İngilizce Kursu

İngilizce KursuDünyada en çok kullanılan dillerin başında ingilizce, sonrasında ise arapça gelmektedir. Bu nedenle daha bir önem kazanan ingilizce öğrenimi için sizlere Türkiye genelinde ücretsiz imkanlardan bahsetmek istiyoruz. Ücretsiz ingilizce kursları vesilesi ile sizde tercüman düzeyinde öğrenim sağlayabilirsiniz. İlk tanıtım yapacağımız şehir istanbul olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1996 yılından beri hizmet veren İSMEK olacaktır. İsmek ingilizce kursları 3 farklı alanda gerçekleşmektedir.  Bunlar sıfırdan başlayanlar için ingilizce, ileri seviye ingilizce ve mesleki ingilizce olarak kişinin ihtiyacı olan eğitimi almaları amaçlanmaktadır.

Ücretsiz İngilizce Kursu
İstanbul genelinde 233 kurs merkezi ile hizmet veren ismek kursları, ingilizce eğitimine ayrı bir önem vermektedir. Bu kapsamda kurs merkezlerimizin %90’ı mutlaka ingilizce A1-A2 yani başlangıç ve ileri kademe olmak üzere mevcuttur. Sadece mesleki ingilizce eğitimi yaygın olmak yerine belirli şube yada şubelerde işlenmektedir.

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İsteyenler
İngilizce A1 branşı ilk seviye yani sıfırdan öğrenmek isteyenler için özel olarak planlanmıştır. 120 saat süreli bu eğitimden yararlanmak için 16 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir. 120 Saatlik eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz, günlük hayatta ihtiyaçları olan, dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgisi sahibi olacaklardır.

İleri Seviye İngilize Eğitimi
Öncelikle bir hususu hatırlatarak devam edelim. İleri seviye ingilizce yani A2 için yukarka bahsettiğimiz, ingilizce başlangıç seviyesi için eğitim almış ve aynı zamanda eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olmak gereklidir. Bu şartları yerine getirdiğinizi düşünerek eğitim içeriğinden abhsetmek istiyorum.

160 Saat sürecek olan ileri kademe ingilizce kursumuzdan mezun olan bireyler, günlük olarlar, ve ansızın karşısına çıkacak iletişim durumlarında herhangi bir takılma ve sorun yaşamaksızın iletişim kurma becerisine kavuşacaklarıdr. Başlangıç seviyesinde tercümanlık yapma imkanıda bulacaksınız.

Mesleki İngilizce Eğitimleri
64 Saat sürecek bu eğitimlerde ise bireyler, konaklama alanında gerekli terminolojiyi öğrenmiş olacaklardır. Özellikle resepsiyonist gibi mesleklerde gerekli olan bu eğitimden faydanlanmak isteyen bireyler yukarda belirtilen, ileri seviye ingilizce eğitimi almış ve eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olması gerekir.

İngilizce Kursu Kayıt
Yukarda belirtilen eğitimler İsmek, yani istanbul genelinde geçerli olup tamammen ücretsizidir. Genel kayıtlar eylül ayı ilk haftası başlayıp eylül ayı sonuna kadar devam etmektedir. Ayrıca yıl boyunca ara kayıtlar alınmaktadır.

MEB Onaylı Sertifika
Özel kurslardan binlerce TL ödeyerek aldığınız eğitim size katılım sertifikası adı altında bir belge verip, geçerlilik konusunda pekte bağlayıcı olmazken, İsmek, Halk Eğitim Merkezleri, Busmek, İzmeb, Ko-mek- Belmek – Beltek- Gamek- Asmek gibi kurumlar ise size özel ve kamu kurumlarında geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermektedir.

Türkiye Geneli Ücretsiz İngilizce Kursları
Yukarda istanbul için bilgilendirme yaptık, tabiki Türkiye sadece istanbul’dan ibaret değildir. Bu kapsamda sayfamızda aynı zamanda Türkiyenin her yerinden sizlere ücretsiz ingilizce eğitimleri veren kurs ve meslek edindirme merkezlerini tanıtacağız. Sizlerde oturduğunuz il ve ilçede bulunan kurs merkezlerini aşağaki yorum ve soru formundan sorabilirsiniz.

   Paylaş
İsmek İngilizce Kursu için 10 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

İbrahim: A2 seviye için ilk etapta A1 sertifikası olması gerekir.

ibrahim

başlangıç seviyesi ing. biliyorum. sınava girerek sınavı geçersem 2. seviyeden başlayabilir miyim . teşekkürler. ayrıca ne zaman kayıt yaptırabilirim.

admin - WEBMASTERYOLCU

Nevin: kursiyer.ismek.org adresinden gerekli bilgiyi bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

NEVİN

Merhabalar,
İngilizce kurslarınız için nasıl kayıt olabilirim

Arif

İngilizce öğrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Kübra: Bunu kurs yöneticileri ile görüşmen gerekir.

kübra

Başlangıç düzeyinde ingilizce birikimim var herhangi bir sınava girip A2 düzeyinde kurstan başlama imkanım yok mu?

aden khalif

ingilizce kisa bir süre öğrenmek istiyorum

şükrüye sönmez

ücretsız ıngılızce kursuna kayıt olmak istiyorum ısmek kurslarında Altıntepe Maltepe yakınları olabilir

dilara

merhaba ben öğrenciyim bayrampaşa sağmacılarda okulum yine bu kapsamda ücretsiz ingilizce kursu veren neresi var bilgilendirebilirmisin ?? teşekkürler

İsmek Kursları