Başakşehir İsmek

2008 Yılında ilçe olması ile birlikte İstanbul’un en hızlı ve planlı gelişen ilçelerinden biri Başakşehir bundan 20 yıl öncesine kadar sadece boş arazilerden oluşuyordu, Osmanlı İmparatorluğu döneminde baruthane olarak kullanılması nedeniyle tarihi kaynaklarda Azatlı Baruthanesi olarak geçmektedir. 2008 Yılında ilçe olması birlikte nüfusu hızla artmaya başlamış olup, aradan geçen 7 yıllık süreçte 200 bin kişi olan nüfus 400 bin kişiye ulaşmıştır. İstanbul’un en önemli semtlerini barındıran Başakşehir aynı zamanda eğitim üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Bu konuda emeği geçen kurumlardan biride İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim Merkezi İsmek bulunmaktadır. 

Başakşehir 2. Etap
İlçe merkezinde yararlanabileceğiniz kurslardan biride 2. Etap olarak hizmet vermektedir. Yaklaşık 40 farklı branşta eğitimleri bulacağınız bu şubede özellikle bilişim teknolojileri ve yabancı dil alanında gelişmiş eğitimler olduğunu göreceksiniz. Şubenin adres ve telefon bilgileri aşağıdadır.
Süleyman Çelebi Caddesi, Ilgaz Sokak, No:4
0212 485 51 92

Başakşehir 5. Etap
İlçe’de ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veren 6 şubeden en gelişmişi olan 5. Etap İsmek kurs merkezinde 16 yaş üzeri herkese yönelik olarak yaklaşık 70 branşta kurs bulunmaktadır. 59 Farklı öğretmen ve usta öğreticinin görev yaptığı şubede hemen hemen her alan eğitim imkanı bulacaksınız. Şimdi dilerseniz öncelikle kursun adres ve telefon bilgisi ile devamında bu yıl eğitimi verilen branş listesini görelim.
Başak Mahallesi, Ertuğrulgazi Caddesi, No:15
0212 487 77 04

İBB Veri Laboratuvarı
Enstitü İsmek’in tarihinde ilk defa açılmış olan İBB Veri Laboratuvarı ile geleceğin meslekleri arasında yer alan bilişim teknolojisi eğitimleri yer almaktadır.  Android, CISCO, Java ve PHP gibi programlama dilleri yanı sıra Huawei siber güvenlik yanı sıra Fortigare firewall eğitimleri yer almaktadır.

BAHÇEŞEHİR
İstanbul’un ilk uydu kent projesi olan ve Şehr-i Bahçe olarak anılan Bahçeşehir 15 yıl önce Toki tarafından yapımına başlanmış olup, genelde lüks konutlardan oluşmaktadır. Yarım milyon insana ev sahipliği Bahçeşehir aynı zamanda Türkiye’nin ilk yapay göletini içermektedir. Kültür, sanat ve yaşam merkezi olan ilçede mesleki eğitim almak isteyenler için Bahçeşehir İsmek yaklaşık 60 farklı branşta eğitim vermekte olup, özellikle yabancı dil alanında geniş kapsamlı eğitimler bulunmaktadır. 4 Farklı yabancı dil eğitimi sizi bekliyor. Kurs merkezi ve eğitimi verilen branşlar hakkında daha fazla bilgi için aşağıda yer alan butona tıklayınız.

BOĞAZKÖY
Son yıllarda İstanbul’da yapılan en lüks semtlerden biri Boğazköy olup, öyle ki yapılaşma projesi Habitat 2000 ödülü almıştır. Yaklaşık 20 bin kişinin yaşadığı Boğazköy’de ayrıca ücretsiz eğitim kurumu olarak İsmek Boğazköy şubesi eğitim vermektedir. 30 Farklı branşta eğitimlerin yer aldığı kurslarda özellikle lezzet eğitimleri ön plana çıkmaktadır. Aşağıda yer alan butona tıklayarak detayları görebilirsiniz.

ALTINŞEHİR
Başakşehir ilçesine bağlı en küçük fakat popüler semtlerden biri Altınşehir olup, insanlar genelde burayı ilçe gibi algılamaktadır. Bu semtte yaşayan insanların mesleki gelişimine yönelik olarak İsmek Altınşehir kurs merkezi bulunmaktadır. Aynı şekilde yaklaşık 30 farklı branşta eğitim verilmekte olup, kişisel bakım alanında eğitimler öne çıkmaktadır. Kursun iletişim ve branş bilgilerini görmek için tıklamanız yeterli olacaktır.

KAYAŞEHİR
İlçenin yapılaşmaya uygun arazilerden oluşması nedeniyle her köşesine bir biriden değerli projeler hazırlanmaktadır. Onlardan biride Kayaşehir projesi olup, sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamak isteyenlerin seçtiği ender yerleşim yerlerinden biridir. Aynı şekilde sanat ve mesleki eğitimleri ile sizlere bir çok imkanı sağlamaktadır. Yaklaşık 40 farklı branşın yer aldığı kurslarda özellikle moda, giyim ve Tekstil alanında verdiği eğitimleri ile dikkat çekmektedir. Detaylar için ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir