İsmek Branş Listesi

Türkiye’nin en büyük ücretsiz kurs merkezi İsmek’te eğitimi verilen branş sayısı her yıl artarak devam ediyor.  1996 Yılında sadece 3 branş ile başlanan eğitim faaliyetleri günümüzde ise 500’den fazla branş seçeneği ile devam etmektedir. Zorunlu öğrenim yaşını tamamlayan herkesin yararlanabildiği İsmek kurslarında eğitimi verilen branşları aşağıda bulacak, detaylarını inceleme imkanı elde edeceksiniz. Her yıl yenileri eklenen liste aşağıda yer alan bağlantıda PDF formatında aktarılmıştır.

İsmek 2016-2017 Branş Listesi
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi branş listesi her yıl yenilenmektedir. Yeni eğitimler eklenmekte, bazı eğitimler ise son bulmaktadır. İsmek tarafından yayınanan branş listesini aşağıdaki bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/wp-content/uploads/2016/07/ismek-2016-2017-brans-rehberi.pdf

Branş Sayısı 540’a Yükseldi
Her yıl gelişerek devam eden İsmek branş sayısına bu yıl 128 eğitimi birden ekledi. Geçtiğimiz yıl 412 olan eğitim seçeneği bu yıl 540’a çıkarıldı. Bir çok alanda yeniliklerin yer aldığı yeni liste yukarıdaki bağlantıya eklenmiş olup, özellikle Bilişim Teknolojileri alanı daha bir ilgi çekici hale gelmiştir. Şimdi dilerseniz alan ve branşlara özet şekilde göz atmaya başlayalım.

AHŞAP TEKNOLOJİSİ
Türkiye’de en fazla istihdamın gerçekleştiği çalışma alanlarından biride sağlıklı bir ürün olan ahşap sektörüdür. Bu alanda eğitim almak isteyenler için İsmek Ahşap Teknolojisi alanında 4 farklı seçenek bulunmaktadır. Bilgisayar destekli proje çizimi ve model gemi yapımı en çok tercih edilen eğitimler arasında yer almaktadır.

ahsap-teknolojisi ahsap-teknolojisi-2

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ
İnsanlar doğduğunda onları merhamet ve şefkati ile saran bir aileleri bulunur. İlerleyen yaşlarda ise kendisi de bir aile kurarak mutlu bir yaşama kaldığı yerden devam eder. Aile birlik ve bütünlüğü için uyulması gereken bazı küçük ama etkili hususlar bulunmaktadır. Bu tür eğitimleri bulacağınız Aile ve Tüketici Bilimleri alanında yine 4 farklı branş seçeneği bulunmaktadır. Evlilik öncesi eğitim gelin ve damat adaylarını beklerken aynı şekilde Çocuk Beslenmesi kursu anne adaylarını bilgilendiriyor.

cocuk-beslenmesi cocuk-beslenmesi-2

BAHÇECİLİK
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları toprak ve doğa ile iç içe olmaya alışkın bir toplum olup, çoğu insanımız hayatını topraktan idama ettirmektedir. İstanbul’da yaşayanlar için biraz sıkıntılı olan bu süreci aşmak için İsmek bahçecilik eğitimleri ile doğa ile iç içe olmanız amaçlanıyor. 3 Farklı eğitimin yer aldığı bu alanda başta bahçe bakımı olmak üzere park ve koruların bakımı ile İstanbul’da organik bal tüketmek isteyenler için arıcılık eğitimi verilmektedir.

bahcecilik bahcecilik-2

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
Dünya genelinde son 20 yıl içerisinde çok köklü değişiklikler meydana geldi. Bunun en önemli nedeni Telefon, Bilgisayar ve İnternet ekseninde gerçekleşmiş olup, yeni meslekler ve iş alanları ortaya çıkmıştır. Bu mesleklerden birine adım atmak isteyenlerin en çok ilgilendiği bölüm Bilişim Teknolojileri alanı olup, İsmek ücretsiz eğitimleri ile bu alanda 29 farklı eğitim seçeneği sunmaktadır. Konuyu özetle ele almak gerekirse Bilgisayar bilmeyenler için sıfırdan Bilgisayar kullanımı yanı sıra Ofisler için en önemli yazılımlardan biri olan Microsoft Office kullanımı ve hatta ileri seviye Excel ile daha hızlı işlem yapmak için hızlı klavye kullanımı gibi seçenekler bulunmaktadır. Aynı şekilde İnternet alanında yer edinmek isteyenler için Blog, Web Tasarım, Web Programlama ve hatta Google Adwords Reklamcılık ve SEO eğitimleri dahil edilmiştir. Aynı şekilde son yıllarda kullanımı hızla yaygınlaşan akıllı telefonlar için Android programlama eğitimleri yer almaktadır. Aşağıda yer alan listede İsmek Bilişim Teknolojileri branşında yer alan kursları görebilirsiniz.

bilisim-teknolojileri bilisim-teknolojileri-2

BÜRO YÖNETİM VE SEKRETERLİK
Geçmişte üretim daha çok esnaf türü küçük işletmeler ile yapılırken 20. yüzyılda ise daha çok endüstri tarzı işletmeler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yüzlerce binler çalışanın istihdam edildiği bu merkezlerde yönetim olmazsa olmazlardan biridir. Yönetim kademesinin işini kolaylaştırmak adına yönetici asistanı, ofisboy gibi çeşitli meslekler bulunmaktadır. Sizde ofis içerisinde bir görevde istihdam edilmek isterseniz Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanın 2 farklı eğitim seçeneği içermektedir. Yönetici asistanı ve Türkiye’de kullanımı hızla yaygınlaşan F klavye hızlı kullanım eğitimlerinden birini yada her ikisini tercih edebilirsiniz.

buro-yonetimi sekreterlik

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ
Tüm ülkelerin kaderi genç nüfusun fazlalığı ve başarısı ile yakından alakalıdır. Nüfus oranı yaşlı olan ülkeler sürekli başka ülkelerden çalışan insan ithal etmektedir. Türkiye’nin aynı kaderi yaşamaması için anne ve babalara büyük görev düşmektedir. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, onları başarılı bireyler haline getirmek için İsmek Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında 3 yaşından 18 yaşına kadar tüm çocuk ve gençlerin gelişim ve eğitimleri yer almaktadır. Aynı şekilde bu alanda meslek sahibi olmak isteyen hanımlar içinde çocuk bakım elemanı kurs seçeneği kesinlikle değerlendirilmesi gereken eğitimlerden biridir.

cocuk-gelisimi cocuk-beslenmesi

EL SANATLARI
İsmek bildiğiniz gibi 16 yaş üzeri herkese yönelik eğitim veren bir kurum olup, kimi arkadaşlar sanat ve mesleki eğitim için gelirken, kimi kursiyerlerimiz hobi türü eğitimler için gelmektedir. Güzel zaman geçirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği eğitimler arasında hiç şüphesiz el sanatları bulunmaktadır. Hayal ettiğiniz sanatı icra etmek isteyenler için İsmek El Sanatları branşında yok yok 67 farklı branşın yer aldığı listeyi aşağıda görebilirsiniz.

el-sanatlari el-sanatlari-alani

GAZETECİLİK
Gelişen teknoloji ile birlikte haber alma imkanları artarken en eski haber alma yöntemlerinden biri olan gazete halen etkinliğini korumaktadır. Bu alanda meslek sahibi olmak isteyenler için Gazetecilik alanı olup, tek branşın yer aldığı bu bölümde Dijital Fotoğrafçılık şeklinde kurs seçeneği bulunmaktadır.

gazetecilik

GIDA TEKNOLOJİSİ
Nüfusu 80 milyonu aşan Türkiye’de ihtiyaç duyulan her şey aslında bir iş alanı, bir meslek haline gelmektedir. Öyle ki yediğimiz, içtiğimiz her şey bile mesleki ve çalışma alanı oluşturmaktadır. İsmek bunu göz önünde bulundurarak yiyecek içecek alanında özel eğitimlerin yer aldığı kurs ve kurs merkezleri açmaktadır. Örnek vermek gerekirse Fırıncılık Okulu, Mutfak Sanatları Okulu gibi merkezler bulunmaktadır. Bunun için Gıda Teknolojisi alanı planlanmış olup, 8 farklı branş seçeneği ile özellikle ekmek yapımı alanında bir çok seçenek sunulmaktadır.

gida-kurslari gida-teknolojisi

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ
Ülkemizde en çok istihdam imkanı sunan sektörlerden biri hiç şüphesiz Tekstil alanı olmaktadır. Türkiye’nin her yerinde iş imkanı bulacağınız bu sektörde yer almak isterseniz İsmek 42 branş seçeneği ile başta modelistlik ve stilistlik gibi seçenekler bulunmaktadır. Aynı şekilde giysi kalıpları hazırlama eğitimlerinde kendi kıyafetlerinizi kendiniz hazırlama imkanı bulacaksınız. Eğitimler sadece giyim üzerine olmayıp, aynı zamanda Moda Fotoğrafçılığı gibi çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

giyim-kurslari giyim-uretim-teknolojisi

GRAFİK VE FOTOĞRAF
Hızla gelişen teknoloji o kadar çok şeyi değiştirdi ve geliştirdi ki sürekli yeni araçlara ihtiyaç duyar hale geldik, bu hızlı gelişimin yaşandığı mecralardan biride günlük hayatta vazgeçilmezlerden biri haline gelen fotoğraf ve grafik alanında yaşanmaktadır. Eskiden 36’lık pozlu makineler ile çekilen fotoğrafları yerini daha hızlı ve kaliteli çekimler yapabilen dijital makinelere bıraktı. Dijital oramda elde edilen resimler aynı zamanda bilgisayar programları ile müdahale edilerek farklı görünümler elde edilmeye başlandı. Bunun için bir çok yazılım geliştirildi ve bir çoğu iş alanında kullanılmaya başlandı. İşte bu dünyaca ünlü resim düzenleyici araçları İsmek Grafik ve Fotograf alanında yer alan branşlarda bulacaksınız. Bu alanda 11 farklı branş seçeneği yer almaktadır.

fotograf grafik

GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ
İnsan yaşamının olduğu her yerde çeşitli ihtiyaçlar boy göstermektedir. Bunlar en temel ihtiyaçlar olabildiği gibi aynı zamanda kişinin güzelliği ve bakımına dair ihtiyaçları olabilmektedir. Kadın yada erkek farkı olmaksızın güzel ve bakımlı görünmek için özellikle güzellik salonları ve kuaförlerden sıkça hizmet alırız. Peki sizde bu hizmet alanlarından birinde meslek sahibi olmak ister misiniz? cevabınız evet ise İsmek Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında kadın ve erkek kuaförlüğü yanı sıra cilt bakımı ve makyaj eğitimleri yer almaktadır. Daha fazla detayı aşağıda yer alan listede bulacaksınız.

guzellik sac-bakimi-hizmetleri

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON
Bazı çalışma alanları var ki sürekli insanlarla iç içe olmanız gerekebilir. Onlardan biride halkla ilişkiler alanı olup, bu alanda görev yapan insanların daha fazla iletişim sanatına ihtiyaçları bulunmaktadır. Bunun için İsmek Halkla İlişkiler ve Organizasyon alanını açmış olup, 2 farklı branş seçeneği ile Çağrı Merkezi Elemanı ve Müşteri Asistanı şeklinde 2 farklı eğitim içermektedir.

cagri-merkezi musteri-asistani

İsmek branş listesi sayfası güncellemesi devam ediyor.

Branş Listesi için 72 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Gül: Kayıtlar Eylül-Haziran ayları arasında devam etmektedir. Kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsiniz.

Gul

Ben yabanciyim. Manikur pedikur kursuna katilmak istiyorum
Kayitlar ne zaman basliyor?

Hilal

İleri ofis programılarına katıldım ama ne olduğunu bilmiyorum ileri ofis programları hakında biraz bilgi verebilirmisiniz

Türkan

Olan kurslar bana çok uzak pendik kaynarcaya gelmesimümkünmüdür teşekkür ederim

admin - WEBMASTERYOLCU

Fidan: Kimsenin dönmesini beklemeyin. İsmek kurs kayıtları kursiyer.ismek.org adresinden online olarak yapılmaktadır.

Fidan şekerci

Ev hanimiyim.Fotoğrafçılık kursuna gitmek istiyorum.
Meslek edinmek istiyorum.En kısa zamanda
donerseniz çok mutlu olurum.

admin - WEBMASTERYOLCU

Sedat: İstanbul’da yaşıyorsanız İsmek Rusça kurs kayıtları kursiyer.ismek.org adresinde online olarak yapılmaktadır.

sedat

RUSÇA KURSLARIYLA İLGİLENİYORUM,NERDEN BAŞVURABİLİRİM,YAKIN ZAMANDA BAŞLAYACAK BİR KURS VAR MI?BİLGİ VEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM.ŞU AN 0 SEVİYEDEYİM DİYEBİLİRİZ.HIRKA İ ŞERİFTEKİ KURS MERKEZİ İÇİN SORUYORUM.

admin - WEBMASTERYOLCU

Zafer: Bunun için mesleki yeterlilik belgesi almak gerekir. Araştırmanızı bu yönde yapmalısınız.

Zafer

Cam silme sertifikasi almak istiyorum yüksekte cam silebilr sertifikasına nasıl alirm nereye müracat etmem gerekiyor yardım

admin - WEBMASTERYOLCU

Yasemin: Kurslarda eğitim düzeyine bakılmamaktadır. Aldığın sertifika Türkiye genelinde geçerli fakat iş garantisi vermemektedir.

Yasemin

Ben çocuk gelişimi kursuna katılmak istiyorum hangi şartlarda katılabilirim yani okul durumu önemlimi birde aldığım sertifikayla bütün okullarda iş sahibi olma imkanım olurmu acaba???

admin - WEBMASTERYOLCU

Recep: 16 Yaş üzeri herkes bu eğitimlerden yararlanabilir. Başvurular kursiyer.ismek.org adresinden online olarak yapılmaktadır.

Recep

Slm ben lise bir ögrencisiyim bede bu kurslara katilabilirmiyim ve nede basvurular aliniyor

admin - WEBMASTERYOLCU

Murat: Bu durumda hatalı seçtiğin branşı iptal etmen gerekir. Böylece başka bir branş seçme hakkın doğar.

murat

Yanlış branş seçtim değiştirme hakkım varmı varsa nasıl ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Funda: kursiyer.ismek.org adresinden ilgilendiğiniz eğitimlerin hangi kurs merkezlerinde olduğunu görmelisiniz.

Funda

Halkla ilişkiler ve organizasyon kursuna katılmak
İstiyorum. Halkla ilişkiler mezunuyum ama kendimi
Geliştirmek istiyorum. İstanbul/Üsküdar yakın kurs
Binası nerede?

Hilal Ayvacı

Fotoğrafçılık eğitimi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

admin - WEBMASTERYOLCU

Lebibe Hanım: İsmek öğretmen ve usta öğretici başvuruları kariyer.ismek.org adresinde online olarak yapılmaktadır.İsmek Kursları