Adobe Illustrator Kursu

Günlük hayatta sürekli karşımıza çıkan basılı yada dijital resimler kendi içerisinde iki farklı gruba ayrılır. Piksel ve Vektörel tabanlı tasarımlar olmak üzere, bu resimleri oluşturmak, yönetmek ve baskıya hazır hale getirmek için kullanılan özel bilgisayar proğramları vardır. Piksel tabanlı resimlerin düzenlenmesi için genelde Adobe Photoshop kullanılırken matbaaların ihtiyacı olan vektörel işlemler için maalesef işe yaramamaktadır. Yine aynı yazılım firması Adobe Illustrator proğramı ile bu ihtiyacı karşılamaktadır. Daha çok reklam, tasarım ve matbaa firmalarının işine yarayan bu proğramı öğrenmek ve kendinize iş imkanı sağlamak şimdi hiçte zor değildir. İstanbul’un halk üniversitesi haline gelen İsmek Adobe Illustrator kursları vermektedir.

Vektörel Resim Düzenleme

Piksel İle Vektörel Resim Arasındaki Fark Nedir?
Bir fotoğrafçı düşünelim vesikalık resim çekti ve bilgisayara aktardı düzenleme yapıyor. Bunun için genelde Photoshop kullanılır, fazla büyültüp küçültmez. Çünkü o işlemleri yaptığında fotoğrafın kalitesi bozulacaktır. Vektörel proğramlarda ise tam aksine istediğin kadar küçült, büyült hiç bir bozulma yada kalite kaybı olmaz. Örnek sokaklarda gördüğümüz kocaman reklam panolarında yer alan afişler Adobe Illustrator ile yapılır.

İsmek Adobe Illustrator Kursu
İstanbul’da yaşayan milyonların meslek edindirme alanında güven kapısı olan İsmek sadece el sanatları yada basit eğitimlerle kalmak yerine dünyaca ünlü eğitimleride branş listesine katarak 2014-2015 eğitim öğretim döneminde branş sayısını 348’e yükseltti. Grafik ve Fotoğraf alanında sunulan eğitimlerden biride Adobe Illustrator Kursu olup, toplamda 128 saat sürmektedir. Eğitimlerde web sitesi arayüzleri, kurumsal kimlik çalışmaları (logo, kartvizit, zarf, cdyüzü, cd kutusu yüzü, antetli kağıt, firmaların kullandığı faturalar), basılı yayınların (dergi, kitap, gazete ,reklam, afiş, poster vs) eğitimleri verilmektedir. Bu eğitim tabiki temel olup, daha ileriye götürmek için sürekli uygulamalar yaparak kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Alternatif Proğram Corel Draw
Daha önce alanında tek olan Corel firması sonrasında bu liderliği Adobe ile paylaşmaya başladı. Yani Corel Draw bu işin ilklerinden olup, Adobe Illustrator ise daha sonra geliştirilmiştir. Her ikiside vektörel tabanlı olup, imkanı olanların her ikisinide öğrenmelerini tavsiye ederiz. Bu şekilde her istedikleri firmada çalışabilirler.

Adobe Illustrator 2015

Adobe Illustrator CC Çıktı
Dünyaca ünlü yazılım firması Adobe sürekli yenilenmekte olup, 2014 yılında CS6 versiyonundan sonra şimdide daha gelişmiş hala getirdiği Adobe Illustrator CC ile kullanıcılarına sürekli kolaylık ve yenilikleri sunuyor.

16-45 Yaş Arası Bireyler Sizi Bekliyoruz
Yine uzmanlık seviyesinde bir eğitim olması nedeniyle ismek’in mesleki uzmanlık merkezlerinde öğretilmektedir. Bu kurslarda ise yaş sınırı uygulaması olup, 16-45 yaş arası bireyler kayıt olabilir. Adobe Illustrator Kursu için mutlaka bilgisayarı iyi ve rahat bir şekilde kullanıyor olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir