Esenler

Geçmişte Bizanslıların yaşadığı bir yer olan Esenler, Osmanlı İmparatorluğu döneminde ise önemli askeri alanlar olarak kullanılmıştır. İlk etapta Bakırköy’e bağlı iken daha sonra Güngören’e bağlanmış ve 2013 yılında ise ilçe olmasına karar verilmiştir. Toplamda 16 mahallesi bulunan Esenler’de yaklaşık yarım milyon insan yaşamaktadır.

Sanayileşmeden uzak daha çok yerleşim yeri olarak kullanılan ilçe ile aynı adı adı taşıyan Esenler Otogarı olarak bilinen İstanbul’un en büyük otobüs terminali aslında bu ilçede değil aksine komşusu olan Bayrampaşa ilçesinde bulunmaktadır.

Esenlerin daha hızlı gelişip, kalkınması sanayi alanların yaygınlaşması için sanat ve mesleki eğitimlere öncelik verilmiş olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek Esenler’de 6 farklı eğitim merkezi ile hizmet vermektedir.

Esenler Kurs

Esenler İsmek (Nenehatun Kurs Merkezi)
Nenehatun Mahallesi, İnönü Caddesi, No:17
0212 562 39 07

Adli Kalem İşleri
Zaman öyle hızlı ilerliyor ki aynı zamanda kavramları da sürekli değiştirmektedir. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar adli kalem işleri diye bir meslek olduğunu göremezsiniz bilgisayar henüz tam olarak kullanılmaya başlanmadan önce adliye önlerinde daktilo ile katiplik yapan insanları görürsünüz. O günlerden eser kalmayıp, günümüzde ise hukuk alanı sadece hakim, savcı, avukatlık olmayıp, aynı zamanda adli kalem işleri gibi bir mesleği de hayata geçirmiştir. İsmek gibi kurslarda eğitimi verilen bu branş ile sizde farklı bir mesleğe adım atabilirsiniz.

Arapça ve İngilizce
İş hayatında daha başarılı olmak isteyenlerin ilk tercihi hiç şüphesiz şirket yönetimlerinde görev almak olacaktır. Fakat bunun için en gerekli eğitimlerden biride yabancı dil ve genelde İngilizce ile Arapça ön plana çıkmaktadır. Okulda bu bilgileri öğrenme imkanı olmayanlar için ücretli ve ücretsiz kurslar ihtiyacınıza cevap vermektedir. İstanbul’da yaşayanlar için özellikle İsmek herhangi bir ücret ödemeden yabancı dil eğitimleri vermektedir.

Yönetici Asistanı ve Diksiyon
Esenler Nene Hatun İsmek kurs merkezine dair aktaracağımız son branş bilgisi yine çalışma hayatına yönelik olup, özellikle yönetici olabilmek için bazı teknikleri hayatınızda alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu konuda eğitim almak isterseniz İsmek Yönetici Asistanı branşı isteğinize cevap verecektir. Aynı şekilde başarılı ve ikna edici bir iletişim yönünüz olsun isterseniz de Diksiyon bu alanda mutlaka tercih etmeniz gereken branşlardan biridir.

ATIŞALANI İSMEK
İlçenin en hızlı gelişen mahallelerinden biri Birlik Mahallesi olup, genelde insanlar burayı Atışalanı olarak bilmektedir. Osmanlı’dan kalan bir kavram olup, askerler burayı atış talimi olarak kullandığı bilinmektedir. İçerisinde 3 okul ve bir sağlık ocağı bulunan mahalle aynı zamanda Atışalanı İsmek olarak hizmet veren ve yaklaşık 20 branşta ücretsiz kurs imkanı sağlayan eğitim merkezi yer almaktadır. Detaylar butona tıklayınız.

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ
16 Mahallesen oluşan Esenler ilçesinde dikkat çeken semtlerden biride Fevzi Çakmak Mahallesi olup, özellikle ilçenin en gelişmiş ikinci kurs merkezi burada yer almaktadır. 40’dan fazla branşı bulacağınız Fevzi Çakmak Mahallesi İsmek kurs merkezi Atışalanı caddesi üzerinde yer almaktadır.

TURGUTREİS MAHALLESİ
İlçenin her yerinde Osmanlı’dan eserler ve isimlerini görürsünüz, onlardan biride: Turgutreis Mahallesi olup; yine içerisinde 30’dan fazla branş ile ücretsiz yararlanabileceğiniz kurs merkezi içermektedir.

Fatih Mahallesi
Fatih Mahallesi, 41. Sokak No:32, (Muhtarlık Binası Üst Katı)
0212 610 85 30

İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu
Çifte Havuzlar Mahallesi, Eski Londra Asfaltı Caddesi, No:157
0212 482 93 24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir