Altınşehir İsmek

Altınşehir İsmek
İnsanların büyük bir ilçe gibi algıladığı yerlerden biride Altınşehir olup, son yıllarda oldukça planlı gelişim örneği gösteren Başakşehir ilçemize bağlı mahallelerden en küçüğüdür. Hemen yanından geçen TEM otoyolu ile gerek İstanbul içi gerekse Trakya bölgesine ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır. Yaklaşık 20 bin insanın yaşadığı bu şirin semtte işsizliği azaltıp, meslek sahibi insan sayısını artırmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim desteğini sürdürmektedir. Osmanlı Caddesi üzerinde yer alan İsmek Altınşehir şubesinde 30’dan fazla branşta ücretsiz olarak kültür sanat ve mesleki eğitimler verilmektedir.

Başakşehir Altınşehir

Osmanlı Caddesi, Göktepe Sokak, No:4
0212 687 75 45

Adli Kalem İşleri
Özlem Dilsiz yönetiminde hizmet veren Başakşehir Altınşehir İsmek kurs merkezinde ilk ele alacağımız branş hukuk alanında olup, son yıllarda en çok tercih edilen branşlardan birisi Adli Kalem İşleri avukatlık bürolarında görev yapmak isteyenlere 120 saat sürecek eğitim ile hukuk terminolojisi, dava takibi, dosyaların takibi ile insanların anayasal hak ve sorumlulukları öğretilmektedir.

Hasta Kabul İşlemleri
Hukuktan sonra insanlar için yine olmazsa olmaz bir alana sağlık alanına geçelim. Bu alanda görev yapmak isteyenler içinde son zamanlarda özellikle hasta kabul işlemleri branşı önem kazanmıştır. Kamu ve özel hastanelerinin ihtiyaç duyduğu eğitimli personel bu tür kurslar ile sağlanmaktadır.

Bilgisayar ve Ofis Programları Kullanımı
Öyle bir zaman içerisinde yaşıyoruz ki artık bilgisayar bilmeyen neredeyse iş yapamaz hale geliyor. Bu nedenle yaşınız kaç olursa olsun bilgisayar kullanımı branşı sizlere ücretsiz eğitim vermektedir. Bu alanda kendin geliştirmek isteyenler için Ofis Programları ve İleri Seviye Ofis Programları yanı sıra İnternet ve E-posta kullanımı gibi branşlar yine Bilişim Teknolojileri arasında seçebileceğiniz eğitimlerden birisidir.

İngilizce ve Arapça
Geçtiğimiz yıllarda yabancı dil eğitimi sayısını 8’e yükselten İsmek Altınşehir şubesinde İngilizce ve Arapça eğitimlerine yer vermiştir. Diğer dillerde eğitim alma gereği hissederseniz ise size en yakın şube Bahçeşehir İsmek kurs merkezini kullanabilirsiniz. Eğitimler başlangıç ve temel seviye olup, herhangi bir bilgisi ve sertifikası olmayanlar A1 seviyesinden başlaması gerekir.

Kur’an-ı Kerim Öğrenmek İçin Geç Değil
Genellikle çocuk yaşta öğrendiğimiz dinimizin yüce kitabı Kur’an-ı Kerimi öğrenme imkanı olmadıysa sorun değil, 16 yaş üzeri herkese eğitim veren İsmek Kur’an kursları ile 70 yaşına kadar herkesin eğitim alabileceği bir kurumdur. Ben şahsen 34 yaşında Kadıköy Rasimpaşa İsmek şubesinde katıldığı eğitim ile 32 saatte Elifba eğitimi alarak Kur’an okumaya geçtim, sonraki 32 saatlik eğitim ile Tecvidli okumayı öğrendim. Öncelikle Allah’ıma sonsuz şükürler olsun. Bu imkanı sağlayanlardan ise Allah razı olsun. Evet değerli arkadaşlar henüz yaşıyor, nefes alıyorsak bu eksikliği kapatmak için İsmek kurslarından yararlanabiliriz. Utanmayın eğitime geldiğinizde 50-60 yaşında insanların olduğunu göreceksiniz. Asıl utanılacak bir durum varda oda bilmemek, öğrenmemek olmalıdır.

Tüketici Hakları Eğitimi
Altınşehir İsmek kurslarından son aktaracağımız branş aslında her insana bir şekilde verilmesi gereken eğitimlerden Tüketici Hakları Eğitimi yani yasaların bizlere verdiği hakları ve nasıl kullanacağımızı öğrenmek için bu kurslardan yararlanabiliriz. Genelde çok fazla hakkımızı aramıyor, yada nasıl yapılacağını bilmiyoruz. Sadece 4 saat gibi kısa süreli bu eğitimlerde geçmişe dönük kullanmadığınız bir çok hakkınız olduğunu göreceksiniz. Özellikle günlük hayatın vazgeçilmezi Alışveriş hususunda bilmeniz ve kullanmanız gereken hakları göreceksiniz.

Altınşehir İsmek kurslarından aktaracaklarımız bu kadar olup, katılmak istediğiniz eğitim bu şubede yoksa canınızı sıkmayın. Başakşehir ismek olarak 7 farklı kurs bulunmaktadır. Diğerlerini incelemeden karar vermeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir