İngilizce Kursu

ingilizce kursu 300x300 İsmek İngilizce KursuDünyada en çok kullanılan dillerin başında ingilizce, sonrasında ise arapça gelmektedir. Bu nedenle daha bir önem kazanan ingilizce öğrenimi için sizlere Türkiye genelinde ücretsiz imkanlardan bahsetmek istiyoruz. Ücretsiz ingilizce kursları vesilesi ile sizde tercüman düzeyinde öğrenim sağlayabilirsiniz. İlk tanıtım yapacağımız şehir istanbul olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1996 yılından beri hizmet veren İSMEK olacaktır. İsmek ingilizce kursları 3 farklı alanda gerçekleşmektedir.  Bunlar sıfırdan başlayanlar için ingilizce, ileri seviye ingilizce ve mesleki ingilizce olarak kişinin ihtiyacı olan eğitimi almaları amaçlanmaktadır.

Ücretsiz İngilizce Kursu
İstanbul genelinde 233 kurs merkezi ile hizmet veren ismek kursları, ingilizce eğitimine ayrı bir önem vermektedir. Bu kapsamda kurs merkezlerimizin %90′ı mutlaka ingilizce A1-A2 yani başlangıç ve ileri kademe olmak üzere mevcuttur. Sadece mesleki ingilizce eğitimi yaygın olmak yerine belirli şube yada şubelerde işlenmektedir.

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İsteyenler
İngilizce A1 branşı ilk seviye yani sıfırdan öğrenmek isteyenler için özel olarak planlanmıştır. 120 saat süreli bu eğitimden yararlanmak için 16 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir. 120 Saatlik eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz, günlük hayatta ihtiyaçları olan, dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgisi sahibi olacaklardır.

İleri Seviye İngilize Eğitimi
Öncelikle bir hususu hatırlatarak devam edelim. İleri seviye ingilizce yani A2 için yukarka bahsettiğimiz, ingilizce başlangıç seviyesi için eğitim almış ve aynı zamanda eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olmak gereklidir. Bu şartları yerine getirdiğinizi düşünerek eğitim içeriğinden abhsetmek istiyorum.

160 Saat sürecek olan ileri kademe ingilizce kursumuzdan mezun olan bireyler, günlük olarlar, ve ansızın karşısına çıkacak iletişim durumlarında herhangi bir takılma ve sorun yaşamaksızın iletişim kurma becerisine kavuşacaklarıdr. Başlangıç seviyesinde tercümanlık yapma imkanıda bulacaksınız.

Mesleki İngilizce Eğitimleri
64 Saat sürecek bu eğitimlerde ise bireyler, konaklama alanında gerekli terminolojiyi öğrenmiş olacaklardır. Özellikle resepsiyonist gibi mesleklerde gerekli olan bu eğitimden faydanlanmak isteyen bireyler yukarda belirtilen, ileri seviye ingilizce eğitimi almış ve eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olması gerekir.

İngilizce Kursu Kayıt
Yukarda belirtilen eğitimler İsmek, yani istanbul genelinde geçerli olup tamammen ücretsizidir. Genel kayıtlar eylül ayı ilk haftası başlayıp eylül ayı sonuna kadar devam etmektedir. Ayrıca yıl boyunca ara kayıtlar alınmaktadır.

MEB Onaylı Sertifika
Özel kurslardan binlerce TL ödeyerek aldığınız eğitim size katılım sertifikası adı altında bir belge verip, geçerlilik konusunda pekte bağlayıcı olmazken, İsmek, Halk Eğitim Merkezleri, Busmek, İzmeb, Ko-mek- Belmek – Beltek- Gamek- Asmek gibi kurumlar ise size özel ve kamu kurumlarında geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermektedir.

Türkiye Geneli Ücretsiz İngilizce Kursları
Yukarda istanbul için bilgilendirme yaptık, tabiki Türkiye sadece istanbul’dan ibaret değildir. Bu kapsamda sayfamızda aynı zamanda Türkiyenin her yerinden sizlere ücretsiz ingilizce eğitimleri veren kurs ve meslek edindirme merkezlerini tanıtacağız. Sizlerde oturduğunuz il ve ilçede bulunan kurs merkezlerini aşağaki yorum ve soru formundan sorabilirsiniz.

   Paylaş
İsmek İngilizce Kursu için 22 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Doğukan: Kayıtlar Eylül ayı ilk haftası başlayacaktır. A1 eğitimleri için sadece kimlik fotokopinizle gelmeniz yeterlidir.

admin - WEBMASTERYOLCU

Serhan: Haftaiçi haftasonu eğitimleri olup, tamamen ücretsizdir. Beylikdüzü bir çok noktada kurs merkezi vardır. Eğitimler A1-A2 ve mesleki ingilizce şeklindedir.

Serhan

Hafta içi çalışanlar için, 1-Haftasonları kurs oluyor mu? 2-Beylikdüzü’nde ikamet ediyorum orada kurs var mı? 3-Kurslar tamamen ücretsiz mi? 4-Hangi seviyeye kadar İngilizce öğreniyoruz, ben başlangıç seviyesinden daha ileri bir noktadayım ve daha ileri bir düzeyde öğrenmek istiyorum
teşekkürler.

Doğukan

Merhabalar. Ben ingilizce eğitimi almak istiyorum kayıtlar şuna varmı? Kayıt olmak için neler gerekli? Hangi tarihler de kayıtlar var? Teşekkürler.

admin - WEBMASTERYOLCU

Dilan: eylül ayı ilk haftası başlamaktadır.

Dilan

Kayıt tarihleri ne zaman tam olarak.

handan

mesleki İngilizce öğrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Esra: Kurslar okullar gibi eğitim vermekte olup yaz aylarında 3 aylık tatile girmektedir.

Esra

İngilizce öğrenmek istiyorum. Ancak kayıtların eylül ayında olduğu söylendi. Acaba yakın tarihte yaz okulu filan yok mudur? İstanbul’un herhangi bir ismek merkezinde olabilir. Bana sefaköy-küçükçekmece-halkalı civarında herhangi bir kurs olabilir. hatta varsa şuan kayıt bahçelievler vs. de olabilir.

admin - WEBMASTERYOLCU

Erkan: Merhaba yandaki linke tıklayarak görebilirsin. http://www.ismekkurs.com/besiktas-ismek

Erkan

Merhaba,
Beşiktaş Ortaköy e en yakın kurs merkezi ve kayıt tarihlerini öğrenmemiz mümkün mü?

admin - WEBMASTERYOLCU

Uğur: İstanbul genelinde onlarca kurs merkezi var hepsini yazmam mantıklı olmaz, en iyisi sen ikamet ettiğin ilçe ve semti yaz size en yakın ingilizce eğitimi branşı kulunan kurs merkezi bilgisini aktarayım.

ugur

Ingilizce kurslari nerededir

admin - WEBMASTERYOLCU

Halil: Eylül ayında genel kayıtlaar başlar ve belirli aralıklarla yeni kayıtlar alınır.

halil

Ben ingolizce ogrenmek istiyorum ama kurslar eylül ayinda kayitlar basliyo daha erken yaptirma sansimiz varmidir yardimci olabilirmisiniz?

admin - WEBMASTERYOLCU

Selin: Size en yakın ismek kurs merkezine bizzat kayıt olarak

admin - WEBMASTERYOLCU

Okan: Size en yakın kurs merkezine bizzat başvuru yaparak.

okan alat

nasıl kayıt olcaz ve nerde numaranızı verırmısınız

Selin Altınbaş

Nasıl kayıt olup baslayabılırım ?

zeynep

Ücretsiz İngilizce öğrenmek istiyorum.

İsmek Kursları