Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi

Sultangazi ilçesinin yüzölçümü baz alındığında en büyük mahallelerinden birisi Cebeci, ormanlık ve taş ocakları bulunan bir semtimizdir. Bir diğer özelliği ise geçmişte Rumların yaşadığı bir köy olması nedeniyle çok fazla tarihi kalıntı rastlamak mümkündür. 2008 Yılında Sultangazi ilçe olması sonucu kaderi yeniden yazılan Cebeci Mahallesi özellikle Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden göç eden insanların yoğun yaşadığı bir yerdir. Mahalle sakinlerinin kendini geliştirmesi, daha güzel işlerde istihdam edilmesi için kurulan Cebeci İsmek Kurs Merkezi geçtiğimiz yıl kurumun ismi İslam aleminin önemli alimlerinden biri olan Hoca Ahmet Yesevi olarak değiştirilmiştir. Aşağıda kurumun yeni adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Sultangazi Cebeci
Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi, Esentepe Mahallesi, 2367 Sokak
0212 606 07 85

Bilgisayar Kullanımı & Web Tasarım
Sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı spordan sonra ilk olarak Bilişim Teknolojileri alanına bakmak istiyorum. Bu konuda ilk tavsiyemiz bilgisayar kullanım bilgisi olmayanlar için ilk olarak Bilgisayar Kullanımı olacaktır. Bunun dışında ise mesleki eğitim yönünde her zaman gençlere ilk tavsiyemiz olan Web Tasarım branşı görünmektedir. Webmaster olmanın ilk aşaması ve temel yapısıdır.

Adli Kalem İşleri
Şimdi ise rotamızı çok farklı bir eğitim olan hukuk alanına çevirmek istiyorum. Adalete yardımcı olmak, bu konuda hizmet vermek isteyenlerin son yıllarda ilk tercihi Adli Kalem İşleri olmaktadır. Avukatların sağ kolu ve en önemli yardımcısı olacağınız bu mesleği mutlaka incelemelisiniz.

İngilizce ve Arapça
Bir sonraki durağımız yabancı dil alanı olup, bu kapsamda herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz 2 branş bulunmaktadır. Bunlar dünya genelinde en çok kullanılan İngilizce ve Arapça olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ikisi de başlangıç ve temel seviyede eğitim vermektedir.

Kadın Giysileri Modelisti
Son olarak Türkiye’nin en önemli gelir kaynaklarından biri olan Tekstil eğitimlerine göz atmak istiyorum. Cebeci İsmek bu kapsamda oldukça gelişmiş olup, kadın giysileri üzerine kalıp çıkarma, dikim ve aynı şekilde modelist yardımcılığı gibi branşlar bulunmaktadır. Her biri sizi meslek ve iş sahibi yapacaktır.

14 Yorum

Yorum yap
 1. Merhabalar kasiyerlik kursu da var mı acaba? Varsa kayıtları ne zaman başlıyor?

  1. Melek: İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bu eğitimi bulabilirsiniz. Şuan için hangi şubelerde olduğunu görmek için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmanız gerekir.

 2. Ben adli kalem kursu almak istiyorum. Fakat yaşım 41 kurs alabilirim. Birde muhasebe kursuna gitmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla…

  1. Birsen: İkisi farklı alanlarda olduğu için önce birini tercih etmeniz gerekir. İsmek kurs kayıtları kursiyer.ismek.ist adresinden yapılmaktadır.

 3. Kuaforluk kursunuza kayit yapmak istiyorum.isyeri acmak icin.fakat internetteki tel no gecersiz diyor .lutfen yardimci olurmusunuz.iyi calismalar

  1. Havva: Başvurular kursiyer.ismek.ist adresinden ONLINE olarak yapılmaktadır.

 4. Aerobik kursu kayitlari ne zamana yas siniri varmi kizim 18 yasinda gelebilirmi

  1. Hülya: Kayıtlar başlamış olup, kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapabilirsiniz. 16 Yaş üzeri sağlık raporu alan herkes katılabilir.

 5. Merhaba bilgisayar kulllanimi egitimi icin nezamn kayit yaptirabilirim acaba

  1. Songül: Eylül ile mayıs ayları arasında başvurunuzu yapabilirsiniz.

 6. Selamün Aleyküm, Muhasebe Kursu Kayıtları ne zaman başlıyor. Acilll

  1. Fatma: Ve aleyküm selam İsmek kayıt tarihleri ile ilgili duyuruyu görmek için tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

 7. Essalamu aleykum, Kaytlar ne zaman başlar

  1. Çiçek: Ve aleyküm selam kayıtlar Eylül ayında başlayıp, mayıs ayı sonuna kadar devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir