Şuan İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa çok hızlı ve planlı gelişen yerleşim yerleri arasındadır. Geçmişte Taşlı Tarla olarak bilinen bölgenin kalkınması daha çok 1950 yılı sonrasında insanların burayı yerleşim yeri haline getirmesi ile mümkün olmuştur. 1963 yılında ilçe olmasına karar verilen Gaziosmanpaşa o dönem 70 bin insanın yaşadığı bir yer iken şimdilerde ise nüfusu yarım milyonu aşmış durumdadır. İçerisinden tramvay hattı geçmesi ile trafik sorununa ciddi bir çözüm getirilmiş olup, eğitim alanında ise çalışmalar devam etmektedir. Özellikle sanat ve mesleki anlamda çalışmaların sürdüğü ilçede İsmek’in Meslek Uzmanlık, Spor ve Uygulama Merkezi özellikli kurslar yer almaktadır. Şimdi dilerseniz şubelere bir göz atalım.
Gaziosmanpaşa Kurs
Bağlarbaşı Mahallesi Küçükköy Yolu: No:34 Gaziosmanpaşa
0212 581 29 28

İsmek Gaziosmanpaşa Branş Listesi
İsmek Gaziosmanpaşa

İngilizce, Almanca ve Arapça Kursları
Emine Korkmaz yönetiminde hizmet veren Gaziosmanpaşa İsmek Kurs Merkezi ilçenin en az branşı içeren şubesi diyebiliriz. Yaklaşık 20 branşın yer aldığı kurslarda öne çıkan eğitimlere baktığınızda özellikle yabancı dil dikkat çekmektedir. İngilizce, Arapça ve Almanca başlangıç ve temel seviyede eğitim seçenekleri bulunmaktadır.

Modelist Yardımcılığı
Ekonomisi Tekstile dayalı ilçelerden biride Gaziosmanpaşa olup, bu alanda meslek sahibi olmak isteyenlere özellikle Modelist yardımcılığı kesinlikle önereceğimiz branşlardan biridir. Bunun dışında aynı şekilde kadın giysileri dikimi ile kendi kıyafetlerinizi dikme yönünde ilk adımı atabilirsiniz.

Bebek Odası Hazırlama
Gaziosmapaşa İsmek kurs merkezine dair branşlardan son olarak farklı bir eğitimi aktarmak istiyorum. Bebek odaları son zamanlarda adeta zaruri hale gelmiş ve onlara özel şekilde dekore edilmektedir. Sizde bu alanda uzmanlaşmak isterseniz 360 saat sürecek olan bebek odası hazırlama kursuna katılabilirsiniz.

GAZİOSMANPAŞA MESLEKİ UZMANLIK MERKEZİ
İstanbul’da sadece bir kaç ilçede bulabileceğiniz mesleki uzmanlık merkezi ileri seviye eğitimler vermesi ile bilinmektedir. Bu nedenle üst yaş sınırlaması olup, bu kurumdan yararlanmak için 16-45 yaş arasında olmak gerekir. Yaklaşık 40 farklı branşın bulunduğu kurslarda en dikkat çekici eğitimler arasında Bilgisayarlı Modelistlik ve Bilgisayarlı Stilistlik olduğu görülmektedir. Aynı şekilde lezzetli yemekleri yapmak isteyenler için Aşçı Çırağı ve Aşçı Yardımcısı gibi eğitimler yer almaktadır. Gaziosmanpaşa Mesleki Uzmanlık Merkezi hakkında daha fazla bilgi ve detayı bulacağınız sayfaya ulaşmak için aşağıda yer alan butona tıklayınız.

500 EVLER KURS VE UYGULAMA MERKEZİ
İstanbul’da en iyi eğitim planlamasını sanırım Gaziosmanpaşa’da görüyoruz. Çünkü normal kurslar yanı sıra mesleki uzmanlık, uygulama ve spor eğitim merkezi ilçede ihtiyaç duyacağınız kurumları bir arada buluyorsunuz. İşte onlardan biride 500 Evler Kurs ve Uygulama Merkezi olup, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde yine yaklaşık 40 farklı branşta eğitim seçeneği sunmaktadır. Yine tekstil alanında geniş eğitim seçeneklerinin sunulduğu kurslarda farklı olarak ileri seviye İngilizce eğitimi olduğunu görürsünüz. Yine aynı şekilde bu şubemiz ve sağladığı olanakları görmek için hemen aşağıda yer alan butona tıklamanız yeterlidir.

KÜÇÜKKÖY İSMEK
İşte en fazla branşı bulacağınız kurslardan biri Küçükköy İsmek 16 farklı mahalleden oluşan Gaziosmanpaşa’da İsmek Küçükköy şubesi Yenimahalle’de yer almaktadır. Genel anlamda eğitimleri bulacağınız şubede Bilişim Teknolojileri, Yiyecek İçecek Hizmetleri ve diğer şubelerde olduğu gibi yine Tekstil sanayiye yönelik branşları içermektedir. Geniş kapsamlı bilgilere aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşırsınız.

GAZİOSMANPAŞA SPOR EĞİTİM MERKEZİ
Bu ilçeden son olarak sağlık alanında gerekli bir eğitim imkanı olan spor kurslarını paylaşmak istiyorum. Gaziosmanpaşa İsmek Spor Eğitim Merkezi Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde yer almakta olup, aşağıda adres ve iletişim bilgilerine yer verilmektedir. Bu şubemizde mesleki eğitimler yerine sadece spor faaliyetleri yürütülmektedir. Kadınlar için Aerobik, Pilates, Fitness erkekler içise sadece Fitness eğitimlerine yer verilmektedir. Kayıt olmak için sağlık raporu almayı unutmayın.
Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 1082 Sokak No:6-8 Gaziosmanpaşa
0212 538 30 71

1 Comment

Add a Comment
  1. Mustafa gümüş

    Dil küçük yaşlarda öğrenilir. İmamhatipte 6 ve 7 de okuyan çocuklarım var Arapça İngilizce kurslarımızda faydalanmak istiyorum.hafta sonu eğitim hakkı istiyorum.18 yaşından sonra öğrenme olmaz eğlence olur bu hak çocuklarımıza verilsin dileğim dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.