Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi

İstanbul’un en eski semtlerinden, ilçelerinden biri olmasına karşın ne tesadüfdür ki gerek yüzölçümü
gerekse nüfusu ile İstanbul’un en küçük ilçelerinden biri Beşiktaş ama eğitim alanında ele aldığınızda daha önce böylesi olanakları hiç görmediğinizi anlarsınız. Onlardan biride Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi olup, ilçede iki farklı merkez olmasına karşın aynı zamanda ayrıca 2 tanede farklı noktalarda 2 şubesi bulunmaktadır. Yani İstanbul’un en küçük ilçesi olmasına karşın diğer ilçelerde olmayan imkan yani 2 farklı Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ile geniş kapsamlı eğitim imkanlarını bulacaksınız. Dilerseniz öncelikle kurumları, tarihi bilgileri ve adres bilgilerine göz atalım.

Beşiktaş HEM

Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi (1917 Yılında Kuruldu)
Bu yazıyı sizlere paylaştığım yıl 2015 bilgilerini paylaştığım kurumun kuruluşu ise nerdeyse 100 yıl öncesine dayanmaktadır. Savaş içerisinde bile eğitime önem veren halkımız 1917 yılında deniz kenarında yapılmış olan ahşap binada Beşiktaş Halk Eğitim Merkezinin kurulmasına destek olarak faaliyetlerine başlamıştır. Bir dönem kurumun adı ünlü denizcimiz Kılıç Ali Paşa ile anılmış olup, halen biri merkez olmak üzere 3 şubesi ile hizmet vermektedir. 14 Dersliği bulunan Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi adres ve iletişim bilgileri aşağıdadır.

Dikilitaş
Merkez Barbaros Bulvarı Yeni Yol Leylak Sokak No:10
0212 260 31 30

Akatlar
Zeytinoğlu Caddesi Akatlar
0212 351 71 34

Gayrettepe
Gayrettepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak No:10
0212 236 53 10

Levent Natuk Birkan Halk Eğitim Merkezi
İstanbul’un sanırım hiç bir ilçesinde böylesi imkanları göremezsiniz. İlk olarak 1917 kurulan ve faaliyetleri halen devam eden Beşiktaş Halk Eğitim Merkezine ek olarak 1953 yılında ev olarak yapılmış bir binada faaliyetlerine başlayan kurum 1961 yılında o evin sahibi Natuk Birkan Bey evi bağışlaması ise birlikte kurumun ismi Levent Natuk Birkan Halk Eğitim Merkezi olmuştur. Geçen süreçte farklı eğitim kurumları olarak kullanılmış olsada geçtiğimiz yıllarda statüsü sadece Levent Natuk Birkan Halk Eğitim Merkezi olarak değiştirilmiştir.
Yeni Sülün Sokak No:6 1. Levent
0212 264 08 15

Beşiktaş Belediyesi Kursları
İlçemizdeki eğitim imkanları HEM ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda Beşiktaş Belediyesi tarafından 18 yaş ve üzeri bireylerin yararlanabileceği kurslar bulunmaktadır. Beşiktaş HEM ve Beşiktaş Belediyesi arasında yapılan ortak çalışmanın ürünü olan Beşiktaş Belediiyesi Kursları yaklaşık 40 farklı branşta sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Yandaki linkten detayları inceleyebilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/besiktas-belediyesi-kurslari

Beşiktaş İsmek Kursları
Madem konu Beşiktaş ilçemizde yer alan eğitim faaliyetlerinden açıldı çok özel bir kurumdan daha bahsedelim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları İsmek Beşiktaş ilçemizde 2 farklı şubesi ile hizmet vermektedir. Bunlar Dikilitaş ve Ortaköy İsmek şubeleridir. 16 Yaş ve üzeri herkese ücretsiz eğitim veren ismek’i sitemizden detayları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir