Boğazköy İsmek

Boğazköy isminin sonunda köy geçtiğine aldanmayın İstanbul’un ilk Habitat 2000 proje ödülü almış bir semtidir. 2000 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan bu uydukent Başakşehir ilçemize bağlıdır. 49 Modelde yaklaşık 4000 dairenin inşa edildiği Boğazköy’de aynı zamanda 33 farklı modelde yaklaşık 2000 villa inşa edilmiştir. Her türlü imkanı bulacağınız bu semtte aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim merkezi kursları yer almaktadır. 16 Yaş üzeri herkese açık ola bu kurslar ile kültür, sanat ve mesleki eğitimler verilmektedir. Şimdi ilk olarak kurs merkezi adres ve iletişim bilgilerini görelim, devamında eğitimi verilen branşları ele alacağız.

Başakşehir Bpğazköy

2. Kısım Mahallesi, Anadolu Caddesi, Teras 3, B Blok, D1
0212 607 34 11

Lezzet Eğitimleri Çok Gelişmiş
Sevim Çakır yönetiminde eğitim veren Başakşehir Boğazköy şubemizde bulunan 30 branştan yaklaşık 10 tanesi lezzet konularına ayrılmış durumdadır. Aşçılık, pastacılık ve tatlılar üzerine çeşitli eğitimleri bulunmaktadır. Şimdi hazırsanız bu branşları detayları ile ele alalım.

Aşçı Çırağı & Ev Yemekleri Hazırlama
Türkiye’de binlerce aşçı bulunmaktadır. Sizde onlardan biri olmak isterseniz ilk olarak aşçı çırağı branşına katılabilirsiniz. Aynı şekilde vazgeçilmezlerden biride ev yemekleri hazırlama olup, çok severek katılacağınız kurslardan biridir.

Pastacı Çırağı & Sütlü Tatlılar Hazırlama
Bir diğer lezzet eğitimi ise pastacılık alanında olup, herkesin severek tükettiği yaş ve kuru pasta yapımında uzman hale gelmek, meslek haline getirmek için pastacı çırağı eğitimlerine katılabilirsiniz. Aynı şekilde hafif tatlılardan hoşlananlar içinde sütlü tatlıların yapımını öğrenebilirsiniz.

Osmanlı Şerbetleri Yapımı
Dünyanın en güzel lezzetleri ecdadımız Osmanlı İmparatorluğu zamanında yaşanmıştır. Bir çoğu günümüze kadar ulaşmış olup, onlardan biride Osmanlı şerbetleri olup, sağlıklı ve lezzetli bir içecek tüketmek isteyenler bu kısa süreli eğitime mutlaka katılmalıdır. Günümüzde kola gibi sağlıksız içeceklerden uzak durmalıyız.

Giyim, Moda ve Tekstil Eğitimleri
Boğazköy İsmek kurslarında 2 farklı alan ön plana çıkmaktadır. Bunlardan biri yukarıda tanıma imkanı bulduğumuz lezzet eğitimleri olup, diğeri ise özellikle kadın giyim alanında olmaktadır. Kadın giysileri kalıp hazırlama yanı sıra elbise, etek, pantolon ile manto ve kaban dikimi bulunmaktadır.

Nevresim ve Yakak Örtüleri Dikimi
Bir diğer iş alanı ise kadınların bazen hobi amaçlı yaptıkları tuhafiye ve çeyiz ürünleri satışı olmaktadır. Bu alanda eğitim almak isterseniz ismek Boğazköy şubesinde nevresim ve yatak örtüleri dikimi alanında eğitim alarak hemen kendi işinizi kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir