İngilizce Kursu

Avrupalı ülkelerin bir zamanlar hasta adam muamelesi yaptığı Türkiye prangalarından kurtuldukça hedefini artırdı ve başta ticaret olmak üzere her alanda daha fazla yer edinmeye başladı. Tüm ülkelerin önem verdiği turizm alanındada yaptığı tanıtım çalışmaları ile başarılı olan ülkemiz her yıl turist sayısını önemli derecede artırmaktadır. Gerek turizm, gerekse ticaret, ihracat alanında yaşanan bu artış aynı zamanda daha fazla yabancı dil bilgisi olan insana ihtiyaç olduğunu ortaya koydu. Bunun için ülkemizin bir çok yerinde ücretsiz ingilizce kursları açılmaya başlandı. Onlardan biride İstanbul’un en gelişmiş sanat ve meslek kursları olan İsmek olup, bu sayfada İstanbul’da ücretsiz ingilzce fırsatlarını hep birlikte inceleyeceğiz.

İngilizce Eğitimi

Neden İngilizce Öğrenmeliyim?
Aslında her ülkenin kendi anadili olmasına karşın bir çok ülke ana dil olarak ingilizce kullanmaktadır. Onlardan bazıları ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da ingilizce ana dil olarak kullanılmaktadır. Ana dil dışında birde ulusal bir iletişim lisanı haline gelmesi nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 2 milyar insan tarafından 2. dil olarak önde gelmektedir. Turizm, iş hayatı, Eğitim başta olmak üzere birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Bazen temel seviyede bazen, ileri seviyede öğrenmemiz gereken bu dili öğrenmek artık oldukça kolay olup, gerek ücretsiz ingilizce kursları gerekse internet üzerinden yararlanabileceğiniz kaynaklar ile şimdi sizde ingilizce öğrenebilirsiniz.

İsmek İngilizce Kursu
Dünya’nın örnek aldığı bir eğitim kurumu İsmek 1996 yılında kurulmuş olup, geçen süreçte başarıları ve imkanlarını öylesine artırdıki ilk etapta İngilizce ve Arapça olan yabancı dil alanındaki eğitimler şimdi ise 11 farklı lisanı temel ve ileri seviyede öğrenmenizi sağlıyor. İstanbul’un 240 farklı noktasında bulunan ismek kurs merkezleri ile eğitim veren ismek ingilizce eğitimlerine ayrı bir önem vermektedir. Bunun için İsmek’te 4 farklı ingilizce branşı bulunmakta olup, temel, ileri seviye ve mesleki ingilizce alanında 2 eğitim bulunmaktadır.

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin A1
16 Yaş ve üzeri herkese açık olan kurum özellikle A1 ve A2 branşı ile hiç bir bilgi ve aramamaktadır. A1 düzeyinden başlayacağınız eğitim 120 saat sürmekte olup, temel seviye eğitimini tamamlayıp, sertifika aldığınızda bir üst olan A2 eğitimlerine katılma hakkını bulunmaktadır

İleri Seviye İngilize Eğitimi İçin A2
Tekrar belirtmek gerekirse ileri seviye ingilizce eğitimlerinden yararlanmak için mutlaka A1 sertifikanız olması gerekir. Bu yeterliliği karşılayanlar için başvurular online olarak yapılmaktadır. Aşağıda İsmek’in kayıt sistemi hakkında detaylı bilgi olup, mutlaka incelemelisiniz.

Mesleki İngilizce Eğitimi (Konakla, Bilişim Teknolojileri)
İsmek’te temel ve ileri seviye ingilizce eğitimlere ek olarak çalışanlar için ayrıca mesleki ingilizce eğitimleri bulunmaktadır. Bunların en önemlisi konaklama alanında olup, özellikle işi turizmcilik olanların çok işine yarayacağını düşündüğüm branş için A2 branşından eğitim almış, sertifika sahibi olmanız gerekir. Mesleki ingilizce sadece konaklama ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda ülkemizinde çok yakından takip ettiği bilişim teknololeri alanında kendini geliştirmek isteyenler için fırsat sunmaktadır.

MEB Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız
Ülkemizde ingilizce öğrenmek için oldukça geniş kapsamlı imkanlar olup, onlardan biride özel ingilizce kursları konumu, durumu ve markasına göre değişen fiyatları olup, binlerce TL ödeyerek aldığınız eğitim size katılım sertifikası adı altında bir belge verip, geçerlilik konusunda pekte bağlayıcı olmamaktadır. İsmek, Halk Eğitim Merkezleri, Busmek, İzmeb, Komek- Belmek – Beltek- Gamek- Asmek gibi kurumlar ise size hem ücretsiz eğitim verip, hemde eğitimde başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika vermektedir.

İsmek Kurslarında Nasıl Kayıt Olunur?
Sizde İsmek’in ingilizce kurslarından yararlamaya karar verdinizse şimdi kayıt kısmına geçiyorum. Tekrar belirtmek gerekirse İsmek İstanbul’a özel bir kurum olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle eğitimlerden İstanbul’da bulunan 16 yaş ve üzeri bireyler yararlanabilir. Aşağıda Türkiye genelinde ücretsiz ingilizce kursları bilgisi veren kısmı incelemelisiniz.

Kayıtlar Online Yapılıyor: İsmek geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğu online başvuru sistemi ile ingilizce kurslarıda dahil olmak üzere tüm eğitimleri için kayıtları İsmek Online üzerinden yapılmasını sağlamaktadır. Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıt süreci okullar kapanana kadar devam etmektedir. Kayıtların açılması ile birlikte http://www.kursiyer.ismek.org adresinden kullanıcı adı ve şifre gerekeden sadece TC kimlik numaranız ile giriş yapabilir ve dilediğiniz kurs merkezi, dilediğiniz branşa asil yada yedek kontenjandan başvuru yapabilirsiniz. Unutmayın bu sadece ön kayıt olup, daha sonra size kurs merkezinden ulaşılacaktır.

Türkiye’nin Her Yerinde Ücretsiz İngilizce Kursları
Tabiki tek ücretsiz imkanlar İstanbul’da olmayıp benzer sanat ve meslek eğitimi kursları başta büyükşehirler olmak üzere bir çok ilimizde bulunmaktadır. Bunun dışında devletimizin bir asırlık eğitim kurumu olan Halk Eğitim Merkezi müdürlükleride bu iş için sizlere hizmet vermektedir.

Halk Eğitim Merkezi İngilizce Kursu
Türkiye’nin tüm ilçelerinde en az 1 şubesini bulacağınız kısa adı HEM olan Halk Eğitim Merkezi yabancı dil alanında özellikle ingilizceye önem vermektedir. E-yaygın sistemi ile online başvuru sistemini başlatan kurum bir çok merkezde kayıtlar online yapılırken, bir çoğu halen kurs merkezlerinde bizzat yapılmaktadır. Eğitimlerin başlaması için gerekli 12 kişilik kontenjan dolduğunda eğitim başlamaktadır.

Bunun dışında İzmir’de İzmeb, Konya’da Komek, Kocaeli’de Ko-mek, Bursa’da Busmek, Kayseri’de Kaymek, Gaziantep’te Gasmek, Sakarya’da Samek gibi belediyelerin sanat ve meslek eğitim merkezleri imkan sağlamaktadır. Aynı şekilde bir çok ilçe belediyeside bu olanakları sağlamakta olup, Gesmek, Dermek, Yılmek, Keçmek, Yenimek, Baygem daha bir çok ücretsiz sanat ve meslek kursları sizlere ücretsiz ingilizce eğitimi vermektedir. Yapmanız gereken biraz araştırmak olup, hem eğlenceli, hemde güzel dostlukların kurulacağı bu eğitimlere öncelik vermelisiniz. Sakın ücretsiz bir işe yaramaz diye düşünmeyin o günler geride kalmıştır.

   Paylaş
Ücretsiz İngilizce Kursu için 11 yorum yapılmış


hasan özmercan

ingilizce ögrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatime: Kayıtlar Eylül ayında başlamakta olup, eğitimler 3-4 ay sürmektedir.

fatime oumar djibrillah

Merhabalar ben seneye üniversite başlamak istiyorum bu yüzden kısa zamanda ingilizce öğrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

İbrahim: A2 seviye için ilk etapta A1 sertifikası olması gerekir.

ibrahim

başlangıç seviyesi ing. biliyorum. sınava girerek sınavı geçersem 2. seviyeden başlayabilir miyim . teşekkürler. ayrıca ne zaman kayıt yaptırabilirim.

admin - WEBMASTERYOLCU

Nevin: kursiyer.ismek.org adresinden gerekli bilgiyi bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

NEVİN

Merhabalar,
İngilizce kurslarınız için nasıl kayıt olabilirim

Arif

İngilizce öğrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Kübra: Bunu kurs yöneticileri ile görüşmen gerekir.

kübra

Başlangıç düzeyinde ingilizce birikimim var herhangi bir sınava girip A2 düzeyinde kurstan başlama imkanım yok mu?

aden khalif

ingilizce kisa bir süre öğrenmek istiyorum

İsmek Kursları