Fotoğraf Çekimi Kursu

Zaman hızla akıp giderken geçen zamanla birlikte biz insanlarında hafızası adım adım zayıflamaktaır. Geçmişte yaşamış olduğumuz acı tatlı hatıraları bazen hatırlamakta güçlük çekeriz. Neyse ki bizlere geçmişi hatırlatan geçmişten bir tutam görüntü haline gelen fotoğraflar var eskiden siyah beyaz, belirli belirsiz olan bu eserler gelişen teknoloji ile çok ileri boyutlara ulaştı ve hatta bir kaç saniyelik bile olsa hareketli resimler çekilmeye başlandı. Hemen hemen herkesin evinde ve kullandığı telefonlarda bulunan fotoğraf çekim özelliğini daha etkin daha verimli kullanabilmek için sizlere bir eğitim önerisinde bulunmak istiyorum. Fotoğraf çekimi kursu amatör yada bu alanda profesyönel olmak isteyen herkesin ücretsiz yararlanabileceği bir eğitimdir.

İsmek Fotoğraf Çekimi Kursu
İstanbul’da yaşayanlara yüzlerce branşta sanat ve mesleki tecrübe kazandıran İsmek aynı zamanda fotoğraf çekmeyi sevenler içinde 96 saat sürecek bir eğitimle Fotoğraf Çekimi Kursu vermektedir. Bu eğitimde bir çok cihazı yakından görme, özelliklerini tanıma ve en başarılı çekim için ayarlarının yapılması öğretilmektedir. Çekim esnasında dikkat edilmesi gerekenler ile ışık, renk ve güneş faktörünün en iyi şekilde kullanımını göreceksiniz.

Gelişen Teknolojiye Yenik Düşen Sektörler
Çok değil 15-20 yıl öncesine dönüp baktığımızda fotoğrafçılar çok süper iş yaparlardı. O zaman henüz dijital fotoğraf makinaları ve telefonların böylesine resim çekme özelliği yoktu. Makinalar 36’lık pozla çalışır 36 resim çekilmesine müteakip makina fotoğrafçıya götürülüp banyo yaptırılırdı. Yani çekilen resimler basılırdı. Resimlerden bir çoğu yanık olduğu gerekçesiyle çıkmazdı. Sonrasında hayatımıza giren dijital makinalar fotoğrafçıların o işinide ellerinden aldığı söylenebilir. Fotoğrafçılar için kötü olsada insanlar için sanırım iyi bir gelişme olmuştur.

Fotoğrafçılık

Yukardaki eğitime katılmak isteyen kursiyerlerin mutlaka değiştirilebilir objektifli yada manuel ayarları yapılabilen dijital fotoğraf makinasına sahip olmaları gerekmektedir. Eğitime katılmak için 16 ve üzeri yaşta olup, İsmek Online kayıt sayfasından başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir