Bahçeşehir

Bahçeşehir İsmek
İstanbul’da son 15 yıl içinde en planlı gelişen ve genişleyen semtlerden birisi hiç şüphesiz Bahçeşehir oluştur. İlk etapta Büyükçekmece ilçesine bağlı olan bu semt 2008 yılında Başakşehir ilçe olması ile birlikte sınırları yeniden çizilmiştir. Bir zamanlar boş engebeli arazilerden oluşan bölge Toki tarafından lüks bir kent haline getirilmiştir. Türkiye’nin ilk uydukent projesi olan Bahçeşehir yada diğer adıyla Şehr-i Bahçe her ne kadar mavi denizi olmasa da yeşili en bol yerlerden biridir. Öyle ki kişi başına 12 m² yeşil alan düşmektedir. Şimdi asli konumuza dönecek olursak Bahçeşehir’de sanat ve meslek eğitimleri ile yine şanına yakışır şekilde ilçenin en geniş kapsamlı eğitim merkezini barındırmaktadır.

2. Kısım Mahallesi, Şehit Gaffar Okan Caddesi, No:5
0212 669 68 99

Yabancı Dil Kursları Oldukça Gelişmiş
Umut Cantürk ve Esra Aydoğmuş yönetiminde eğitim veren Başakşehir Bahçeşehir İsmek kurs merkezinde yer alan branşlardan en dikkat çekicisi hiç şüphesiz yabancı dil eğitimleri olmaktadır. 4 Farklı dilde İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca bulunmaktadır. İngilizce eğitimi almak isteyenler için bu yıl bir yenilik yapılmış ve B1 branşı sayesinde ileri seviye eğitim almanız amaçlanmaktadır.

Bahçe Bakımı
Bildiğiniz gibi Bahçeşehir yeşili en bol yerlerden biridir. Yapıların bir çoğu villa tipi olup, bahçeleri bulunmaktadır. Kendi bahçe işleri ile ilgilenmek isteyenler içinde bahçe bakımı kursu bulunmaktadır. Bu eğitime katılmak için illede bahçeniz olması gerekmez, edineceğiniz bilgiler ile balkonunuzu bahçe haline getirebilir, ağaç ve bitkilerle çok sıkı dostluklar kurabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı
Yapılaşmanın Hadımköy’e kadar ilerlediği bölgede yapılacak en kazançlı iş hiç şüphesiz Emlak Danışmanlığı olacaktır. Bunun için İsmek Bahçeşehir son yılların en çok tercih edilen branşı Emlak Danışmanlığı burada yer vermiştir. Kısa süreli eğitim sonunda sizde profesyonel emlak komisyoncusu olacaksınız. Alım, satım, kiralama ve tapu işlemleri hakkında tüm bilgileri bol uygulamalar ile öğreneceksiniz.

Müzik Alanında Bağlama, Gitar ve Ud
Refah seviyesi yüksek semtlerden biri olduğu için burada yaşayan insanların mesleki eğitime çokta ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum. O nedenle kültür ve sanat eğitimleri daha fazla ilgi görmektedir. Bu kapsamda önerebileceğimiz kurslar arasında 3’ü enstrüman Gitar, Bağlama, Ud ve Türk Sanat Müziği alanında solfej eğitimleri sizi beklemektedir. Tümünün ücretsiz olduğu bu kursları mutlaka değerlendirmelisiniz.

Bahçeşehir Web Tasarım Kursu
Son aktaracağımız kurs bilişim teknolojileri alanında olup, özellikle son yıllarda geleceğin meslekleri haline gelmiştir. Web Tasarımı eğitimlerinden bahsediyorum. 192 Saat sürecek eğitim sonrasında sizinde kaderiniz değişebilir ve İnternet ortamında en çok aranan eleman haline gelebilirsiniz. Kendinizi daha fazla geliştirmek içinde Web Programlama eğitimlerine katılarak PHP yada ASP.NET yazılımcısı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir