Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi

Birçok Halk Eğitim Merkezi görmüş olabilirsiniz ama Esenyurt Halk Eğitim Merkezi, sunduğu doğa ile iç içe eğitim imkanıyla fark yaratıyor. Yaklaşık 2 km alana yayılan geniş bir park ve mesire alanının içinde konumlanmış olan bu merkez, kursiyerlerine benzersiz bir eğitim deneyimi sunuyor.

Esenyurt halk eğitim merkezi

2008 yılında Esenyurt’un ilçe olmasıyla birlikte kurulan Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi, 13 derslik ve yaklaşık 100 kişilik deneyimli usta öğretici kadrosuyla hizmet vermektedir.

Sanat ve mesleki eğitim kurslarının yanı sıra, Açık Öğretim fırsatları da sunulmakta ve lise mezunlarına yönelik üniversite hazırlık kursları da başlatılmıştır.

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi (Adres)

İnönü Mahallesi 410. Sokak No:45 Esenyurt (Yeşil Camii Arka Sokağı)
0212 699 80 00

YGS / LYS Hazırlık Kursları Başladı
Dersanelerin kapanması ile başlayan yeni süreçte Esenyurt ilçemizde yer alan lise mezunları üniversiteye hazırlık eğitimlerini Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezinde ücretsiz yararlanacaktır. İnternet sitesinden online yada kurs merkezine gelerek bizzat ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekir.

Esenyurt Açık Öğretim Ortaokul ve Lise
Nüfusu hızla artan Esenyurt adım adım 1 milyona ulaşırken bir şekilde eğitimi yarım kalmış olan bireyler içinde Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi sadece mesleki eğitimlerle sınırlı kalmadan aynı zamanda açık öğretim imkanı sağlamaktadır. Açık ortaokul ve lise eğitimlerini burada tamamlayabilirsiniz.

Kurs Başvuruları Online Yada Şubede Bizzat Yapılıyor
Esenyurt Halk Eğitim Merkezi sizlere her alanda gelişmiş eğitimleri sunarken aynı zamanda eğitimlere kolayca katılmanızı sağlıyor. Online başvuru sistemine geçen Esneyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi kayıtları için sizde http://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx adresini kullanabilirsiniz. Daha önce kaydınız yoksa Kayıt Ol linkine tıklayarak kayıt olmalı ve şifrenizi almalısınız. Aynı şekilde kurs merkezine giderek detaylı bilgi alabilir, başvurunuzu bizzat yapabilirsiniz.

Modelistlik Kursları Başladı
Tekstil ve moda alanında tercih edebileceğiniz en özel mesleklerden biride Modelistlik olup, kursumuzda modelist yardımcılığı yanısıra yeni modelleri hayata geçiren stilistlik eğitimleri de bulunmaktadır. Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü tekstil alanında en gelişmiş semtlerden olup, eğitim sonrası iş bulmanız oldukça kolaydır.

Bilgisayar İşletmenlik Kursları Başlıyor
Günlük hayatın olmazsa olmazı haline gelmiş olan Bilgisayar tam anlamıyla hakim olabilmek için Bilgisayar İşletmenlik eğitimi öneriyoruz. Okuma yazma bilen herkesin katılabileceği bu kurslardan yararlanarak sizde iş alanında daha fazla alternatife kavuşursunuz.

Esenyurt Web Tasarım Kursu
Şuan en çok gündem olan konulardan birisi İnternet üzerinden ticaret olup, bunun için en önemli gereksinim bir İnternet sahibi olmaktır. HTML ve CSS gibi dilleri bilerek yapılan Web Tasarım kursları içinde Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezinden yararlanabilirsiniz. Hızla gelişen Esenyurt Bilişim sektöründe geç kalmadan yerinizi almanızı öneriyoruz. Aynı zamanda İsmek Esenyurt kursları Web Tasarım eğitimi vermektedir.

Sandık Kurulu Görevlilerine Eğitim Verildi
2015 Yılında yapılan seçimlerin daha profesyonel bir şekilde yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ortak bir çalışmaya imza atarak sandık başkanı ve üyelerinin 8 saat sürecek eğitim işlemini gerçekleştirmiştir. 18 Yaş üzeri bireylere yönelik ve ücretsizdir.

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi Usta öğretici Başvurusu
Kurumda yaklaşık 100 farklı branşta öğretmen alımı yapılmaktadır. Sizde Esenyurt HEM biriminde görev yapmak, eğitim vermek isterseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. http://esenyurthem.meb.k12.tr/usta-ogretici-basvurusu

İsmek Esenyurt Kursları
İlçemizde sanat ve meslek kursları oldukça geniş kapsamlı olup, sadece Esenyurt HEM ile sınırlı kalmadan aynı zamanda Esenyurt İsmek kurslarından yararlanabilirsiniz. 16 Yaş üzeri herkese ücretsiz olup, ilçe genelinde 3 farklı noktada Esenyurt İlçe Merkezi, Kıraç ve Haramidere şubeleri ile hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/esenyurt-ismek

Esenyurt Metrobüs Durağı Nerede?
Geçtiğimiz yıllarda açılan Esenyurt Üniversitesi bölgeyi daha fazla değerli ve ilgi çekici hale getirmiştir. Ulaşım bilgilerini inceleyen insanların en çok merak ettiği konulardan biri Esenyurt Metrobüs Güzergahı olup, üzgünüm ama henüz böyle bir imkan bulunmaktadır. D100 yada diğer adıyla E5 karayolu üzerinde yer alan Metrobüs Esenyurt’a en yakın duraklar Haramidere, Beylikdüzü, Ambarlı ve Parseller olarak görülmektedir. Esenyurt’a ulaşım İETT ve Avcılar’dan kalkan dolmuşlar ile yapılmaktadır.

20 Yorum

Yorum yap
 1. Kurslar ne zaman başlıyor

  1. Halk eğitimde kursların başlaması kayıtların tamamlanması ile mümkün olur. Kayıtlar dolar, eğitim başlar.

 2. Ayakabi modelistilk kursu veriyormusunuz ?

  1. Eşref: İsmek kurslarında bu eğitimi ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

 3. Merhaba. Azerbaycan.Baku den geldim. Dil sorunu yok. Erkek saç sakal kesimi kursu görmek istiyorum. Yabancilara kurs varmı sizde efendim?

  1. Elman: Tabii ki yabancı ülke vatandaşları da kurslardan yararlanabilir.

 4. Iyi günler Osmanlıca Kursiyerlik yapmak istiyorum ve bunun için yapmam gerekenleri öğrenebilir miyim? Osmanlica sertifikam var ve 4 yıl Tarih öğrencisi olduğum için Matbu,Divani Rika aşamalarını biliyorum.

  1. Mülkiye: Kursiyerlik mi yoksa öğretmenlik mi yapmak istiyorsunuz?

 5. Ben giyim üretim bölümünde kadın giyim modelistliği okuyorum.
  Başvurular ne zamana kadar yapılması gerekiyor

  1. Ebru: Halk eğitim merkezlerinde kayıtlar sürekli açıktır. Eğitimler ise kayıt sayısının tamamlanması ile başlar.

 6. Çogu kurslar okul donemi aciliyor,yaz tatili icin acilan kurslariniz var mi ?
  Sehir disinda okudugum icin kaydolamama problemim var

  1. Büşra: Yaz tatilinde İsmek’in 21 yaşına kadar olan bireylere ücretsiz kursları bulunuyor. Size uygun mu?

 7. Merhaba İngilizce kursu almak istiyorum. Acaba başvuruları ne zaman başlıyor ve nasıl yapılıyor

  1. Musa: Halk eğitim merkezlerinde kayıtlar yılın 12 ayı açıktır. Öncelikle başvuru yapmanız gerekir. Sonrasında gerekli kursiyer sayısına ulaşıldığında eğitimler başlamaktadır.

 8. Merhaba, uygulamalı tiyatro kayıtları devam ediyor mu ve kayıt yaptırmak için yaş sınırı var mı?

  1. Cansu: Kontenjan bilgisi için kurs merkezine uğramalı yada E-Yaygın kayıt sistemin kullanmalısınız.

 9. ygs-lys kurs kayıtları devam ediyor mu

  1. Bayram: Bu tür detayları ancak kurs yönetiminden bizzat yada telefonla alabilirsiniz.

 10. Merhaba,Avcılık belgesi almak için avcılık sertifikası almak gerekiyor, avcılık sertifikasını sizden nasıl alabilirim saygılarımla.

  1. Mesut: Avcılık kursları açıldığında kayıt olmanız gerekir. Eğitimlere katılmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir