İngilizce Kursu

Bir ülkenin ve ulusun kalkınması dünya ticaret hacminden elde ettiği gelir ile mümkündür. Bir zamanlar hasta adam muamelesi gören Türkiye prangalarından kurtuldukça her alanda başarıları yakalamaya devam ediyor. Daha fazla turizm, daha fazla ihracat ve daha fazla yatırım çekmeliyiz. Bunun için ilk yapmamız gereken akıcı bir yabancı dil bilgisine sahip olmaktır. Eskiden gazete kuponları ile dağıtılan İngilizce sözlükleri yerini ücretsiz kurslar almıştır. Onlardan biride İsmek olup, 8 farklı yabancı dil eğitimi ile İstanbul’un ücretsiz sanat, meslek ve yabancı dil eğitim merkezi olmaya devam ediyor.

Ücretsiz İngilizce Eğitimi

Neden İngilizce Öğrenmeliyim?
Şuan dünyada en çok konuşulan dillerin başında İngilizce gelmektedir. 30’dan fazla ülkede ana dil yada 2. lisan olarak kullanılmaktadır. Türkiye’ye gelen turistlerin %90 gibi önemli bir bölümü kendi dilleri dışında 2. dil olarak kullanmaktadır. Yani artık uluslararası başarı elde etmek için en azından İngilizce bilmek zorundayız. Bu sadece gerçek hayat için değil, aynı zamanda işinizi bilgisayar ortamında yapan biriyseniz kullandığınız bir çok program ve İnternet sitesi İngilizce olabilmektedir. Bu nedenle hiç olmazsa temel düzeyde bilgiye sahip olmalıyız.

İsmek İngilizce Kursu
Tüm dünyanın örnek aldığı eğitim kurumlarından biri İsmek yabancı dil alanında yaptığı başarılı çalışmalar ile sürekli gündem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yabancı dil alanındaki eğitim sayısını 8’e yükseltmiş ve daha fazla seçenek sunar hale gelmiştir. İsmek 2015-2016 döneminde ise adeta devrim niteliğinde çalışma yaptı ve İngilizce branş sayısını 4’e çıkardı. Bununla da yetinmedi eğitimleri Avrupa standartları haline getirdi ve Avrupa konseyi ile işbirliğine giderek aldığınız sertifikanın dünya genelinde geçerli olmasını sağladı.

Başlangıç, Temel, İleri Seviye Eğitimler
İsmek’i tanıma fırsatı olmayanlar için kısaca sıfırdan bilgi ve meslek edinebileceğiniz bir yer olarak tanıtabilirim. Çünkü sizden hiç bir bilgi, tecrübe beklemeden eğitim vermektedir. Aynı şekilde yabancı dil eğitimleri içinde geçerli olan bu uygulama ile mezuniyet durumunuz ne olursa olsun İsmek İngilizce kurslarından yararlanabilirsiniz. Bunun için her düzeye göre 4 farklı branş bulunmaktadır.

A1: Yabancı dil eğitimlerinde A1-A2-B1 vs şeklinde sınıflandırma olup, sıfırdan başlayacakların katılması gereken eğitim A1 branşıdır. Diğerlerine katılmak için öncelikle bir alt eğitime katılmış ve sertifika almış olmanız gerekmektedir. A1 seviye eğitimleri 120 saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, harfler, rakamlar, ve günlük hayatta basit düzeyde ihtiyacımız olan dil bilgisini öğreneceksiniz.

A2: Bir üst branşı tamamlayıp sertifika aldığınızda kendinizi geliştirmek için İngilizce A2 eğitimlerine katılma hakkı kazanırsınız. Bu eğitim biraz daha uzun olup, 160 saat sürmektedir. Bu aşamada artık temel düzeyde İngilizce konuşme ve anlama becerisi kazanırsınız.

B1: İlk defa bu yıl eğitimi verilmeye başlanmış olan İngilizce B1 branşı ile ileri seviye eğitim denebilir. Sosyal ortamlarda konuşulan dili kolayca anlama, İngilizce içerikli yayın yapan radyo ve televizyon kanallarını takılmadan anlama yeteneği elde edeceksiniz. 100 Saat sürecek eğitimlere mutlaka katılmanızı öneririmm

Mesleki İngilizce (Konaklama)
Aldığınız eğitimleri fırsata çevirmek isterseniz size son bir önerimiz daha olacaktır. A1-A2 eğitimlerine katılıp, sertifika sahibi olan kursiyerlere ayrıca mesleki yabancı dil eğitimi önerilmektedir. Özellikle turizm kentlerinde yaşayanlar için otelcilik, tur rehberliği ve turizm danışmanı gibi bir çok meslek bulunmaktadır. Bunun için İngilizce bilgisi + konaklama üzerine deneyim önemlidir. İsmek İngilizce kurslarından biride mesleki eğitimi üzerine olup, konaklama odaklı bir eğitim süreci sizi beklemektedir. 64 Saat sürecek olan bu eğitime katılarak hayatınızda yeni bir pencere ve istihdam alanı açmış olursunuz.

Mİlli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika
Yabancı dil eğitimi almak için tek alternatifiniz İsmek değildir. Fakat avantajlarına baktığınızda ücretsiz oluşu dışında ayrıca eğitim sonunda alacağınız sertifikalar çok önemlidir. Binlerce TL ödeyip katılacağınız özel kurslar size katılım belgesi verirken İsmek kursiyerleri ile Türkiye’nin her yerinde geçerliliği bulunan MEB onaylı sertifika almaktadır.

Dünyanın Her Yerinde Geçerli Sertifikasyon
İsmek neden bu kadar gündem olduğunu şimdi daha net anlayacaksınız. İsmek 2015-2016 yılına bir çok yenilik ile başladı onlardan biride yabancı dil alanında yaşanmış olup, İngilizce eğitimi alanlar artık sadece MEB onaylı sertifika ile yetinmiyor. Dünya genelinde geçerliliği bulunan sertifikasyon kazanıyor. Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen ve Türkiye’ninde dahil olduğu Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı kapsamında bundan böyle İsmek’te İngilizce öğrenenlerin sertifikası tüm Dünyada geçerlidir.

İngilizce Kurs Kayıtları Nasıl Yapılır?
Başarılı çalışmaları her alanda karşımıza çıkan kurumdan yararlanmak için sadece 2 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. 16 Yaş üzeri herkesin katılma imkanı bulduğu eğitimlere başvurular İnternet üzerinden Online olarak yapılmaktadır. Her yıl Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıtlar kurslar tatil olana kadar devam etmektedir. Sizde bu imkanlardan ücretsiz yararlanmak isterseniz yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapabilirsiniz. Kayıt süreci ile ilgili bilgilere aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

İstanbul Dışında Ücretsiz İngilizce Kursları
Sitemizin ana ekseniz İstanbul ve İsmek üzerine olması nedeniyle bilgiler genelde İstanbul’da yaşayanlara yönelik olmuştur. Fakat bu imkanlar sadece İstanbul’da yaşayanlar için geçerli olmayıp, Türkiye’nin her yerinde bulabilirsiniz. İlk ilgilenmeniz gereken kurum her ilçede en az bir şubesi bulunan Halk Eğitim Merkezi olmalıdır. Bunun dışında İl ve İlçe belediyeleri tarafından sağlanan kurslar bulunmaktadır.

Konya ve Kocaeli’de yaşayanlar için Komek, İzmir’de İzmeb, Kayseri’de Kaymek, Antalya’da Asmek, Gaziantep’te Gamek, Bursa’da Busmek, İnesmek, Osmek, Yılmek yanı sıra Sakarya’da Samek gibi kurumlar yine ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Sitemizde Türkiye genelinde ücretsiz kurs veren kurumların bilgisi bulunmaktadır.

Ücretsiz İngilizce Kursu için 22 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Yusuf: Ko-mek kurslarını inceleyiniz. Kocaeli’de Ko-mek kursları hizmet vermektedir.

Yusuf

ben ogrenmek istiyorum ve sizin Kocaeli subenizi ziyaret ettim ama benım iş çalışma şartları na uymadıgından geri çevrildim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çalışma saatlerim 8-16 ve 16-00 cumartesi dahil şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

admin - WEBMASTERYOLCU

Sevda: Bir üst eğitime başvuru yapabilmek için öncelikle alt kademe eğitim ve sertifika sahibi olunması gerekir.

Sevda

Peki almanca a1 a2 ingilizce a1 a2 b1 toplam egitimi 1 sene icerisindemi tamamlıyoruz ve hepsinin sertifikasını alabiliyormuyuz?

admin - WEBMASTERYOLCU

Sevda: Almanca A1 ve A2 olmak üzere 2 branş olup, İngilizce ise A1, A2 ve B1 seçenekleri bulunmaktadır.

Sevda

İngilizce ve almanca kursu toplam kac bölümden(a1b2) oluşuyo? toplam kac sertifika alınıyo ? Ve kurs nekadar sürede tamamlanıyo

admin - WEBMASTERYOLCU

İzzet: Genel kayıtlar Eylül ayında başlamaktadır.

izzet

A2 sertifikam var B1 için ne zman kayit yaptirabilirim .

figen

Ben kayit yaptirmsk isyedim ama bi turlu yakalayamadim. H. Sonlari full dolu oluyo ve kaydolamiyorum. Yedekte bile cok gerideyim maalesef

admin - WEBMASTERYOLCU

Evet: Davut kayıtlar devam ediyor. A1 branşı ile başlamanız gerekir.

davut

yurt dışına gitmek için ingilizce ögrenmek istiyorum ama hiç bilgim yok kayıtlar halen devam ediyor mu ?

hasan özmercan

ingilizce ögrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatime: Kayıtlar Eylül ayında başlamakta olup, eğitimler 3-4 ay sürmektedir.

fatime oumar djibrillah

Merhabalar ben seneye üniversite başlamak istiyorum bu yüzden kısa zamanda ingilizce öğrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

İbrahim: A2 seviye için ilk etapta A1 sertifikası olması gerekir.

ibrahim

başlangıç seviyesi ing. biliyorum. sınava girerek sınavı geçersem 2. seviyeden başlayabilir miyim . teşekkürler. ayrıca ne zaman kayıt yaptırabilirim.

admin - WEBMASTERYOLCU

Nevin: kursiyer.ismek.org adresinden gerekli bilgiyi bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

NEVİN

Merhabalar,
İngilizce kurslarınız için nasıl kayıt olabilirim

Arif

İngilizce öğrenmek istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Kübra: Bunu kurs yöneticileri ile görüşmen gerekir.İsmek Kursları