Cisco Network Kursu

Bundan 20 yıl öncesi hayatımıza giren bilgisayar o zaman ki etkisi oldukça kısıtlı olup, gereksinimleride şimdiki kadar etkili değildi. Cihaz ücretleri oldukça pahalı olması nedeniylede çok yaygın olduğu söylenemez. İlerleyen teknoloji ve düşen fiyatlar ile hem ev hemde kurumsal kullanıcılar %600 düzeyinde artış gösterdi. Hızla gelişen bu teknoloji aynı zamanda yeni meslekleri yani kalifiye elemanlara olan ihtiyacı ortaya çıkardı. Özellikle kurumsal kullanıcıların ağ ve güvenliğini sağlayacak bilgi düzeyine sahip bireyler gerekmektedir. Geçtiğimiz gün Ağ Temelleri şeklinde bir branşı tanıtmıştık. Şimdi ise Bilişim Teknolojilerinin en önemli noktası diyebileceğimiz İsmek Cisco Kursu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

İsmek Cisco Kursu
İlk defa İsmek 2014 – 2015 eğitim öğretim döneminde branş listesine giren Cisco Network Eğitimi 192 saat sürecek olan bir eğitimden oluşmaktadır. İsmek’in tüm kursları gibi ücretsiz olup, eğitimlerde kursiyerlere bilişim teknolojisinin temelleri ve ağların tasarlanması, kurulum, güvenlik ve bunların tehlikelere karşı periyodik bakımları öğretilmektedir. Eğitim ileri düzeyde uzmanlık alanı olduğunu hatırlatmalıyım.

Cisco Network Eğitimi İçeriği
BTT yani bilişim teknolojisinin temelleri ile başlanmakta olup, CCNA Discovery alanı 4 farklı düzeyde öğretilmektedir. Eğitimler gerçek serverler üzerinde uygulamalı yapılmaktadır.

CCNA Sertifika Hazırlık Kursu
Bazı diploma ve belgeler vardır ki sadece ülkemiz ile sınırlı kalmayıp dünya genelinde geçerliliği olmaktadır. İşte onlardan biride Cisco Network alanında olup CCNA sertifikasyon sistemidir. Bu eğitim aynı zamanda sizi CCNA sertifika sınavlarına hazırlamak içindir. O belgeye sahip olduğunuzda dilediğiniz ülkede istihdam edilirsiniz.

İsmek Cisco Network Eğtiimi

Bahçelievler Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezinde
Bu yıl ilk defa İsmek branş listesine girdiğini ve uzmanlık alanında bir eğitim olduğundan bahsettik, bu nedenle İsmek’in mesleki uzmanlık merkezlerinde olup, ilk etapta sadece Bahçelielerde bulunan İsmek Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezinde yer verilmiştir. Zamanla yeni şubelerde açılması muhtemeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir