Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım

Gelişen teknolojinin getirdiği imkanlar arasında özellikle reklam ve tanıtım hizmetlerinde ortaya çıkan yenilikler dikkat çekmektedir. Reklam, tabela ve matbaa hizmetlerinde hizmet veren insanların özellikle işine yarayan vektörel tasarımları oluşturmak için ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Başta Halk Eğitim Merkezi olamk üzere İstanbul’da İsmek, Bursa’da Busmek olmak ücretsiz Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul’un halk üniversitesi haline gelen İsmek’i ele alalım.

Reklamcılık Kursu

İsmek Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Kursu
Özellikle vektörel çizimlerle tasarım yapmayı öğreneceğiniz Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Kursu toplamda 128 saat sürecek bir eğitimden oluşmaktadır. Dünyaca ünlü yazılım firmalarından olan Adobe ve Corel’in proğramları kullanılmakta olup, bu proğramlar tabela ve matbaa sektörünün vazgeçilmezlerindendir.

Vektörel Tasarım Nedir?
Tüm tanıtımlar resimler üzerine oluşmakta olup, piksel ve vektörel olarak ayrılmaktadır. Piksel tabanlı resimler büyütme küçütme aşamalarında götüntü kalitesi düşerken, vektörel tasarımlarda ise herhangi bir kalite kaybı olmaz. O nedenle matbaa ve tabelacılar piksel yerine vektörel tabanlı çalışırlar.

Photoshop İle Vektörel Tasarım Yapılır mı?
Dünya genelinde en çok kullanılan resim düzenleme proğramı ve aynı zamanda fotoğrafçılarında en çok kullandığı Adobe Photoshop yalnızca piksel tabanlı olması nedeniyle vektörel tasarımlar elde edilemez. Vektörel tasarımlar içinde Adobe’nin proğramları olup, yine dünyaca ünlü yazılım markası olan Corel kullanılmaktadır.

Geleceğin Mesleği Reklam ve Tanıtım
Özellikle büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız dışarı çıktığınız anda sağınızda solunuzda reklamlar ile karşılaşmanız mümkündür. Hepsi vektörel çalışma ile yapılıp, baskıya hazır hale getirilmiştir. Geleceğin mesleği haline gelen reklamcılığa bu eğitim ile ilk adımı atabilirsiniz.

İstanbul’da 30’dan Fazla Kurs Merkezinde
İsmek bu yıl kurs merkezi sayısını 240’a yükseltmiş olup, Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım kursunu ise 30’dan fazla kurs merkezinde eğitim verir hale gelmiştir. İstanbul dışında ise Halk Eğitim Merkezi ve bazı büyükşehir belediyelerinin ücretsiz kurs merkezlerinde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir