktır. Bunun dışında ise mesleki eğitim yönünde her zaman gençlere ilk tavsiyemiz olan Web Tasarım branşı görünmektedir. Webmaster olmanın ilk aşaması ve temel yapısıdır.

Adli Kalem İşleri
Şimdi ise rotamızı çok farklı bir eğitim olan hukuk alanına çevirmek istiyorum. Adalete yardımcı olmak, bu konuda hizmet vermek isteyenlerin son yıllarda ilk tercihi Adli Kalem İşleri olmaktadır. Avukatların sağ kolu ve en önemli yardımcısı olacağınız bu mesleği mutlaka incelemelisiniz.

İngilizce ve Arapça
Bir sonraki durağımız yabancı dil alanı olup, bu kapsamda herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz 2 branş bulunmaktadır. Bunlar dünya genelinde en çok kullanılan İngilizce ve Arapça olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ikisi de başlangıç ve temel seviyede eğitim vermektedir.

Kadın Giysileri Modelisti
Son olarak Türkiye’nin en önemli gelir kaynaklarından biri olan Tekstil eğitimlerine göz atmak istiyorum. Cebeci İsmek bu kapsamda oldukça gelişmiş olup, kadın giysileri üzerine kalıp çıkarma, dikim ve aynı şekilde modelist yardımcılığı gibi branşlar bulunmaktadır. Her biri sizi meslek ve iş sahibi yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir