Bahçecilik Kursları

İsmek Bahçecilik
Bundan 30 yıl öncesi istanbul’un nüfusunu biliyormusunuz? ben söyleyim o halde 2 milyon şimdiki nüfusunu biliyormsunuz? 15 milyon değerli arkadaşlar bu veri 2014 yılına ait eminim 1 milyona yakın bir artış daha meydana gelmiştir. Bahçecilik kursu ile istanbul’un nüfusunun ne alakası var diyeceksiniz. Hepimiz biryerlerden göç ettik, bağımızı, bağçemizi tarlalarımızı bırakarak geldik. Evet bağımız, bağçemiz, tarlamız vardı fakat eksik olan ise bilinçli olarak tarla ve bahçe bakımı yapamadığımızdır. Bu eksiklerimizi ismek bahçecilik kurslarında giderecek kim bilir binlerce kişi memleketine geri dönüp topraklarını ve bahçesini daha bilinçli işleyerek elde edeceği verimi ikiye katlayacaktır. İsmek bireylere sadece mesleki ve sanatsal anlamda eğitim vermekle sınırlı kalmayıp aynı zamanda günlük hayatta ihtiyaç duyacağımız konulardada yardımcı olmaktadır. İsmek bahçecilik alanında şuan için 3 branş bulunmaktadır. Bunlar arıcılık ve bahçe bakımı ve bu yıl müfredata giren Lale Yetiştiriciliği olarak bir yada iki tanesini seçme hakkınız bulunmaktadır.

Arı Yetiştiriciliği Kursu
Ciddi anlamda emek verildiğinde muazzam bir kazançç sağlamanıza kapı aralayacak olan arıcılık kursu ile sizde kendinize yeni bir iş imkanı hazırlayacaksınız. 80 Saat süren arı yetiştiriciliği kursunda, arılı kovan hazırlama teknikleri, ana arı, oğul arılar hakkında detaylı bilgilere sahip olacak, arıların ırklarını yakından tanıyacaksınız. Arı sağlığı hakkında detayları uygulamalı görecek, koloni bireyleri ve düzeni hakkında kapsamlı eğitimler alacaksınız. Sadece ticaret olarak bakmayın aynı zamanda sağlıklı beslenmek isteyenlerde kendi ballarını doğal yollardan kolay bir şekilde üretebilir fazla kısımları ise satabilir.

Bahçe Bakımı (Bahçıvanlık)
Köyden göç etmiş olan hemen hemen herkesin küçükte olsa evinin önüde mutlaka bahçesi vardır. İstermisiniz şimdi bahçelerimizi profesyonel bir şekilde bakım yapıp kaliteli meyve ağaçları ile donatalım. Yada süs bitkileri ile çok özel bir görünüme kavuşturmak isteyenler içinde ücretsiz bahçe bakımı kursları ismek bünyesinde 16 yaş ve üzeri herkese sunulmaktadır. 216 Saat sürecek olan ismek bahçe bakımı kursu sonunda bireyler adeta bitkilerle arkadaş olup onların dilinden anlar nitelikte eğitim alacaklar. Bitkilerin büyüme süreci ve aşılama ilgili bol uygulamalı eğitimler sonunda sizde ister kendi bahçeniz isterseniz ticari anlamda bahçe düzenlemesi işleri yapabilirsiniz.Toprak türleri hakkında genel kavram, çevre koşulları ve üretim teknikleri ile bahçeciliğin olmazsa olmazı sera hazırlama teknikleri ile dop dolu eğitimlerden yararlanacaksınız. Sebze, mevye ve peyzaj düzenlemelerine dair geniş kapsamlı eğitimler için sizleride ismek bahçe bakımı kurslarına bekleriz. Dilerseniz site ve firmalarda profesyonel bahçıvanlık yapabilirsiniz.

Lale Yetiştiriciliği
İstanbul ile özdeşleşmiş olan laleler üzerine şiir ve türküler yazılmıştır. Genelde kurumsal firmaların yetiştirip büyük kazançlar elde ettiği bu çiçeçi şimdi sizde yetiştirebileceksiniz. İsmek lale yetiştiriciliği kursu ile 120 sat sürecek eğitim esnasıda ekim, dikim ve gerekli toprak türünü tanıyacak, gübreleme ve hastalıklara karşı bilgi sahibi olacaksınız. Eğitim sonrasında fidanlık ve seralarda lale yetiştiricisi olabilir yada kendi imkanlarınız ile kuracağınız ortamlarda lale yetiştirip satışını yapabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl geleneksel lale festivali düzenlemekte olup, şehrin dört bir yanını laleler ile donatmaktadır.

Bahçe Bakımı

Evet değerli arkadaşlar 3 farklı branş ve hepside bir birinden özel bahçe bakımı ile yetiştireceğiniz ağaçları bir hayal edin. Ya arıcılık ile insanlara hakiki bal tattırmanın zevkini, ya o beğenilen laleler ile insanların hayran kaldığı anları yaşamak için sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. İsmek Bahçecilik kurslarına katılmanız sizlere farklı bir hayat ve yaşam tarzı kazandıracaktır.

2 Yorum

Yorum yap
  1. Bahçecılık kursu istanbulun hangi semtlerinde ve ne zaman başlıyor

    1. Fatma: Eğitimi verilen kurslar ve eğitim saatleri ile başvuru işlemini kursiyer.ismek.org adresinden yapabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir