Gaziosmanpaşa

Şuan İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa çok hızlı ve planlı gelişen yerleşim yerleri arasındadır. Geçmişte Taşlı Tarla olarak bilinen bölgenin kalkınması daha çok 1950 yılı sonrasında insanların burayı yerleşim yeri haline getirmesi ile mümkün olmuştur.

1963 yılında ilçe olmasına karar verilen Gaziosmanpaşa o dönem 70 bin insanın yaşadığı bir yer iken şimdilerde ise nüfusu yarım milyonu aşmış durumdadır. İçerisinden tramvay hattı geçmesi ile trafik sorununa ciddi bir çözüm getirilmiş olup, eğitim alanında ise çalışmalar devam etmektedir.

Özellikle sanat ve mesleki anlamda çalışmaların sürdüğü ilçede İsmek’in 2 farklı kurs merkezi bulunmaktadır.

Bağlarbaşı Mahallesi, Küçükköy Yolu, No:34
0212 581 29 28

Barbaros Hayrettin Paşa

Şehit Mustafa Yeşil Caddesi, No:69

0212 581 29 28

İngilizce, Almanca ve Arapça Kursları
Emine Korkmaz yönetiminde hizmet veren Gaziosmanpaşa İsmek Kurs Merkezi ilçenin en az branşı içeren şubesi diyebiliriz. Yaklaşık 20 branşın yer aldığı kurslarda öne çıkan eğitimlere baktığınızda özellikle yabancı dil dikkat çekmektedir. İngilizce, Arapça ve Almanca başlangıç ve temel seviyede eğitim seçenekleri bulunmaktadır.

Modelist Yardımcılığı
Ekonomisi Tekstile dayalı ilçelerden biride Gaziosmanpaşa olup, bu alanda meslek sahibi olmak isteyenlere özellikle Modelist yardımcılığı kesinlikle önereceğimiz branşlardan biridir. Bunun dışında aynı şekilde kadın giysileri dikimi ile kendi kıyafetlerinizi dikme yönünde ilk adımı atabilirsiniz.

Bebek Odası Hazırlama
Gaziosmapaşa İsmek kurs merkezine dair branşlardan son olarak farklı bir eğitimi aktarmak istiyorum. Bebek odaları son zamanlarda adeta zaruri hale gelmiş ve onlara özel şekilde dekore edilmektedir. Sizde bu alanda uzmanlaşmak isterseniz 360 saat sürecek olan bebek odası hazırlama kursuna katılabilirsiniz.

KÜÇÜKKÖY İSMEK
İşte en fazla branşı bulacağınız kurslardan biri Küçükköy İsmek 16 farklı mahalleden oluşan Gaziosmanpaşa’da İsmek Küçükköy şubesi Yenimahalle’de yer almaktadır. Genel anlamda eğitimleri bulacağınız şubede Bilişim Teknolojileri, Yiyecek İçecek Hizmetleri ve diğer şubelerde olduğu gibi yine Tekstil sanayiye yönelik branşları içermektedir. Geniş kapsamlı bilgilere aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşırsınız.

1 Yorum

Yorum yap
  1. Dil küçük yaşlarda öğrenilir. İmamhatipte 6 ve 7 de okuyan çocuklarım var Arapça İngilizce kurslarımızda faydalanmak istiyorum.hafta sonu eğitim hakkı istiyorum.18 yaşından sonra öğrenme olmaz eğlence olur bu hak çocuklarımıza verilsin dileğim dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir