Erkek Üst Giysileri Dikimi

Erkeklerin genelde giyim çeşitleri standart olup, pantolon, gömlek ve ceket üzerine oluşmaktadır. Fazla kilo sorunu olan beyler genelde mağazalarda aradığı kıyafetleri bulamayıp, terzi yada modaevlerinde kendi ölçülerine göre kıyafet diktirmektedir. Geçmişte oldukça önemli bir meslek olan erkek terziliğini her geçen gün vasıflı insan olmaması nedeniyle adım adım küçülüyor. Bunun farkına varan İsmek giyim bölümünde açtığı Erkek Üst Giysileri Dikimi kursu ile bir nevi modelist, bir nevi erkek terzisi haline geleceksiniz.

İsmek Erkek Üst Giysileri Dikimi Kursu
520 Saat sürecek eğitim sonunda eğitim alan bireyler kolaylıkla ölçüm almayı, kalıp çıkarmayı ve aynı zamanda kesim yaparak dikiş makinaları ile uygun şekilde dikimini öğrenecekler. Kalıp çıkarma modelist işi olup, dikim ise model makinacıların işi olup, bu eğitimi alanlar tüm birikimleri elde edecektir. Singer ve overlok makinasını öğreneceğiniz bu eğitim sonunda dileyen kursiyerler tekstil firmalarındada görev yapabilir.

16-45 Yaş Arası Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4 farklı seviyede belirlenmiş olan eğitim İsmekte sadece Erkek Üst Giysileri Dikimi 2. seviye şeklinde verilmektedir. İsmek mesleki uzmanlık merkezinde verilen eğitim aynı zamanda yaş sınırı getirmektedir. 16-45 Yaş arası bireyler yararlandırılmaktadır.

Erkek Terzisi

Tüm seviyelerde eğitim almak isteyenler ise Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gelerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Eminim ilerleyen zamanlarda diğer seviyelerde İsmek’te yer alacaktır.

2 Yorum

Yorum yap
  1. Merhaba ben Almanya’dan Rabia Sevinc…

    meslek ögrenimimi bayan terziligi üzerine bitirmis olup meslegimi elime almis bulunuyorum fakat erkek üst giyim üzerine de egitim almak istiyorum size sorum belirli bir kurs baslangic tarihi var mi? kursun yapildigi sehir veya sehirler ve katilmak icin neler gerekiyor? bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

    iyi günler diliyorum… Saygilarimla,

    Rabia Sevinc..

    1. Rabia: Merhaba İstanbul’da başlayacak olan kursların başvuruları Eylül ayı ilk haftası başlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir