Epilasyon Depilasyon Kursları

Biz insanların en önem verdiği konulardan birisi hiç şüphesiz temizlik anlayışımızdır. Bu anlayışı hayatın her anına yayan insanlarımız kendileri, yaşadığı ortamları sürekli temiz tutma arayışı içerisindedir. Fakat en önemli temizlik anlayışı ise insanın kişisel temizliği olup, vücudumuzun farklı bölgelerinde bulunan ve istenmeyen kılların temizliğidir. Dinimiz açısındanda büyük bir öneme sahip olan bu temizlik anlayışı için 2 farklı temizlik sistemi bulunuyor. Epilasyon, Depilasyon bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi daha gelişmiş teknolojileri kullanan sağlık ve güzellik merkezlerindede yaptırabilirsiniz. Kurs bilgisine geçmeden önce Epilasyon ve Depilasyon nedir, aralarındaki fark nedir, nasıl yapılır önce onu görelim. Sonrada ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları işleyeceğiz.

Epilasyon Nedir?
Genel anlamda vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin kalıcı yada uzun uzaklaştırmasını sağlamaktır. Bunu yaparken uygulanan sistem kılı üreten hücelerin tahrip edilmesi yönündedir. Tecrübe ve teknoloji gerektiren bu yöntem özellikle sağlık ve güzellik merkezlerinde yapılmaktadır. 4 Farklı epilasyon yöntemi olup, İğneli, Foto, Lazer ve Kaynakça olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Özellikle lazer epilasyon en çok uygulanan yöntemlerdendir.

Depilasyon Nedir?
Epilasyon’a göre uygulanışı daha kolay fakat geçici yöntemler olup, uygulanan alanda 1-2 hafta içerisinde yeniden tüyler çıkmaya başlar. Evimizde kolayca uygulayabileceğimiz yöntemlerle ağda, sarartma, iplik ile alma, Friksiyon, Epilatörler, traş, krem depilatör ve tüy dökücü kremler kullanılmaktadır.

İsmek Epilasyon Depilasyon Kursu
Sadece sanat ve meslek edindirme kursları ile sınırlı kalmayan ismek aynı zamanda insanların sağlık ve temizlik işlemleri içinde eğitimler vermektedir. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında bulunan eğitimlerden biri Epilasyon Depilasyon kursu olup, toplamda 256 saat sürmektedir. Gerek kendi temizliğiniz gerekse mesleki amaçla bu kurslara katılabilirsiniz. Eğitimler sertifikalı ve aynı zamanda ücretsizdir.

Epilasyon Yapma

16-45 Yaş Sınırlaması Bulunuyor
Eğitim yeri şuan kısıtlı olan bu eğitim İsmek mesleki uzmanlık merkezinde öğretilmekte ve bu merkezlerde 16-45 yaş arası bireyler eğitim alabilmektedir. İsmek Online kayıt sayfasından başvuru yapınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir