Çakıl Taşlarıyla Resim Sanatı

Ülkemiz insanı çalışma alanında sergilediği başarısını aynı zamanda sanat hayatı ilede göstermektedir. Keyf alarak yaptığı ve yapacağı bir çok sanat dalı bulunmaktadır. Onlardan biride resim olup, insan hayalindeki dünyayı diğer insanlara anlatma imkanı olmadığında onu resim ile gösterebilir. Resim denince bir çok kategori karşımıza çıkabilmektedir. Ya peki o çizdiğiniz resme küçük taşlar döşeyerek farklı bir hale getirmek istermisiniz? işte size çok özgün bir sanat dalı Çakıl Taşlarıyla Resim sanki 3 boyutlu bir resim görünümü veren bu sanat emek ve sabır gerektirmektedir. Zamanı olanlar için İsmek’te ücrertsiz Çakıl Taşlarıyla Resim Kursu olup, resim yeteneğiniz varsa çok kısa bir sürede sizde bu sanatın sanatkarı olabilirsiniz.

Çakıl Taşları Sanatı

İsmek Çakıl Taşlarıyla Resim Kursu
Sanat ve tasarım alanında yer alan kurslardan biride Çakıl Taşlarıyla Resim olup, 160 saat sürecek eğitimden oluşmaktadır. Eğitimler oldukça genel kapsamlı olup, aynı zamanda resim yeteneği kazanma ve var olan yeteneğinizi geliştirme imkanı sağlamaktadır. Renk bilgisi ve eserinizde dikkat edeceğiniz resim teknikleri ile hayal ettiğiniz resmin kompozisyon haline getirme ve karakalem resim çalışması hakkında eğitim verilmektedir.

Çakıl Taşlarıyla Resim Nasıl Yapılır?
3 Aşamalı sanat dalı olan Çakıl Taşlarıyla Resim öncelikle bir kompozisyon belirleyip, nasıl bir resim yapaağımıza karar veriyoruz. Devamında ise hayal ettiğimiz resmi karakelam çizimi ile çiziyoruz. Çizim bitmesine müteakip bu sanatın en önemli aşaması olan çakıl taşları kısmına geliyoruz. Özellikle sahilden toplayacağımız küçük taşları resmimize tutkal yardımı ile yapıştırıyor ve kurumasını bekliyoruz. Dikkat etmeniz gereken güzel yaptığı ve sağlamlığından emin olmanızdır. Aradan bir kaç taş düşmesi eserinizi bozabilir.

Kabartma Bir Görünüm Alır
Normal resim sayfa yüzeyi ile olurken burada ise kağıt yüzeyinden resmini en az yarım daha daha kabarık ve baskın hale gelmektedir. Daha dikkat çekici ve göz alıcı eserler için sizlere önerimdir. Gerek hobi gerekse ticari amaçla öğrenebileceğiniz bu sanata dair bir kaç örnek aşağıda yer almaktadır.

cakil-sanati cakil-taslari-kursu cakil-taslari-resim cakil-tasi-cerceve

Bu Eğitimlerden Nasıl Yararlanılır?
Yukarda yer alan çakıl taşları resim kursu İstanbul’un en gelişmiş ücretsiz kurs sistemi olan İsmek’e aittir. Branş çok yaygın olmaması nedeniyle belirli şubelerde eğitimi verilmektedir. Onlardan biride Üsküdar Türk İslam Sanatları Merkezi olup, diğer ismek eğitimleri gibi çakıl taşlarıyla resim kursunuda başvurular online yapılmaktadır. kursiyer.ismek.org adresinden 2 dakikanızı ayırarak ön kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir