Desen Tasarımı

Günümüzde insanlar birşeyler alacağında daha çok görünüme önem vermektedir. Özellikle ilgi çekici görünümleri bazen ürün kalitesiz bile olsa alınmasına neden olmaktadır. Çünkü görsellik karar verme konusunda önemli rol oynamaktadır. Özellikle eşyalarda görsellik daha fazla önem arz etmekte olup, bir halı yada eşarp düşünün kapalı kadınlar genelde eşarp’ın rengi ve desenlerine önem vermektedir. Aynı şekilde bir halı yada kilim, battaniye düşünün o ürünün üzerinde yer alan desenleri insanların ilgisini çekmektedir. Bu konu ile alakalı çok fazla örnek verilebilir. Peki desenlerin nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? desen tasarımı alanında gerek teknoloji gerekse el sanatları halen devam etmektedir. Hatta ücretsiz desen tasarımı kursları ile sizde çok özgün bir meslek sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz İsmek desen tasarımı eğitimini inceleyelim. Çok geniş kapsamlı imkanları göreceksiniz.

Desen Tasarımı

İsmek Desen Tasarımı Kursu
Aslında bir hayaldir ortaya konan o sanatkarın hayalidir o desenler, ilk etapta sadece bir resim olarak ortaya konur ve daha sonra kullanılacak alanda değerlendirilir. Resim becerisi olan insanların çok fazla zorlanmayacağı desen tasarımı kursu 160 saat sürecek eğitimlerden oluşmaktadır. Eğitimlerde özellikle resim bilginiz ve tecrübeniz daha artmmasını sağlayacak olan kompozisyon, denge, renk, ışık gölge, doku, leke ve nokta çalışmaları ile sizde başarılı bir destinatör haline gelmeniz amaçlanmaktadır.

Desen Tasarımında Kullanılan Malzemeler
Başarılı bir desen tasarım elemanının karakale, resim kağıdı, sulu ve pastel boyası olması gerekir. Bunun dışında ekolin, keçeli ve rapido kalemler yanısıra kuru boya gerektirir. Malzemeler biraz kalabalık olup, devam ediyoruz. Aydınger ve parmöşen kağıdı ile kolayca resim çizebilmek için ışıklı masaya ihtiyaç duyulur. Akrilik boya, hamur silgi, falçata, su kabı, pamuk ve en önemliside boya fırçalarınız olmalıdır. Bu malzemeleri kurta verilirmi yada kendimizmi alacağız diye soran arkadaşlarımız için küçük malzemeler kalem boya vs siz almanız gerekir. Ama diğer masa gibi ışıklandırma ihtiyaçlarını ise kurs merkezi size o ortamı hazırlar.

Desen Türleri ve Kullanım Alanları
Günümüzde en çok uygulanan 4 farklı desen türü olup bunlar Floral yani çiçek desenleri 1800’lü yıllardan beri en çok uygulanan desen çeşidi floraldır. Çiçek desenler her ortama uygulanabilmektedir. Geometrik desenler özellikle yakın zamanda hayatımıza giren geometrik desenler ile farklı şekiller çizilmektedir. Etnik desenler ile yaşadığınız kültürü yansıtmaya yardımcı desenler olup, bazen o toplumun dini inancınıda yansıtır. Son olarak anlatım desenleri gelmektedir. Daha çok ticari amaçlı kullanılan anlatım desenleri özellikle kalp, gül, fiyonk gibi şekillerle karşınızdaki insana bir şeyi ifade etmeniz için kullanılmaktadır.

Desen Tasarım Kursu Ücretsiz mi?
Evet değerli arkadaşlar İsmek’in diğer kursları gibi Desen Tasarım Kursuda ücretsiz olup, 160 saat sürmektedir. Diğer eğitimlerler kadar ilgi görmemesi nedeniyle eğitimii verilen kurs merkezi sayısı maalesef çok az olduğu söylenebilir. Buda kontenjan sıkıntısı getirmektedir. Sizde desen tasarımı kursuna katılmak isterseniz kursiyer.ismek.org adresinden 2 dakikada ön kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

Ücretsiz Desen Kitabı Sizi Bekliyor
Sadece eğitim vermekle sınırlı kalmayan İsmek aynı zamanda sizlere yardımcı kaynaklarda sunuyor. Desen Tasarımı kursiyerleri yada bu alanda uğraşan insanlara ücretsiz el sanatları desen kitabı hazırlamıştır. Aşağıdaki linke tıklayarak İsmek desen kitaplarını inceleyebilir. Seçtiğiniz desenleri kolayca uygulayabilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/ismek-desen-kitabi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir