Esenyurt Belediyesi Kursları

Asıl İstanbul eskiden sadece Fatih, Kadıköy, Beşiktaş ve çevresi ile oluşan yerlerden oluşmaktaydı, geçen süreçte Balkanlar ve Anadolu illerinden göç eden insanlar ile nüfusu genişleyen şehir aynı zamanda yeni yerleşim yerlerinide beraberinde getirmiştir. Onlardan biride Esenyurt 1920’lere kadar sadece bir çiftlik olup, sadece bu çiftlikte görev yapan insanları ve ailelerinin yaşadığı bir yer olarak bilinmektedir. İlk yerleşimcileri Romanya ve Bulgaristan’dan göç eden insanlar olmuştur. İstanbul’un en soğuk yerlerinden birisi olan Esenyurt adı bir anlamda buradan gelmektedir. Hoşdere tarafında doğru ilerledikçe sanayi ve tarım alanları sizi karşılamaktadır. 1989 Yılında belediye olan Esenyurt 2008 yılında ise ilçe statüsü kazanmıştır. Özellikle ilçe oluşu ile birlikte büyük bir atılım yakalamış olup, yaklaşık 700 bin insana ev sahipliği yaparak İstanbul’un en kalabalık ilçelerindendir. 19 Mahalleden oluşan Esenyurt 2.770 km2 üzerine kuruludur.

Esenyurt Kültür Merkezi

Esenyurt Belediyesi Kursları
İlçenin bir diğer özelliği ise çalışan ve üreten insanların fazlalığıdır. Fabrika servisleri genelde bu ilçemizee kadar gelerek binlerce çalışanı sürekli taşımaktadır. Çalışan ve üretken insanlara daha fazla olanakları sağlamak için sizlere ücretsiz sanat ve meslek kurslarını aktarmak istiyoruz. İlçemizde yaşayan insanların yararlanableceği 3 farklı kurum bulunmaktadır. Bunlar Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi, İsmek, İşkur ve Esenyurt Halk Eğitim Merkezi olarak sıralayabiliriz. Şimdi ise bu kurumlar ve imkanlarını tanıyalım.

Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi Kursları
Kültür ve sanat olanakları oldukça geniş olan ilçede 9 farklı noktada kültür merkezi bulunmaktadır. Sanat ve meslek kurslarının yer aldığı bu merkezlerde yandaki listede yer alan kursları bulabilirsiniz. Bağlama, Fen Bilgisi, Halk Oyunu, İngilizce, Matematik, Mental Aritmetik, Resim, Türk Halk Müziği Koro, Tiyatro, Türkçe ve Türk Dili gibi branşlarda imkan sağlanmaktadır. Esenyurt Belediyesi kültür merkezleri adres ve iletişim bilgileri aşağıdadır.

İsmek Esenyurt Kursları
Evet belediyenin sağladığı imkanları herkesi tatmin etmeyebilir. Sorun değil bu durumsa devreye İstanbul Büyükşehir Belediyesi giriyor. İsmek kursları ile 348 branşta ücretsiz kurs imkanı sağlayan İsmek Esenyurt ilçemiz içinde 3 farklı şube ile hizmet vermektedir. İlçe merkezi, Kıraç ve Haramidere semtlerimizde bulunan şubeleri ile 16 yaş ve üzeri herkes yararlanabilir. İsmek Esenyurt hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
http://www.ucretsizkurs.net/esenyurt-ismek-kurslari

Esenyurt Halk Eğitim Kursları

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi
2008 yılında ilçe olan Esenyurt bir çok imkana kavuşmuştur. ilçenin farklı yerlerinde bulunan park ve piknik alanları ile İstanbul’da hiç göremeyeceğiniz ortamları bulunmaktadır. Hatta öyle biri varki içerisinde aynı zamanda geniş kapsamlı eğitimleri bulabileceğiniz Esenyurt Halk Eğitim Merkezini barındırmaktadır. Doğa ile iç içe bir ortamda eğitim almak istermisiniz? o halde size Yeşil Camii arka kısmında bulunan şubemize gelerek verilen eğitimler hakkında bilgi alabillir. Dilediğiniz branşa hemen başvuru yapabilirsiniz. Unutmadan bu arada kurumun adı Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitimi Merkezi olarak geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir